Astra J / Fokus mk3 / megane III ?

Astra J / Fokus mk3 / megane III ?

04 Lip 2018, 22:48

Witam Was serdecznie. Jestem obecnie w kropce przed zakupem samochodu. Chciałbym prosić o wyrażenie swoich opinii, które z tych trzech typów byłby najlepszy. Na samochód mam ok. 27tyś zł i wpadły mi w oko właśnie te 3 modele. Jestem z pod Tarnowa, max. mógłbym przejechać 250km po samochód (chodzi o to, że wiem, że takowe są dostepne ;) ).
Szukam głownie auta z gazem, ale patrzę również na benzynę aby w niedalekiej przyszłości założyć instalacje gazową. Samochodu będę używał do standardowej jazdy po mieście oraz będę jeździł do pracy (30km w jedną stronę). Od czasu do czasu również jakiś weekendowy wypad. Mało się znam na samochodach, więc wydaje mi się, że samochód benzynowy z gazem będzie jeździł 'taniej' niż diesel i będzie tańszy w utrzymaniu. Nie zabijajcie mnie jeśli jestem w błędzie;).
Dobrze, rozpisałem się i odbiegłem od tematu, tak więc już do niego wracam ;).
Najbardziej podoba mi się Astra J. O niej wyczytałem, że najlepszy byłby 1.4T 140km. Widziałem również dobre opinie o 100konnym silniku. Od razu zaznaczę, że jestem spokojnym kierowcą i wydaje mi się, że taki mógłby mi wystarczyć (jeździłem 85konnym seatem ibizą szwagra i wiem, że mocy to nie ma, ale stawiam na ekonomie).
Ford Focus również jest fajny, ale widziałem dużo diesli i nic niestety nie wiem o benzynie.
Renault Megane III wypatrzyłem dzisiaj. Silnik 1.4 130KM. Muszę o nim trochę poczytać.

Przepraszam z góry za tak męczącą wiadomość, ale mam nadzieję, że ktoś z Was będzie w stanie mi choć trochę pomóc ;).
TomMar
Obserwowany

Re: Astra J / Fokus mk3 / megane III ?

05 Lip 2018, 09:39

1. Sprawdź sobie ile waży Ibiza, a ile Astra J. Minimum do Astry to 1.6 115KM, a najlepiej 1.4T.
2. 27 tysięcy to za mało na bezwypadkową, zarejestrowaną w PL Astrę J. Tak samo będzie ciężko z Focusem Mk3. Pozostaje Megane III. Zerknij jeszcze na Fiata Bravo i Chevrolet Cruze.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

05 Lip 2018, 20:07

Ossy napisał(a):27 tysięcy to za mało na bezwypadkową, zarejestrowaną w PL Astrę J.

Nie koniecznie, szukaj a znajdziesz :naughty:
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

05 Lip 2018, 20:13

Na otomoto w tej cenie są tylko Astry 1.4 100KM i 1.6 115KM. Astra J z 1.6 waży 1300kg (!!!)....
Ossy
Forumowicz VIP

05 Lip 2018, 20:21

Jeżeli Astra J to tylko 1.4T 140KM, silnik o BDB opiniach, pod LPG BDB

zwykłe 1.4 będzie zdecydowanie za słaby...astra J już trochę niestety waży
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

05 Lip 2018, 21:32

Panowie, bardzo Wam dziękuję za wypowiedzi. Trochę mnie to zmartwiło bo nie ukrywam, że zarówno astra jak i focus mi się podobają, ale wychodzi na to, że obecnie nie mam większego funduszu na nie. Chciałbym Was jeszcze tylko spytać czy nie macie może pojęcia jak sytuacja z dieslami w tych oplach? Znalazłem takie ogłoszenie [link wygasł] .

Chciałbym was jeszcze prosić o pomoc w ocenie tych ogłoszeń

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]
TomMar
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowoczesne wyposażenie samochodu? Rozwiązania są starsze, niż myślisz Nowoczesne wyposażenie samochodu? Rozwiązania są starsze, niż myślisz
    Klimatyzacja, poduszki powietrzne, nawigacja czy tempomat - dzisiaj takie rozwiązania to żaden rarytas. Znajdziemy je w wielu samochodach, nawet tanich kompaktach czy miejskich hatchbackach. Chociaż mogłoby się wydawać, że ...
    Nie śpij za kierownicą podczas jazdy! Nie śpij za kierownicą podczas jazdy!
    Zmęczenie to prawdopodobnie najbardziej bagatelizowany czynnik wśród przyczyn wypadków drogowych, ponieważ jego rzeczywisty udział jest trudny do zmierzenia. Szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet 30% wypadków ...

• Re: Astra J / Fokus mk3 / megane III ?

06 Lip 2018, 07:35

1.7 CDTI to nie jest tani silnik przy ewentualnych naprawach. Wklejasz Focusa z Włoch - jak myślisz ile kosztowało ściągnięcie tego auta z południa Europy? Dziwnym trafem auta z zagranicy są tańsze niż z PL, a w tych z zagranicy są przecież jeszcze opłaty, koszt transportu i zysk handlarza...
    Ossy
    Forumowicz VIP

23 Sty 2019, 08:06

I znalazłeś i kupiles w koncu auto? Interesuje mnie to bo brat teraz tez takiego auta jak ty szuka. Ciekawe co kupiles i jak sie sprawuje twoje auto? Tylko że u brata pid gaz nie ma tematu Focusa. Jest za to megane ale nie z silnikiem 1,4 ( bo jest na wtrysku bezpośrednim) a 1.6 zwykly. W gre wchodzi tez octavia II z 1, 6 . wszystko musi byc w kombi.
    artur73
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 20
    Miejscowość: POZNAŃ
    Prawo jazdy od: 02 10 1991
    Przebieg/rok: 25tys. km
    Auto: różne ,Octavia 2,0
    Silnik: 116 KM,
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna