Audi A4 b6 1.8T benzyna (pompa paliwa?)

06 Sie 2023, 13:55

witam mam mały problem z diagnozą przy odpalaniu słychać wycie z tyłu samochodu {od10do20 sec }w okolicy baku po rozmowie z mechanikiem pompa paliwa wiec mu zostawiłem na wymianę po wymianie dalej wyje tylko inaczej i na zimnym ma problem odpalić i tu jest moje pytanie mechanik paprak?-zle wymienił, oszust? -włożył stara pompę ? czy coś innego?
Rafał1988
Nowicjusz
 
Posty: 5

06 Sie 2023, 15:43

Zrób logi statyczne i dynamiczne, będzie wiadomo czy nie brakuje mu paliwa.
A to wycie to nie jest czasem rozrusznik? bo pompa to się załącza po przekręcniu w pozycji zapłonu.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

06 Sie 2023, 15:51

tak zapomniałem dodać ze po przekręceniu zapłonu i ze mechanik jak wymieniał pompę to mówił ze była niedawno wymieniana tylko tak wymienił ze dalej wyje i na zimnym muszę go kręcić a odpalał od strzału na starej pompie
Rafał1988
Nowicjusz
 
Posty: 5

06 Sie 2023, 17:56

Na zimnym to może Ci paliwo wracać do baku przez niesprawny zawór zwrotny w pompie paliwa w baku...
ta pompa to była nówka z pudełka, oryginał /Siemens VDO?
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

06 Sie 2023, 18:35

MEAT & DORIA a to ze na zimnym nie odpala na strzała to po wymianie wcześniej wyła ale dobrze odpalało a i dodam ze na ciepłym odpala normalni i nie słychać pompy co prawda 2x tylko odpalałem ale

a wiec dodam jeszcze to że 4 miesiące temu kupiłem samochód w miedzy czasie wymieniłem sprężarkę klimy zatarła się wszystkie filtry+ oleje jakiś 1 miesiąc temu 2 tygodnie temu sprzęgło tydzień temu rozrząd i w sobotę odebrałem od mechanika z wymieniona pompa a wycie się zaczeło przed wymianą rozrządu
Rafał1988
Nowicjusz
 
Posty: 5