Anglik - bez umowy

Anglik - bez umowy

17 Gru 2017, 17:15

Witam,
Chcę zakupić Anglika,mam już na oku konkretny egzemplarz,ale handlarz powiedział,ze nie spisze ze mną żadnej umowy a da mi jedynie umowę kupna sprzedaży między nim a sprzedającym z Anglii i dowód v5c. Co to oznacza?

PS. Owy handlarz to Polak i auto też stoi w Polsce dalej na ang. blachach
Vakedi99
Nowicjusz

Auto: Jaguar xj220
Silnik: 5.0

Re: Anglik - bez umowy

17 Gru 2017, 18:21

Jakąś umowę musi ci dać, źeby nie było że na drugi dzień pobiegnie na psy i zgłosi kradzież. Do czego Ci te auto? Na części? A jaki powód wymyślił że nie da Ci umowy?
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV
Silnik: 2.0 V6 TURBO
Paliwo: Benzyna

18 Gru 2017, 10:24

Gość tłumaczy,ze nie spisze żadnej umowy,bo do niczego nie jest potrzebna. ,,Ma za dużo samochodów,, rzekomo handlarz ,by sobie pozwolić na jakieś nieprawidłowości,tak usłyszałem,jak zadalem pytanie ,, dlaczego,,.
I ponoć kupił auto od Anglika z myślą o sprzedaży go następnie na części.
Śmierdzi mi to. Myślę,ze odpuszczę.

Chciałbym zarejestrować to auto i normalnie użytkować. Powiedział,ze da mi jedynie dowód v5c,dowod rej. i umowę między nim a anglikiem.
Vakedi99
Nowicjusz

18 Gru 2017, 11:37

Może dlatego nie chce Ci dać umowy, żebyś właśnie nie mogł zarejestrować. A zdajesz sobie sprawę że składki ubezpieczeniowe na anglika są 2 razy wyższe? Nie widzę sensu rejestracji anglika u nas chociażby z powodu komfortu jazdy a raczej jego brak mając kierownicę z drugiej strony
Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Alfa Romeo GTV
Silnik: 2.0 V6 TURBO
Paliwo: Benzyna

18 Gru 2017, 12:27

Śmierdzi mi to. Myślę,ze odpuszczę.

I prawidłowo, nie robi się interesów z takimi Januszami biznesu.
velcapone
Aktywny

Zdjęcia: 103
Miejscowość: Kraśnik
Auto: Seat/Fiat
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

18 Gru 2017, 15:01

Sprzedający prowadzi działalność i może mi wystawić fakturę VAT,ale mam zapłacić wówczas 23procent więcej,albo daję mi umowę in blanco,gdzie jest tylko podpis sprzedającego z Anglii.
Vakedi99
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Motor Show 2018 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu Motor Show 2018 - relacja z targów motoryzacyjnych w Poznaniu
    Targi motoryzacyjne w Poznaniu "Motor Show" to największe targi tego tupu w Polsce które odbywają się zawsze wczesną wiosną. W tym roku mogliśmy oglądać sporą ilość premierowych modeli samochodów. W nowych autach ...
    Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)? Kiedy powinniśmy zaciągać hamulec postojowy (ręczny)?
    Na drogach nie brakuje roztargnionych kierowców, którzy parkując samochód zostawiają go bez wrzuconego biegu i zaciągniętego hamulca postojowego. Skutkuje to wytoczeniem się auta na drogę, zsunięciem ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Toyota Shelby GT86, tył
      Mercedes-Benz CLA, bok
      Nissan Patrol GR, przeprawa przez błoto i koleiny
      Lexus CT 200h