Astra 2.0 cdti - slizgające sprzęgło --> odpowiedz GM

Astra 2.0 cdti - slizgające sprzęgło --> odpowiedz GM

06 Sie 2015, 11:37

Witajcie!
Mam pewien problem. Otóż zaczęło ślizgać mi sprzęglo w Oplu - raz ślizgało, potem się uspakajało i wracało ponownie. Byłem z tym w serwisie i po paru wizytach, gdzie próbowali wykluczyć sprzęgło padło na to, że jednak będzie skrzynia zrzucana.
Okazało się, że sprzęgło i dwumas do wymiany (ponizej spakowane zdjęcia). Decyzja serwisu: komplet do wymiany. Wysłali pismo do GM.
Decyzja przyszła negatywna; jak to mi pracownik serwisu powiedział - decydentem był przebieg samochodu ---> pierwszy raz pojechałem z problemem przy przebiegu 38k km / niby do 30k km byłoby ok. Oczywiscie autko bylo na gwarancji.
Dzwoniłem do GM i zrobiłem odwołanie od decyzji choc pewnie nic to nie da.
Myślę o rzeczniku praw konsumenta itp. kierunki.
Wyczytalem w ksiazce serwisowej, ze samochód posiada 24 m-ce gwarancji bez limitu kilometrów. Znów dalej pisze, że cześci typu sprzęgła się zużywają... Nie wiem juz jak na to patrzeć - w sumie widać gołym okiem ślady slizgu; może wada fabryczna? Przecież nikt na siłe nie chciał sprzęgła zniszczyć.

Tutaj macie link ze zdjęciami:

http://wyslijto.pl/plik/z7xn6yu724
MichaelloEs
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza Przesiadka na opony zimowe i reguła 7 stopni Celsjusza
    Każda opona zimowa i opona letnia, jak sama nazwa wskazuje, stworzona została do odpowiedniego sezonu i bezpośrednio z tym związanych warunków drogowych. Przyjęto, że granicą, w której sezonowe opony zimowe ...
    Co daje aktywny mechanizm różnicowy? Co daje aktywny mechanizm różnicowy?
    Mechanizm różnicowy to nieodzowny elementem każdego samochodu. Jego zadaniem jest umożliwienie niezależnego obracania się kół osi napędzanej na zakrętach, kiedy każde z nich pokonuje inną drogę. W tej roli bardzo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • BMW 1 Coupe
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      CAM00280
      Mercedes Benz f700