Audi A6 - wersja z silnikiem 3.0 TDI, automat

13 Mar 2008, 16:38

Przymierzam sie do kupna A6. powiedzcie mi coś na jego temat(silnik,skrzynia biegów, usterki itp.) szczególnie interesuje mnie wersja z silnikiem 3.0 tdi oczywiście w automacie.
Pozdrawiam.
zawa
Nowicjusz
 
Posty: 18
Miejscowość: warszawa

13 Mar 2008, 18:28

dobry silnik diesla dynamiczny i w miarę oszczędny jak to w limuzynie skrzynia w pełni niezawodna auto bez najmniejszych usterek fabrycznych ale jak w każdym aucie pojawia sie one zraz ze złą eksploatacja samochodu. :D
kupie sobie vw phaetona ;)
mistrzu567
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 291
Miejscowość: Katowice

13 Mar 2008, 18:29

zapraszam na PW
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

13 Mar 2008, 19:26

mistrzu567 napisał(a):dobry silnik diesla dynamiczny i w miarę oszczędny jak to w limuzynie skrzynia w pełni niezawodna auto bez najmniejszych usterek fabrycznych ale jak w każdym aucie pojawia sie one zraz ze złą eksploatacja samochodu. :D

takie informacje można udzielić nie siedzą nawet w tym samochodzie w salonie.Pozatym było seria a6 3.0 TDI z automatem które miałem problem ze skrzynią biegów.Serwis długo się z tym uporać nie potrafił ale chyba sobie już z tym poradził bo model z którym mam do czynienia narazie bez zarzutów.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

13 Mar 2008, 19:34

no wiesz jak pójdziesz do salonu i siądziesz do audi a6 to tez sie nic nie dowiesz.tak sie skalda ze siedziałem w tym aucie i wiem co mowie z własnego doświadczenia.
kupie sobie vw phaetona ;)
mistrzu567
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 291
Miejscowość: Katowice

13 Mar 2008, 19:39

rany... :shock: zarzucasz jakimś ogółem,który sobie może napisać każdy.(fajnie się prowadzi i wszystko cacy).Opisz dokładne wrażenia z jazdy takim Audi to pogadamy.Pozatym kliknąłem z ciekawości w numer gg który podałeś,w katalogu przy wieku widniała liczba 14.;)Ale to taka informacja na marginesie.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

13 Mar 2008, 19:46

jak mam 14 lat to nie mogę uznawać audi a6 za auto bezawaryjne i luksusowe a jeżeli tobie sie popsuła skrzynia to widać ze dostałeś wadliwy egzemplarz.i po co sie kłócić?
kupie sobie vw phaetona ;)
mistrzu567
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 291
Miejscowość: Katowice

13 Mar 2008, 19:50

wiesz co to czytanie ze zrozumieniem?
napisałem bardzo wyraźnie model który użytkuje jest wolny od tej wady...ale było parenaście modeli które z automatem miały kłopot,baaa przez pewien okres czasu serwis Audi nie wiedział co poradzić na tę awarie.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

13 Mar 2008, 19:52

no chyba napisałem ze jak ci sie skrzynia zepsuła to masz awaryjny egzemplarz i nie napisałem ze nie ma innych awaryjnych a6.a ty nie masz problemów ze wzrokiem?
kupie sobie vw phaetona ;)
mistrzu567
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 291
Miejscowość: Katowice

13 Mar 2008, 19:56

brniesz w ślepy zaułek.
a autora wątku przepraszam za tego "off topa" i jeszcze raz zapraszam na PW.;)
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

13 Mar 2008, 19:58

robisz problem tam gdzie go nie ma.
kupie sobie vw phaetona ;)
mistrzu567
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 291
Miejscowość: Katowice

17 Mar 2008, 13:59

widzie że kolega nie pisze nic na PW,więc wreszcie się zmogłem żeby coś o tym aucie napisać....
Samochód z którym mam doczynienia to Audi a6 Avant 3.0 TDI quttro tiptronic rocznik modelowy 2007 przebieg 17 tys.W wyposażeniu samochodu są el regulowane fotele przednie + pamięć,4 podgrzewane siedziska,system MMI z kolorowym 7 calowym wyświetlaczem (z funkcją Navi) zmieniarka CD,oraz el.otwiera klapa bagażnika + regulacja kąta otwarcia klapy,oraz system audio 10 głośników 160 w.+ to co w każdym A6.
Zaczne może o ilości miejsca w środku.
Drzwi przednie otwierają się szerko co ułatwia wsiadanie nawet osobą które mają po 200 cm wzrostu.Z tyłu pasażer ma do dyspozycji wygodne siedzisko.podegrzewane oraz nawiew o klimatyzacji umieszczony między fotelami przednimi i w słupkach,oprócz tego boczne szyby można zasłonić roletą.
Kierowca zasiadając w fotelu ma przed oczami dwa zegary oraz centralnie umieszczony wyświetlacz komputera pokładowego.Dobrze umieszczony wyświetlacz systemu MMI.Jedyne do czego mogę się przyczepić to guziki na kierownicy,właściwie nie guzki a pokrętła,troszke trudno się nimi operuje.
Mieszane uczucia miałem co do systemu MMI,na początku sprawiał mi dużo problemów i często odrywał od jazdy.System właściwie pokazuje wszystko(stan akumulatora,ile dni i km zostało do następnego przeglądu) oraz można w nim ustawić praktycznie wszystko(nateżenie lampek w wnętrzu samochodu czy kąt otwarcia klapy bagażnika).Po paru miesiącach obcowania z MMI opanowałem intuicyjnie podstawowe funkcje.;)
A teraz najlesza rzecz w tym samochodzie...silnik 3.0 TDI o mocy 225 koni.Wydaje mi się że to najlepsze jednostka w tym samochodzie zapewnia sportowe osiągi,a oprócz do tego,średnio spala ok.9 l ropy.Automat w tym samochodzie ma możliwość zmiany z łopatek ale przyznam się bez bicia nigdy nie korzystałem,podobnie jak z tryby sport.Wole się spokojnie toczyć tym wielorybem,zwłaszcza że charakterystyka układu kierowniczego jest nastawiona bardziej na komfort.Kolejną świetną rzecz jest system quttro,przydaje się zwłaszcza w zimie czy deszczu.Nawet podczas szybciej jazdy po mokrej nawierzchni zapewnia stabilność.Na koniec podsumowanie
+
silnik
bogate wyposażenie
świetna pozycja za kierownicą i dobrze leżąca w dłoniach kierownica
quttro
system audio
dźwiękoszczelne szyby(o których zapomniałem wspomnieć w teście)
-
widoczność do tyłu(na szcześćie są czujniki parkowania przód tył)
no i te nieszczęsne pokrętła na kier.
To tyle jeśli chodzi o mój krótki wywód.;)Jeżeli ktoś ma pytania to zapraszam na PW.
ps:samochód niestety nie mój...:(
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

21 Mar 2008, 14:58

Audi zawsze robiło dobre samochody i A6 nie jest wyjątkiem samochód solidny raczej bezawaryjny ale zawsze coś wyskoczy :) Choc nie powinno za te pieniądze.Polecam kombi :D
Pozdrawiam,
norpaw
norpaw
Stały forumowicz
 
Posty: 1107
Zdjęcia: 9
Miejscowość: k/Poznań

21 Mar 2008, 15:14

aha i jeszcze,broń Boże przed wersją 3.0 TDI z manualną skrzynią.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

23 Mar 2008, 16:25

Ja bym napisał do Łukasz789 bo jeśli sie nie myle on ma audi a6 i dość długo nim jeździ.
astro007
Aktywny
 
Posty: 253