Audi a4 b8 2.0 TDI 140km rok 2008

09 Lip 2016, 12:22

Witam wszystkich
Zastanawiam się nad kupnem Audi A4 B8 w silniku 2.0TDI z roku 2008. Mieszkam w UK i z uwagi na koszt ubezpieczenia nie moge sobie pozwolic na wiekszy silnik. Ceny samochodow nie są niskie wiec chcialbym uzyskac kilka informacji od osób które znaja temat lepiej niz ja.
Czy znajdzie sie ktos kto udzieli mi obiektywna opinie na temat tego modelu, silnika 2.0tdi (wersja 140 kona).
Czym kierować sie podczas zakupu, i na co zwrocic uwage podczas jazdy testowej.
Z uwagi że bedzie to mój pierwszy samochód, wczesniej nie interesowalem sie tematem motoryzacji proszę o pomoc was.
Samochód bedzie mi potrzebny aby pokonac trase UK- Polska okolo 5 razy do roku czyli na pewno roczny przebieg bedzie sie utrzymywał na poziomie 25- 35tys km rocznie.
Z uwagi na mój budżet w zasiegu mam silniki z przebiegiem zblizonym do 200tys km, i wielu sprzedawcow posiada pełną książkę serwisową.
- Czy 200tys km dla tego silnika jest akceptowalnym wynikiem?
- Czy silnik 2.0 tdi (oznaczenia nie znam) przysporzy mi wiele zmartwień? (słyszałem wiele opinii na temat problemow z motorem, podobno po 2007 lub 2008 audi poprawilo kilka rzeczy.
- Czy jest możliwość aby ktos podał szacunkowy koszt eksploatacji?
- w grę wchodzi również zakup BMW e90 z 2008r z silnikiem 320i lub 320d co o tym sądzicie?
Z góry dziękuje za poświęcony czas. :ok:
ogien
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 19 07 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: brak
Silnik: brak

09 Lip 2016, 13:29

ogien napisał(a):- Czy 200tys km dla tego silnika jest akceptowalnym wynikiem?

jeden z niższych z tego rocznika

ogien napisał(a):- Czy silnik 2.0 tdi (oznaczenia nie znam) przysporzy mi wiele zmartwień? (słyszałem wiele opinii na temat problemow z motorem, podobno po 2007 lub 2008 audi poprawilo kilka rzeczy.

zmienili układ wtryskowy ale zapomnieli o pompie oleju

ogien napisał(a):- Czy jest możliwość aby ktos podał szacunkowy koszt eksploatacji?

nie da się, bo to zależy od konkretnego egzemplarza

ogien napisał(a):- w grę wchodzi również zakup BMW e90 z 2008r z silnikiem 320i lub 320d co o tym sądzicie?

Nic specjalnego. Benzyna z problematycznym wtryskiem bezpośrednim, a diesel z lipnym osprzętem na czele z wtryskiwaczami DPFem i apetytem na olej.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

09 Lip 2016, 14:04

Na co powienienem zwrocic uwage podczas zakupu?
Jesli chodzi o historie kolizji moge ją znalezc dzieki numerowi VIN pojazdu.
Czy mozecie podac jakies wskazowki odnosnie dzialania silnika i spraw mechanicznych?
ogien
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 19 07 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: brak
Silnik: brak

09 Lip 2016, 19:31

Raczej odpuść sobie ww. auta , bo potem będziesz żałować zakupu.
Jest wiele lepszych diesli w tej cenie , a kupno auta dla samego znaczka mija się z celem.
sanvean23
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 569
Auto: Punto 2FL |Honda Civic VIII
Silnik: 1.2 16V | 1.8

10 Maj 2018, 20:15

Witam nie chcę otwierać nowego tematu więc pisze w tym, też jestem zainteresowany zakupem audi a4 b8 2.0 tdi 140 KM, w UK. chyba, że możecie jakiegoś innego dzizla polecić za rozsądne pieniądze. A sprawa, z audi wygląda jeszcze tak, że rozglądam się za samochodem z aukcji i nie będzie on mieć kluczyków ani pewnie tabliczki do dorobienia ich w ASO, z jakimi dodatkowymi kosztami będę musiał się liczyć? Pozdrawiam
focus07
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 0- 7-2002
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Opel Astra f Sport
Silnik: 1.8 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994