Anglik - bez umowy

17 Gru 2017, 16:15

Witam,
Chcę zakupić Anglika,mam już na oku konkretny egzemplarz,ale handlarz powiedział,ze nie spisze ze mną żadnej umowy a da mi jedynie umowę kupna sprzedaży między nim a sprzedającym z Anglii i dowód v5c. Co to oznacza?

PS. Owy handlarz to Polak i auto też stoi w Polsce dalej na ang. blachach
Vakedi99
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Jaguar xj220
Silnik: 5.0

17 Gru 2017, 17:21

Jakąś umowę musi ci dać, źeby nie było że na drugi dzień pobiegnie na psy i zgłosi kradzież. Do czego Ci te auto? Na części? A jaki powód wymyślił że nie da Ci umowy?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Gru 2017, 09:24

Gość tłumaczy,ze nie spisze żadnej umowy,bo do niczego nie jest potrzebna. ,,Ma za dużo samochodów,, rzekomo handlarz ,by sobie pozwolić na jakieś nieprawidłowości,tak usłyszałem,jak zadalem pytanie ,, dlaczego,,.
I ponoć kupił auto od Anglika z myślą o sprzedaży go następnie na części.
Śmierdzi mi to. Myślę,ze odpuszczę.

Chciałbym zarejestrować to auto i normalnie użytkować. Powiedział,ze da mi jedynie dowód v5c,dowod rej. i umowę między nim a anglikiem.
Vakedi99
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Jaguar xj220
Silnik: 5.0

18 Gru 2017, 10:37

Może dlatego nie chce Ci dać umowy, żebyś właśnie nie mogł zarejestrować. A zdajesz sobie sprawę że składki ubezpieczeniowe na anglika są 2 razy wyższe? Nie widzę sensu rejestracji anglika u nas chociażby z powodu komfortu jazdy a raczej jego brak mając kierownicę z drugiej strony
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

18 Gru 2017, 11:27

Śmierdzi mi to. Myślę,ze odpuszczę.

I prawidłowo, nie robi się interesów z takimi Januszami biznesu.
velcapone
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Zdjęcia: 104
Auto: Subaru Legacy
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna

18 Gru 2017, 14:01

Sprzedający prowadzi działalność i może mi wystawić fakturę VAT,ale mam zapłacić wówczas 23procent więcej,albo daję mi umowę in blanco,gdzie jest tylko podpis sprzedającego z Anglii.
Vakedi99
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Jaguar xj220
Silnik: 5.0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak stworzyć model koncepcyjny krok po kroku?
    W działach designu poszczególnych marek pracują kreatywni projektanci, często pochodzący z wielu krajów. W przypadku marki ŠKODA, współpracują oni z wieloma działami, głównie Rozwoju Technicznego ...
    Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...