Audi szarpie silnik

29 Kwi 2022, 17:50

Witam. Wczoraj zaprowadziłem auto na mycie silnika, auto odrazu zaczęło szarpać. Przejechałem wczoraj 400km i auto nadal szarpie. Dziś odpaliłem auto i nadal szarpie, przejechałem dziś około 80km. Po jakimś zgasiłem auto i poszedłem na zakupy, po jakiejś pół godzinie chciałem odpalić auto to, odpaliło ciężko i za chwilę zgasło, odpaliłem drugi raz, znów zgasło, i za trzecim razem odpaliło. Lecz szarpie cały czas. I nierówno chodzi, słychać to. A i też strzela w silniku czasem, coś jak by wystrzał z armaty. orientuje się ktoś co mogło się uszkodzić? Lub co jest przyczyną? Czasem ciężko ruszyć. Co robić? Audi a4 b5 125km 1999
Seveen
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 6

30 Kwi 2022, 10:10

Jest LPG?
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

30 Kwi 2022, 10:46

Nie ma LPG
Seveen
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 6

30 Kwi 2022, 11:02

Skoro pojawiło się to po umyciu silnika, to wychodzi na to, że coś w tym silniku zostało zalane. Prawdopodobnie, do jakiegoś złącza elektrycznego dostała się woda i narobiła problemów. Oczywiście teraz, woda już zapewne wyparowała, ale mogła narobić jakiegoś zwarcia w jakimś obwodzie i uszkodzić któryś podzespół odpowiedzialny za sterowanie silnikiem. Będzie ciężko to odszukać.
Wspominasz o głośnych wystrzałach. Na myśl przychodzi mi spalanie stukowe. Warto więc może sprawdzić silnik pod tym katem, ponieważ jest to dość niebezpieczne dla silnika i jak zostanie on uszkodzony, to będzie się nadawał raczej na złom, bo naprawa będzie nieopłacalna.
Jest też opcja, mniej prawdopodobna, że jeszcze gdzieś siedzi woda. Np. w jakichs węzykach z podciśnienia. Aczkolwiek to mało prawdopodobne, bo raczej została by już dawno wypchnięta.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Maj 2022, 20:46

Moze być wina po stronie wody,mnie kropla wody na cewce zapłonowej(płaska góra cewki) unieruchomiała auto na amen podczas jazdy,przetarłem szmatką i problem ustąpił(ulewny deszcz),poczekałbym jeszcze,podniósł maskę i wystawił do słońca lub wstawił farelkę pod maskę.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)