Audi A3 - zakup

30 Mar 2014, 16:37

Witam! Na wstepie pozdrawiam wszystkich!
Od już paru ładnych dni szukam sobie nowego autka, nie powiem jestem tak podekscytowany , że już sam nie wiem czego chcę bo co rusz ktoś podrzuca mi propozycje i się nastawiam na inne autka.
Najbardziej nastawiony jestem na Audi A3
Odkąd pamiętam fascynowałem się tymi autami jednak jak się dowiedziałem mają one zawieszenie bogate w aluminium i koszty wymian są ponoć spore , wolę jednak spytać doświadczonych i obeznanych użytkowników tych aut zamiast kierować się mylną opinią ludzi , którym coś powiedział typowy szwagier (bardzo zależy mi na uzyskaniu odpowiedzi na to pytanie)

Teraz tak :
1. Mój budżet to 10tyś. jednak jesli uda mi się opchnąć parę sprzętów , których nie używam to cena wywinduje się na poziom 13/14tyś.
Czy za 10tyś da się kupić przyzwoitą i solidną A3 z niedużym przebiegiem w miarę młodą powiedzmy po 2000r.+ (wiem , że rocznikiem się nie jeździ ale chciałbym iść do przodu ) ? A i skupmy się na wersjach 5D. Wiadomo , że autko chciałbym kupić już teraz ,a nie czekać kolejnych parę miesięcy aż uzbieram wiecej kasy.
Jeśli się nie da to na ile zaszaleć mi pozwoli kwota 13/14 tyś ?
2.Jak przedstawia się jej awaryjność ?
3. Jak wygląda spalanie i koszty eksploatacji (np. ceny części etc.) i chodzi mi tutaj o spostrzeżenia zwykłego użytkownika , a nie statystyki ze stron internetowych ,w końcu kto jak kto ale kierowca zna swoje auto najlepiej.
4. Który silnik jest najlepszy (słyszałem , że niezniszczalnym jest 1.9 Tdi co mnie cieszy bo kusi mnie Diesel jako , że teraz jeżdżę dieslem i spalanie jest niskie i przyjemne) , a dziennie robie ok 30 km do pracy w obie strony + 200km na weekend ale to tak dwa razy w miesiącu
5. Jak się prowadzi i jak się zbiera (odpowiedź nakierujcie pod kątem silnika z pytania 4 zakładając , że odpowiecie na nie ) obecnie mam 75 koni i to istna mordęga z wyprzedzaniem, nie jestem fanem dużych prędkości ale chciałbym coś żwawego żeby nie zagrażać nikomu na drodze podczas wyprzedania.
6. Czy blacha dobrze się trzyma ? Niestety w moim obecnym aucie pojawia się rdza i dość szybko atakuje :/

Sprawa jest dla mnie bardzo poważna , bo to zakup na lata ,a i pieniądz nie jest mały dla zwykłego zjadacza chleba.
Ew. jakby ktoś mógł podesłać link do jakiejś przykładowego ogłoszenia byłbym wdzięczny (ale jak mówię tylko przykładowego bo nie wiem kiedy swojego sprzedam).
Dodam,że jestem totalnie zielony w kwestii samochodów , stąd niektóre pytania mogą być śmieszne

Ps. i proszę się skupić na audi A3 , bo inne auta mnie nie interesują , no chyba że moje obawy co do tego aluminium i awaryjności się potwierdzą to wtedy będziemy mysleć co dalej.
Largo89
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Honda Civic

30 Mar 2014, 16:55

Largo89 napisał(a):Czy za 10tyś da się kupić przyzwoitą i solidną A3 z niedużym przebiegiem w miarę młodą powiedzmy po 2000r.+

możesz spokojnie szukać a tą kwotę 13/14 zostaw właśnie na lepsze roczniki
Largo89 napisał(a):mają one zawieszenie bogate w aluminium i koszty wymian są ponoć spore

to raczej się tyczy audi A4. A3 ma zawieszanie z golfa bez aluminium
Largo89 napisał(a):Jak przedstawia się jej awaryjność ?

tragedii nie ma ale największa wada to wiele zajechanych aut, które są skarbonkami bez dna
Largo89 napisał(a):Który silnik jest najlepszy (słyszałem , że niezniszczalnym jest 1.9 Tdi co mnie cieszy bo kusi mnie Diesel jako , że teraz jeżdżę dieslem i spalanie jest niskie i przyjemne) , a dziennie robie ok 30 km do pracy w obie strony + 200km na weekend ale to tak dwa razy w miesiącu

jak głównie miasto to polecam 1,8 bez turbo lub 1,8T i zawsze można dołożyć LPG. 1,9TDI/90KM są najmniej problemowe, za to 1,9/130KM już o wiele droższe w serwisie. 1,6 benzyna dużo pali, powoli jedzie ale z gazem się lubi i jak powoli jeździsz to wystarczy.
Largo89 napisał(a):Czy blacha dobrze się trzyma ? Niestety w moim obecnym aucie pojawia się rdza i dość szybko atakuje

jeśli auto jest bezwypadkowe i nie ma uszkodzonej powierzchni cynku to żadna rdza się nie dostanie, ale o to chodzi, że takie auta to białe kruki więc różnie to może być
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Mar 2014, 18:24

A3 z niedużym przebiegiem :?: :no:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Mar 2014, 19:46

@dzida
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź , to już wiem czego szukać, mój typ 1.9 Tdi 90KM(a coś wiesz o wersjach 1.9 TDI 100KM i 110Km) , mówisz że za 10tyś już coś znajdę z 2000+ , po odpowiedzi kon146 zastanawiam się jakiego przebiegu się spodziewać po audi w takim wieku?

I jakiego przebiegu i roczniku spodziewać się jeśli zdecydowałbym się na auto w granicach 13/14 tyś. ?


Tak czysto rozpoznawczo , co myslicie o tych autach :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

ew. wersja 3D
[link do Tablica wygasł]

To tak orientacyjnie pytam tylko czy w/w auta to szroty czy może coś dobrego.
Jedyne obawy jakie mam (i zapewne słuszne) to takie , że mogę trafić na audi od jakiegos młodzika zajechane bo w końcu to dosyć młodzieżowe auto i wiadomo co się dzieje na drodze :)

ps. jak wygląda sprawa z miernikami lakieru ? Można sobie sprawić taki czy np. mógłbym podczas sprawdzania na stacji kontroli zażyczyć sobie taki "test" to samo z podłączeniem do komputera ?
Largo89
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Honda Civic

30 Mar 2014, 19:53

nie ma wersji 1,9TDI 100KM tylko jak już to 110KM i różni się tym, że ma sprężarkę ze zmienną geometrią i dwumasę

za 13/14 celuj w roczniki 2001-2003.

przebiegi w tych audi z TDI to raczej 400-500tys. km, a nie poniżej magicznych 200tys. Nikt w niemczech nie kupował diesla aby jeździć do kościoła i po bułki jak to u nas bywa

miernik lakieru dobrej klasy sporo kosztuje i myślę, że w warsztatach lakierniczych powinni takie posiadać
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Mar 2014, 19:54

W dieslu przynajmniej 300-350 tysięcy. Jak nie więcej.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

30 Mar 2014, 21:26

Mam namiary na zadbana A3 w dieslu za 7500zł ale wersja 3drzwiowa.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Mar 2014, 14:46

Barol , a mógłbyś podać jakieś szczególy ew. link do ogłoszenia jeśli jest ze zdjęciami etc. :)
Largo89
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Honda Civic

31 Mar 2014, 19:40

Prosze bardzo [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Kwi 2014, 16:17

Siemka!
Dzieki za link , jednak odsuwam myśl o kupnie audi A3 , po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku , że przyda mi się większe auto.
Dziś w oko wpadła mi Skoda Octavia I , co możecie powiedzieć o tych autach ? Jak wygląda ich awaryjność i który silnik najlepszy oraz jak prezentuje sie jego spalanie oraz wiadomo jak sprawa z rdzą .
I czy części są drogie ?
Z tego co mi wiadomo Skoda ma wiele wspólnego z VW czyli to solidne auta , mam rację ?

Co myślice o tych autach ?:
Ten mi się najbardziej podoba z wyglądu , kolorek fajny i wygląda na zadbany
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

oraz :
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Largo89
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Honda Civic

05 Kwi 2014, 16:18

Przecież Octavia jest na podłodze Golfa/a3..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Kwi 2014, 16:29

Czyli jeśli chodzi o rdzę/zawieszenie etc. ma się tak samo jak A3 ale silniki mają takie same czy są jakieś różnice ?
Largo89
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Honda Civic

05 Kwi 2014, 17:02

W Octavii montowali 1.4 75KM :shock: ładny muł musi być.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Kwi 2014, 20:07

Dokładnie, przecież 1.6 już nie jedzie a co dopiero 1.4..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

05 Kwi 2014, 21:05

Octavia to to samo co A3 tylko gorzej wykończone z większym bagażnikiem
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010