Alufelgi Citroen C3

10 Mar 2009, 17:07

Witam wszystkich użytkowników!

Posiadam Citroena C3, 1.4 benzyna z 2005 roku. Zabrałem się za tuning tego auta. Wymieniłem lampy przednie, tylnie, grila oraz tłumik.

Obecnie jestem na etapie doboru alufelg do niego i tutaj rodzi się moje pytanie do Was.

Czy do tego modelu wejdą alufelgi w rozmiarze 16" ?
Rozstaw śrub 4x108.

Chciałbym do tych alufelg założyć opony letnie 195/50/16 i tutaj również proszę o odpowiedź, czy opony w tym rozmiarze wraz z alufelgami 16" wejdą do C3 ?

Jeżeli wejdą to czy nie będą obcierać przy skręcie kół ?

Dzwoniłem do serwisu Citroena i powiedzieli, że 16" nie wejdą, zadzwoniłem do serwisu w innym mieście dla pewności i powiedzieli, że wejdą bez problemu...

Jestem w kropce, proszę o pomoc.

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
mateusz_3miasto
Nowicjusz
 
Posty: 2

10 Mar 2009, 23:52

Jasne ze wejda. Chlopaki w UK wpychaja 17" z oponkami 205/45... Serwis Citroena zawsze powie Ci co maja w bazie danych, a nie rzeczywiste mozliwosci.
DFireCrow
 

11 Mar 2009, 12:10

Pytanie czy nie będą mi ocierać podczas skrętu ?

Nie urwie mi błotnika na jakiejś studzience ... ?

Powiedzieli mi że opony 205 go zamulą... w końcu to tylko 1.4
mateusz_3miasto
Nowicjusz
 
Posty: 2

17 Mar 2009, 14:42

w serwisie powiedzą ci że nie wejdą bo fabryczne bodajże 15 lu 16 i mają takie dane fabryczne . Zmieniając rozmiar alufelg zmieniasz też przyśpieszenie nawet 0,2 s ale zawsze to coś i już zmieniasz dane fabryczne . Jak się uprzesz to nawet 18 wsadzisz tylko będziesz miał mniej bieżnika . Jak masz jakiekolwiek pytania to najlepiej zapytaj się w wulkanizacji ...
razi
Nowicjusz
 
Posty: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    V Camp Jeep PL 2019 - "Na szlaku Route 66"
    Camp Jeep PL już po raz piąty zgromadził rzeszę miłośników i użytkowników marki. Miejscem tegorocznych zmagań były Mazury, a baza zlokalizowana była na terenie hotelu Mrągowo Resort&SPA. Swoją obecnością ...
    Skrobaczka do szyb samochodowych
    Skrobaczka do szyb to narzędzie niezbędne dla każdego kierowcy, który zimą, podczas mrozów parkuje swoje auto na zewnątrz. Przydatna jest także zmiotka, a dla mniej cierpliwych odmrażacz lub mata antyszronowa ...