Audi A3

16 Lut 2017, 20:48

Cześć wszystkim,
natknąłem się na takie oto ogłoszenie
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

nie ukrywam że stylistyka Audi A3 nawet z tamtych lat podoba mi się.
Czy jest możliwość byście ocenili to auto? Silnik ok? czy lepszy 1,6?
Czy A3 I generacji występowało w trzech drzwiach?
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

16 Lut 2017, 20:50

polifty były też w wersji 5d
Naprawdę 10k na ponad dwudziestoletniego kompakta?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Lut 2017, 20:52

Cenę zawsze można ponegocjować :P
Ale ogólnie auto spoko? z tym że to jest wersja taka lepciejsza, grzane stołki, skóra, spryski reflektorów itd :)
Potem myślę będzie łatwiej odsprzedać niż taki który nawet klimy nie ma.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

16 Lut 2017, 21:25

Z ceną przesadził i to o jakieś 3-4k :shock: nienegocjowalne w tym pułapie cenowym, rozmowa zakończy się zapewne na 9k
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Lut 2017, 21:54

z tym że to jest wersja taka lepciejsza, grzane stołki, skóra, spryski reflektorów itd :) Potem myślę będzie łatwiej odsprzedać niż taki który nawet klimy nie ma.


Hmm....opowiem na swoim przykładzie. Moje pierwsze volvo, s40, 98r, silnik 1.8 wyposażony w sekwencję. Podgrzewane, welurowe siedzenia - z prawdziwego, porządnego weluru, dsa, podgrzewane lusterka, spryskiwacze reflektorów również (a nawet wycieraczki). Auto z wyższego segmentu, o dwa lata młodsze, na nowiutkich zimówkach michelin kosztowało mnie ok. 7,5 tysiąca cebulionów. Aaaa było to prawie 5 lat temu
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

16 Lut 2017, 22:00

Jak to 14 letnie S40 za 7 tys?? :D

No nie wiem tylko wołałbym na siłę nie szukać o 3 tys tańszego a potem będę klime nabijać czyli wymieniać kompresor, naprawiać blacharsko trupa itd.

Niestety Audi A3 to nie Tico za mniej to może 1,6? czy się myle?

A kiedyś kumpel chyba 15k wywalił za A3 2000 rok nie wiem 1,8 turbo? coś takiego, bo niby napęd 4x4 :D Tylko on go chyba sprowadzał od Niemca prywatnie.

Czyli za 9 nie ma co brać? Tylko no co ja kupie młodszego? Punto 2002?
Tutaj mam zgrabne i dość tanie w utrzymaniu auto, bo wiadomo że mogę szukać E36 323i ale nie ma co.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

16 Lut 2017, 22:12

Jak jesteś biedny nie kupuj tanio, jak bogaty możesz kupować tanio :)
Chodzi mi o to że na siłę jak nie masz zamiaru ladować worka kasy nie ma co szukać takiego za 5 tys, bo niestety 5k + 2 wkład to nie to samo co 9 +2
Takie auto często gęsto wymagają dalszych wkładów a przy cenie 5 tys za auto może być tego sporo.

Ja bym za 8500 kupił za więcej chyba nie :/
Generalnie tam wyświetlacz będzie do roboty ale to norma w Audi, trzeba sprawdzić jak to jeździ czy gdzieś nie koroduje powoli.

Dałeś przykład z 1,8T tylko że w tej cenie praktycznie już możesz szukać turbo :D
Więc zawsze będzie coś lepszego.
Generalnie właściciele audi mają nakichanie w głowach bo myślą że mają jakieś cuda auta ;) Także ja nie liczyłbym na to że zejdziesz sporo z ceny tak jak Mike pisze.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lut 2017, 22:35

Za ten pieniądz jak ta z ogłoszenia można już zacząć myśleć o polifcie (choć raczej 1.6), który to osiągami i spalaniem nie powala. W sumie 1.8 też nie pali mało, ale chociaż fajnie jedzie
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Lut 2017, 22:37

Jak to 14 letnie S40 za 7 tys??

Też wydawało mi się cholernie tanio ale po dokładnym sprawdzeniu i przekonaniu się, że wszystko jest ok postanowiłem je kupić. Okazało się to świetnym wyborem, przez 4 lata wyłącznie części eksploatacyjne noooo i wysprzęglik

Szczerze, gdybym miał wybierać między s40 a o wiele starszą a3 w tej cenie to nawet bym się nie zastanawiał
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

17 Lut 2017, 16:53

Dwóch kumpli kupiło niedawno A3 z podobnego rocznika (jeden 96 drugi 97) oba z tymi samymi silnikami czyli też 1.8 125km i dali połowę mniej (96 3900zł + rejestracja bo był sprowadzony,97 4500zł) i oba są w spoko stanie więc w tym przypadku gość chyba porządnie uderzył się w głowę..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Lut 2017, 18:59

Powinno się założyć temat z najbardziej przecenionymi ogłoszeniami, myślę, że to audi znalazłoby się w ścisłej czołówce. Tyle kasy za 21 letniego kompakta 1.8 i to bez gazu? To jest warte połowę tej kwoty, maksymalnie 6 tysięcy, bo wyposażenie fajne, ale nie więcej.
Petento
Początkujący
 
Posty: 194
Auto: .

17 Lut 2017, 19:29

Czy ja wiem, czy wyposażenie ciekawe... Jak na niemca z tamtych lat to w sumie sporo tej elektryki, ale byle francuz czy ford za połowę tej kwoty by miał to samo albo nawet więcej.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Lut 2017, 20:57

- wydaje mi się, że środkowy panel siedzi niezbyt równo
- pastiki na zdjęciach nie wyglądają zbyt atrakcyjnie, więc na żywo będą bardziej styrane
- panel climatronic lekko w rogu się wylewa
- wyświetlacz na zegrach ma się już ku końcowi
- lakie ciut za ładny -> do sprawdzenia; jak nie ma odprysków na zderzaku, czy masce, to bardziej się przyłożyć do oględzin w tym temacie
- wydaje mi się, że na zdjęciu silnika wnętrze błotnika przy śrubach ma nieco inny odcień -> do sprawdzenia na żywo
- przedni zderzak po stronie pasażera nie bardzo leży przy błotniku, lampach i kierunkach -> do sprawdzenia na żywo
- po stronie pasażera maska ciut za nisko przy reflektorze - trzeba ustawić na odbojniku maski i sprawdzić ponownie spasowanie przodu
- linia lewych drzwi przy szybach -> do sprawdzenia
- odcień poduszki powietrznej kierowcy ciut zastanawiający -> do sprawdzenia
- nie widać, czy fotel kierowcy przetarty od wsiadania
- zdjęcia w bardzo mylącym środowisku - dużo się odbija i ciężko z nich jednoznacznie stwierdzać
- grzanie foteli do sprawdzenia, bo prawy jest włączony na 4-ty poziom, więc możliwe, że nie działają
- przebieg jak na 21-letnie auto bardzo zastanawiający
- z racji lat do sprawdzenia cały spód - w szczególności przewody hamulcowe i mocowania przy karoserii + profile

Poza tym z 1,8 będziesz bardzo zadowolony. Dobry silnik, tanie części, dobry dostęp, w miarę moc do takiej budy, choć fajerwerków się nie spodziewaj.
Autotesto
Początkujący
 
Posty: 143
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie posiadam

17 Lut 2017, 22:00

Barol napisał(a):Dwóch kumpli kupiło niedawno A3 z podobnego rocznika (jeden 96 drugi 97) oba z tymi samymi silnikami czyli też 1.8 125km i dali połowę mniej (96 3900zł + rejestracja bo był sprowadzony,97 4500zł) i oba są w spoko stanie więc w tym przypadku gość chyba porządnie uderzył się w głowę..


Tylko pytanie co to znaczy spoko stan? że nie puszcza oleju wszystkimi szczelinami i że diagnosta po znajomości pieczątkę przybija? albo że nie ma dziur w podwoziu?
Ja bym wolał trochę lepszy stan jednak auta, wg mnie nawet Punto I ciężko kupić za 3900 a co tu mówić o Audi A3 z 1,8 L
A co do wyposażenia raczej tak każdy jeden Golf czy A3 nie ma skór, podgrzewanych stołków czy np sprysków reflektorów, a do tego automat, nie wiem czy to dobrze czy źle no ale jest to dodatkowy temat, gdzie jak widac potrzebna była regeneracja/naprawa.
Mi się wydaje że nie ma co tak patrzeć że drogo na siłę, bo są Golfy czy A3 za 1500 z uszkodzonym silnikiem ale jeszcze na razie zdrowy jestem :D albo angliki.
Jedynie co to za ten 9 można szukać 2-3 lata młodszego ale czy warto? zależy czy jest zdrowy czy mocno zajechany.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

18 Lut 2017, 08:31

A3 za 3900zł była kiedyś po małym dzwonie z przodu co sprzedający od razu powiedział i miał nawet zdjęcia a w dodatku auto było sprawdzone przez ojca kumpla który na codzień jest diagnostą samochodowym.
Druga A3 na wiosnę ma do wymiany oba przednie błotniki bo ruda powoli wcina od dołu ale kumpel w cenie dostał dwa nowe błotniki tylko musi je polakierować,na starcie też wymienił rozrząd bo niewiadomo kiedy był ostatni raz wymieniany,wymienił tylne hamulce bo były powoli na wykończeniu ale o wszystkim wiedział bo auto kupował od swojego znajomego z osiedla,w ostatnim czasie odezwało się łożysko w tylnym kole więc to też będzie musiał zrobić.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012