AUDI A6 C5 2.7BI VS TT 225 Q

14 Cze 2014, 20:52

Jak masz już tylny naped to weź AWD 2,7 bit ...
Zrób sobie dobry program z wydechem dolotem i ICkiem będziesz miał prawilne 330KM i jest gitara... :D nie jest to może struś pędziwiatr ale da dużo frajdy z jazdy szczególnie jak zacznie się jesień i przyjdzie zima :) .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Cze 2014, 10:48

Dobrze to już mamy parę aut do wyboru proszę teraz o opinie na temat awaryjności i prawdziwych osiągów tych ze oto pojazdów ponieważ nowych nie kupuje a z czasem wszystko się zmienia, a alternatywa ze 3litrowy diesel będzie mnie objeżdżał nie jest zbytnio optymistyczna, dodam ze bylem już przekonany ze s4b6 będzie najlepsze ale po przeczytaniu kilku forów(zarwaniu nocy) obawiam się ze może być moim workiem bez dna :no: co do 2.7 świetny silnik jak dla mnie który po chipie objedzie 330d a na to liczę (330d tez po chipie), i osłabia mnie fakt ze sportowe auta nie trzymają mocy s4b6, 330ci, m3 itp..( a przecież to jakby na to nie patrząc flagowe modele :( ) No ale teraz poproszę o konkrety na temat s4b5, s4b6, c6 2,7 i 330ci czyli prawdziwie osiągi elastyczność wady zalety, cena w porównaniu do osiągów no i czy objedzie ropniaka bo na tym też mi zależy dziękuje :wink:
Stawik23
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 12 01 2013
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: BMW E46 03'
Silnik: 320D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

15 Cze 2014, 10:49

A i jaki jest przybliżony koszt tych modyfikacji w 2.7TT by uzyskać te 330km ? 8)
Stawik23
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 12 01 2013
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: BMW E46 03'
Silnik: 320D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

15 Cze 2014, 19:09

Jeszcze zastanawiam się nad mercedesem cl500 sportowe Coupe no i gwiazda ( [link do oferty na Allegro wygasł]) :lol:
Stawik23
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 12 01 2013
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: BMW E46 03'
Silnik: 320D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

15 Cze 2014, 19:35

CL500 brałbym bez zastanowienia :yes: piękny dźwięk V8 (facet u mnie w bloku ma to wiem co mówię, słucham codziennie), bogate wyposażenie, prosty silnik bez turbin i wg mnie mega wygląd :)
P.s staraj się nie odpowiadać na własne posty, używaj opcji "edytuj" :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

15 Cze 2014, 19:52

mercedes-cl-w215-vt70906.htm
Tu masz wszystko na temat CL :ok:
Ale ten konkretny egzemplarz znacznie za tani, dobry C215 to wydatek rzędu 40 000 zł.
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Transport ponadnormatywny i jego początki
    Pojazdy przewożące ciężkie i duże ładunki istniały już w XIX w., jednak dopiero pod koniec lat 20. ub. w. pojawiły się przyczepy, naczepy oraz odpowiednie ciągniki, które można uznać za protoplastów współcześnie ...

15 Cze 2014, 20:01

Stawik23 napisał(a):dodam ze bylem już przekonany ze s4b6 będzie najlepsze ale po przeczytaniu kilku forów(zarwaniu nocy) obawiam się ze może być moim workiem bez dna :no:


Przyjmij zasadę że ogólnie audi to jest bardzo dużo marketingu i naprawdę trzeba się nagimnastykować żeby coś wybrać dla siebie... Miałem s4b7 i raczej go nie polecę do bycia bardzo szybkim...a znowu s4b6 powiedzmy szczerze że w połaczeniu z AWD jest miernotkowate :D
Dotego dołaczymy masę drobnych usterek które gnębią te auta i jest raczej lipa... Zresztą moi znajomi co do s4 dokładnie mieli takie same spostrzezenia czyli marketingowo ok. a jazda taka sobie...chociaż 2,7bit rekompensował fajnymi parametrami po modach.
Stawik23 napisał(a): co do 2.7 świetny silnik jak dla mnie który po chipie objedzie 330d a na to liczę (330d tez po chipie)

Silnik jest ok. tylko że dalej jest to audi więc usterki mogą wkurw.iać np: wycieki oleju które sa nagminne. Co do porównania 330d vs 2,7 bit to nie podchodź tak do tematu bo diesel ma całkowicie inną charakterystyke pracy i bardzo często wartości mocy/niutka podawane w piku dla diesla nadaja sie na śmietnik.. nie będe Ci tłumaczył bo moderator się zdenerwuje :D (dużo pisania) :D a szczególnie po softach (dotyczy diesla i beny)
No i jeszcze jedno jak dieselk będzie potrktowany ciężka nogą to Twoja kieszeń odpłynie :(
Stawik23 napisał(a): i osłabia mnie fakt ze sportowe auta nie trzymają mocy s4b6, 330ci, m3 itp..( a przecież to jakby na to nie patrząc flagowe modele :( )

Muszę Cie zmartwić większośc aut nie trzyma w 100% mocy szczególnie te nowoczesne... tylko że jednym będzie brakować 15KM a innym 50KM tak jak np: s4 b7.
No i jeszcze jedna ciekawostka jeżeli mocne auto straci na mocy np: 20KM a Nm pozostanie w granicy błędu hamki to gwarantuje Ci że nie odczujesz tego... ba nawet przy autach po modach będziesz miał problem żeby wychwycić 100KM różnicy :oops:
Stawik23 napisał(a):No ale teraz poproszę o konkrety na temat s4b5, s4b6, c6 2,7 i 330ci czyli prawdziwie osiągi elastyczność wady zalety, cena w porównaniu do osiągów no i czy objedzie ropniaka bo na tym też mi zależy dziękuje :wink:


Pominę fakt czy rozmawiamy o BMW czy o czymś innym na wstępie musisz się zastanowić czego potrzebujesz czy AWD czy RWD a może FWD...
Jest to bardzo ważne ponieważ jak nie latasz bokami, nie upalasz auta na rondach itp. to weź AWD da Ci pewność propwadzenia, wybaczy wiele błędów no i w zakresie prędkości najbardziej uzytecznych będziesz debeściak. Oczywiście żeby nie było różowo to przy wyższych prędkościach dostaniesz po tyłku od mocnego FWD, większe spalanie no i droższy serwis...

Dam Ci porównania e46 (321KM) praktycznie do 150km/h jechało tak samo jak evo9 przed programem na samym wydechu czyli około 290KM.

Ciekawostka stare AWD o seryjnej mocy 230KM (2,0T) do 170km/h objeżdżało focusa RSa mającego ponad 300KM...

Tak mógłbym Ci pisać i pisać co nie zmieni faktu że musisz się zastanowić nad rodzajem napędu i przeznaczeniem auta.
Stawik23 napisał(a):A i jaki jest przybliżony koszt tych modyfikacji w 2.7TT by uzyskać te 330km ?

Jak chcesz iść na pałkę to wystarczy program ale ...
są trzy elementy przy turbolotach zwane podstawą czyli wydech około 2-3k z DP, ICek około 1k, i dolot około 0,5k.. do tego dojdzie strojenie około 2k i detale w stylu kontrolera doładowania.

Jezeli przeczytasz że taniej to zrobisz to nie licz na prawdziwe efekty tylko na ściemę.
W audi jest pozytywne że wiele osób sie tym zajmuje chociaz znając życie to 3/4 tych stroicieli zna sie tylko na bajerowaniu klienta.

Stawik23 napisał(a):eszcze zastanawiam się nad mercedesem cl500 sportowe Coupe no i gwiazda ( [link do oferty na Allegro wygasł] ... 94327.html) :lol:


Zwykły tapczan, dupowóż z kiepskim zawiasem. Nie licz w nim na osiągi no i to nie jest 55amg.

Jak chcesz dłubnięcia to pozostaje mer c32amg łatwo mozna go zrobić na 400KM. Ewentualnie cl ale prawdziwe AMG :wink:

No i raczej szukaj manuali... chociaż nie jest to konieczne do życia :wink:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Cze 2014, 20:07

szybki, w CL zawias jest akurat dobry i trwały (to nie Airmatic, przeczytaj artykuł), tylko bardzo drogi w naprawach, jak w zasadzie w każdym aucie tej klasy. Co nie zmienia faktu, że autora po prostu nie stać na to auto. No i nikt nie kupuje CL do ścigania się, Rolls-Royce Phantom to też dupowóz ? A Jeep Wrangler ? Wolniutki :lol:
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

15 Cze 2014, 20:21

szybki który moderator ma się zdenerwowac? :mrgreen:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

15 Cze 2014, 20:37

Geniodekt napisał(a):szybki, w CL zawias jest akurat dobry i trwały (to nie Airmatic, przeczytaj artykuł),

Jest pierwszy temat który się wysypie, zresztą zwróć uwagę na dziwnie niskie ceny tych aut za granicą i jak wygląda sprawa schowanych kół w błotniki... zresztą na własne oczy widziałem jak strzela poducha w clu ... a naprawy jak naprawy drogo bo pneumatyka.
Ogólnie zawias jest komfortowy ale niestety bardzo wrażliwy.
Geniodekt napisał(a):Rolls-Royce Phantom to też dupowóz ?

A jak nazwiesz auto do wygodnej jazdy a nie do walenia po plecach kierownika przyśpieszeniem i i masie 2t???
Rolls jest dupowóz ale dla bogatych :D
Geniodekt napisał(a):A Jeep Wrangler ? Wolniutki

Jako terenówka szybciutki ale w kategorii szybkich pokręconych osobówek :lol: a do tego jego konstrukcja wozu drabiniastego sprawdza się ale raczej nie przy znacznych prędkościach
Chociaż miałem przyjemność startować kilka razy Grandem srt i jest gitara ze startu. :mrgreen:

P.S

Stawik23 zapomniałem Ci dodać że największy banan na facjatce pojawi Ci się przy V8 albo turbo natomiast r6 lubi obroty więc daje frajdę ale w innym miejscu mniej użytecznym na zwykłej drodze :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Cze 2014, 20:44

Oczywiście te moje porównania to była ironia, bo nie można każdego auta szufladkować pod kątem osiągów, CL to raczej auto do przemierzania autostrad i pokazywania się pod jakąś luksusową knajpą :D
Co do zawieszenia, ABC jest na pewno lepsze od felernego Airmatica..
Geniodekt
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1022
Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

15 Cze 2014, 20:47

dzieki [b]szybki[/b] za wyczerpującą odpowiedz :piwo: Nie wiedziałem że tak ciężko będzie znaleźć auto na weekendowe wycieczki, co do priorytetów auto musi być dość szybkie tylko i wyłącznie manual i oczywiście benzyna bo diesla i w pracy i poza nią mam dość, co do pieniędzy budżet z czasem wzrasta z tego względu ze pracuje za granica. Przechodząc do sedna dzisiaj miałem trochę czasu na zastanowienie dlatego proszę o propozycje szybkiego jak najmniej awaryjnego Coupe-ka(ew.sedan) a napęd AWD i RWD wchodzi w gre bo za FWD nigdy zbytnio nie przepadałem, czekam na wasze propozycje bo głowa już mi pęka od tego wszystkiego a chciałbym już się wstępnie oglądać za danym modelem :? i pytanie do Moderatora zrobić nowy temat bo trochę odjechałem od tematu ?
Stawik23
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 12 01 2013
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: BMW E46 03'
Silnik: 320D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003

15 Cze 2014, 23:37

Przy Twoim budżecie RWD w manualu to raczej tylko BMWe ale zastanowiłbym się nad V8 e39...
ewentualnie takie coś jak nissan 200sx s14a... wyrwiesz go za 20k i 10k pozostanie na zrobienie 300KM/350NM z pierwszym serwisem. Zaletą jest masa gratów do tunningu i fajne prowadzenie.
Na 350z raczej nie ma szans a do tego same auto srednie jest pod względem przyśpieszeń.

AWD tu tylko grupa wieś wagen. Trzeba szukać czegoś lekkiego i z seryjnym turbo żeby podkręcić.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10350
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

16 Cze 2014, 06:49

J.w., ale zdrowe E46 330Ci spełni oczekiwania i objedzie 330cd po lekkim sofcie. :)
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

16 Cze 2014, 08:31

ciekawe propozycje bardziej skłaniał bym sie do e46 z tego wzgledu ze znam juz ten samochód i czuje sie w nim dobrze, a gdybym doskladal 10k byla by jeszcze jakas ciekawa opcja a jesli chodzi o 350z to tam jest chyba bardzo kiepsko jesli chodzi o trzymanie mocy :? co do v8 w piateczce przyjemny dupowoz no i ten dzwiek :lol:
Stawik23
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 12 01 2013
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: BMW E46 03'
Silnik: 320D 150KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2003