Audi A4 95r czy Mercedes C180 97?

Audi A4 95r czy Mercedes C180 97?

15 Kwi 2010, 15:32

Cześć wszystkim! Pytam was profesjonalistów bo się po prostu nie znam:
Mam na oku dwa auta. Pierwsze to Audi A4 1.8 z 95r. w benzynie z gazem.
Drugim autem jest Mercedes C180 z 97r. 1.8 również benzyna+gaz, automat.
O Mercedesie wiem tyle, że był bity w tył ale już jest wszystko zrobione.
Moje kryteria to:
-cena części
-spalanie
-awaryjność
-komfort
Co waszym zdaniem lepiej wybrać?
binekM
Nowicjusz

Miejscowość: okoliceZG

Re: Audi A4 95r czy Mercedes C180 97?

15 Kwi 2010, 16:18

Z obydwoma miałem dużo do czynienia, a jadnym z nich poruszam się na co dzień więc się udzielę w temacie.
Cena części- do Audi pewnie tańsze w końcu pasują od VW za to więcej ich będzie potrzeba :twisted: do Mercedesa różnie to bywa te podstawowe są dość przystępne ale niektóre drobnostki potrafią kosztować spore pieniądze choć z dostępnością nie ma problemów.
Spalanie- 1.8 z LPG w C-klasie w 8 litrach w trasie bezproblemowo się mieści w mieście typu Kraków, Warszawa można liczyć to 9,5 do nawet 11 litrów zależy od korków. A4 średnio spala to pół litra mniej ale to głównie z powodu sporo niższej (o 100 kilogramów) wagi.
Awaryjność- Nie ma samochodów bezawaryjnych ale patrząc przez pryzmat statystyk i doświadczenia to większe prawdopodobieństwo na bezproblemową eksploatację daje Ci Mercedes.
Komfort- Tu przewaga C-klasy jest najbardziej widoczna, skomplikowane wielowahaczowe zawieszenie z przodu i z tyłu gwarantuje naprawdę dobre i ciche tłumienie nierówności a przy tym pozwala na zakrętach na znacznie więcej niż A4( oczywiście w wersji FWD).
Jedyne co mnie zastanawia to stan tego Mercedesa, wnioskuje, że są w podobnej cenie a cena przyzwoitej A4 z 1995r to około 10tys. zł C180 z 1997r ~15tys. więc coś musi być z nim nie tak. Jeśli kosztują podobnie to szala przechyla się w stronę Audi bo Mercedes w podobnej cenie będzie tych części potrzebował na pewno sporo a niektóre jak już pisałem tanie nie są.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Audi A4 95r czy Mercedes C180 97?

16 Kwi 2010, 19:25

Dzięki za podzielenie się opinią. Jeśli chodzi o Mercedesa miałbym go od siostry za 10tys. ale faktem jest, że będzie on wymagał wkładu finansowego. Audi jest za 9.800 i nie wiele o nim wiem. Jeśli ktoś jeszcze mógłby mi coś doradzić w sprawie tych modeli to było miło. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za informacje.
binekM
Nowicjusz

Miejscowość: okoliceZG
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Systemy wspomagające kierowcę - prawie jak sztuczna inteligencja Systemy wspomagające kierowcę - prawie jak sztuczna inteligencja
    Specjaliści przewidują, że w najbliższych latach – obok napędów alternatywnych – najważniejszym kierunkiem w motoryzacji stanie się rozwój pojazdów autonomicznych. To przyszłość, jednak już ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light