Audi, VW, Mazda, Opel do 30tyś?

13 Gru 2010, 10:16

Cześć,

Zrobiłem już pewne rozeznanie jeżeli chodzi o samochody do 30tys zł. Mam pewne dylematy. Interesują mnie silniki diesla. Głównymi kandydatami do zakupu są Audi A3, Mazda 3, Mazda 6, VW Golf V, Opel Astra III (Audi od 2004 roku, reszta od 2005 w górę) a powstałe w związku z tym dylematy to:

1. Obiłem się o opinię o awaryjności silników 2.0 TDI w A3. Natknąłem się także na sporo ofert sprzedaży takich modeli silnikowych, nie wiem w jakim stopniu ich unikać. Czy wystrzegać się A3 z silnikami 2.0TDI z lat 2004-2005 jak ognia, czy też jest to kwestia sprawdzenia stanu silnika na stacji?

2. Zależy mi na tym aby zapewnić sobie prawdopodobieństwo braku awarii samochodu przez co najmniej 2 lata na poziomie ponad 75% :) W związku z tym powstaje pytanie, czy czasem nie lepszym wyborem będzie Forf Focus z lat 2007? Można by też zapytać o Corsę z 2008 roku, jednakże na pewnej klasie i komforcie też mi zależy.

3. Czy w takim przedziale cenowym, w tym zakresie roczników i w tej klasie samochodów, bardziej będzie liczyć się przebieg czy też rocznik? Precyzując - lepszą sztuką będzie auto rok młodsze a z przebiegiem większym o 50tys, czy może na odwrót?

4. Prawdę mówiąc jestem dość początkujący w tym temacie, także prosiłbym o jakiekolwiek sugestie na temat tych 4 modeli, może któryś z nich zdecydowanie jest lepszy od konkurencji? A może macie jakieś inne propozycje na samochód do 30tys zł, który spełni moje wymagania?
Samuel
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Kraków

13 Gru 2010, 10:58

2.0 TDI w Volkswagenach i Audi (to ten sam motor) staraj się unikać aż do 2008 roku - na początku produkcji to były bardzo awaryjne silniki, jest nawet jakaś strona im poświęcona którą założył wkurzony właściciel (vwszrot.pl czy jakoś tak).

Mazdy cieszą się dobrą opinią. Tak czy inaczej kupując auto nie patrz na przebieg - raz że 99% ofert ma cofnięte liczniki, a dwa że przebieg niekoniecznie świadczy o stanie samochodu. Warto wziąć ze sobą kogoś kto dobrze zna się na samochodach i trikach stosowanych przez handlarzy - bez tego sporo ryzykujesz, szczególnie w przypadku Audi oraz Mazd które są sprowadzane na potęgę lubią być powypadkowe/zajeżdżone.
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

13 Gru 2010, 19:45

Na przebieg nie patrz, gdyż w naszym kraju... Szkoda gadać.
Bardziej rozglądałbym się za jakąś Alfą bądź Fiatem. Alfy szybko tracą na wartości, więc można kupić młode auto, za niewygórowaną kwotę.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

15 Gru 2010, 18:12

myślę że Mazda i Astra to dobre rozwiązanie ,czy kupować w kraju ? to już inna bajka :grin:
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

22 Gru 2010, 13:33

A co powicie na Focusa Mk2? Z tego co zaobserwowałem można spokojnie zdobyć modele z 2007 roku... Czytałem opinie, że silniki 1.6 tdci są całkiem niezłe i warte polecenia - jak to wygląda w Waszej opinii? A może jednak 1.8 diesel?

Jeżeli chodzi o poprzednie propozycje dot. mazdy 6 i mazdy 3... te samochody do 30tys można kupić z rocznika 2005. Powstaje w mojej głowie pytanie, czy 2 lata różnicy (pomiędzy tymi mazdami a focusem) będą miały spory wpływ na więszką awaryjność? W tej samej kategorii myślę o Audi A3 - te zaś w moim zakresie finansowym można zdobyć z 2004 roku.

W jaki sposób na awaryjność Audi i Mazdy wpłynie 5/6 lat użytkowania? A jak to będzie wyglądało w porównaniu z 3.5 letnim użytkowaniem Focusa?

Faktem jest, że róznica w wyposażeniu i wykonaniu pomiędzy Audi/Mazda a Fordem jest zauważalna...
Samuel
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Kraków

22 Gru 2010, 13:38

odpowiedzieć które auto z którego rocznika będzie lepsze to tak jak wróżenie z fusów.Wg.mnie ważny jest stan auta ,czy miał jakieś przygody itd. z tego co piszesz rozumiem że przeglądasz oferty na naszych stronach a tu musisz bardzo uważać żeby ie kupić bybla i rocznik to raczej nie będzie wyznacznikiem takich aut.
czeslaw555
Zaawansowany
 
Posty: 646
Zdjęcia: 1
Miejscowość: GKA- pomorskie
Auto: Peugeot 508
Silnik: 2.0 HDi 163km.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa
    Budując nowy zakład produkcyjny w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi jeszcze bardziej wzmacnia pnącą się w górę sprzedaż na rynku północnoamerykańskim. Położenie kamienia węgielnego w stanie ...
    Audi RS 5 Cabriolet - dostępny w polskich salonach
    Audi RS 5 Cabriolet miało swoją polską premierę na targach Poznań Motor Show 2013. Teraz, ten sportowy i bardzo elegancki model jest dostępny w salonach sprzedaży Audi na terenie całego kraju. Nowe dynamiczne Audi kosztuje ...

22 Gru 2010, 14:36

Mazda 3 to ciekawy model. Mały, lekki waży chyba poniżej tony
james00796
Początkujący
 
Posty: 192
Miejscowość: Prokowo

22 Gru 2010, 16:02

Z tych dwóch to bym polecał VW i Opla. Części do nich są tanie czego nie można powiedzieć o Audi o japończyku nie wspominając.

Na przykład na Favore.pl masz Polo za 25 tys. zł.

http://www.favore.pl/260768_volkswagen- ... lskie.html

Audi, VW, Mazda, Opel do 30tyś?
Polska to piękny kraj.
kolega
Początkujący
 
Posty: 52
Miejscowość: Wrocław

22 Gru 2010, 18:28

kolega, trochę się mylisz... Części do Audi są w tej samej cenie co do VW, bo to te same części (Golf i A3 to takie same autko z innym znakiem na masce i wyglądem, ale zawieszenie, silniki, skrzynie itp to najczęściej jeden i ten sam model części), a do japońskich samochodów części nie są wiele droższe jak do europejskich (o ile nie korzystasz z najpodlejszych zamienników, bo tych jest więcej dla niemieckich aut z uwagi na ich większą popularność)
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

30 Gru 2010, 15:33

Moja opinia na Temat MAZDY 6 posiadam takową 1,8 benzyna troszkę pali za dużo (jak dla mnie 10,5-12 ) generalnie to to samo co Mondeo tylko w innym opakowaniu tak czy inaczej polecam fajnie jeździ w miarę dynamiczna servis do przejścia, bezpieczna 8 jaśków w standardzie, silnik na łańcuszku wiec bezproblemowy, polecam
ZEL_MEN
Nowicjusz
 
Posty: 17
Miejscowość: Wrocław/dublin

06 Sty 2011, 15:52

A mi najbardziej przypadł do gustu Golf IV i Audi A3. Do tej kwoty znajdzie się juz naprawdę dobry i zadbany model. Stawiałbym na niemiecką solidnosc,do tego ekonomiczny i dynamiczny silnik diesla i cóż więcej potrzeba?
AutaCarmann
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 49
Miejscowość: Kraków

06 Sty 2011, 16:17

AutaCarmann napisał(a):dynamiczny silnik diesla i cóż więcej potrzeba?


Duży benzynowy silnik i RWD, czyt. BMW :lol:
robert7
Początkujący
 
Posty: 185
Miejscowość: mazowieckie