Audi A4 B6 - kierunkowskaz przedni przestał działać

01 Mar 2021, 19:03

Cześć,

Od wczoraj (prawdopodobnie) moje ukochane Audi ma problem z działaniem przedniego prawego kierunkowskazu. Czasami on działa, a czasami nie. Zauważyłem, że żarówka świeci znacznie słabiej niż lewa. Problem w tym, że wymieniłem ją dzisiaj na nową od starszego Hyundaia Tucsona (również PY21W) i zmieniło się jedynie to, że nie zapala się ona już w ogóle. Kupować kolejne żarówki, czy jest możliwe to, że gdzieś przerwał się jakiś kabelek i chwyta, kiedy mu się podoba?
Farmaceucik
Nowicjusz
 
Posty: 9

01 Mar 2021, 23:20

Jesteś pewny że żarówka którą założyłeś jest sprawna? Warto by tu było sprawdzić miernikiem napięcia jakie pojawiają się na pinach podłączenia żarówki.
Sprawdź dobrze masę bo może tu jest problem.

Czy pozostałe światła w tej lampie świecą normalnie?
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2640
Zdjęcia: 11

01 Mar 2021, 23:30

Wszystkie światła w tej lampie działają bez najmniejszego problemu. Nowa żarówka, którą wsadziliśmy do Audi w samochodzie taty działała. Jak ponownie włożyłem starą, która początkowo była w lampie to zaczęła działać, ale tak, jak jej sie podobało. 5 razy wrzucę kierunek - działa. 5 kolejnych razów - nie działa. Żarówka jest już dość stara i kierunkowskaz daje jakieś 50% słabsze światło od drugiego. Problem magicznie pojawił się wczoraj po wymianie pozycyjnych i mijania w obu lampach. Kierunkowskazów nie ruszaliśmy, a z lampą obchodziliśmy się, jak z małym dzieckiem. Podpinaliśmy wszystko jeszcze 2 razy i rezultat nadal bez zmian.
Farmaceucik
Nowicjusz
 
Posty: 9

02 Mar 2021, 11:25

Ok, w takim razie trzeba sprawdzić napięcie we wtyczce którą podpinasz do lampy. Trzeba znaleźć w niej przewód odpowiedzialny za kierunkowskaz i masę jak okaże się że tam jest ok a pewnie tak będzie to problem będzie gdzieś w lampie między gniazdem do podłączenia wtyczki a kierunkowskazem. Najlepiej sprawdzić napięcia miernikiem i jak znajdziesz podłączyć na krótko do wtyczki pod te piny żarówkę od kierunku, będzie od razu widać czy tu jest ok.

Sprawdź jeszcze czy przypadkiem przy podpinaniu wtyczki nie zagiął się jakiś pin w gnieździe pod wtyczkę.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2640
Zdjęcia: 11

02 Mar 2021, 11:44

Piny sprawdzałem, wszystkie proste. W kwestii reszty, gadałem już ze znajomym elektronikiem i jutro zostawię mu samochód.
Farmaceucik
Nowicjusz
 
Posty: 9

02 Mar 2021, 12:03

Ok, ale daj znać co tam wyjdzie bo jestem ciekaw :) Ja obstawiam połączenie w lampie między kierunkowskazem, a wtyczką :wink:
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2640
Zdjęcia: 11
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Drogi bardziej bezpieczne dzięki innowacjom w motoryzacji
  Przez ostatnich 35 lat liczba ofiar śmiertelnych wypadków drogowych zmniejszyła się o 80%. Stało się to m.in. dzięki regulacjom prawnym oraz upowszechnieniu takich innowacji jak udoskonalone pasy bezpieczeństwa czy ...
  Toyota Corolla TE27 (1972–1974)
  To właśnie od niej zaczyna się wielka przygoda Corolli ze sportem. Pod maską lekkiego, ważącego zaledwie 855 kg nadwozia coupe ówczesnej Corolli TE27 zamontowano 115-konny silnik DOHC z Celiki. Ta wersja trafiła do ...

 • 05 Mar 2021, 22:49

  Okazało się, że.... nie było żadnej usterki. Mój tata, jako człowiek, który uważa, że wszystko da się naprawić przy użyciu siły, męczył się z tym 2 dni i wciskał na ślepo plastik w który wkłada się żarówkę. Mnie wystarczyły 3 minuty, aby włożyć go poprawnie i wszystko działa...
  Farmaceucik
  Nowicjusz
   
  Posty: 9

  06 Mar 2021, 13:31

  Zapewne masa
  iskupaut
  Nowicjusz
   
  Posty: 33