Samochód za 30tys zł golf 5, audi a3, leon a może inny?

02 Lip 2010, 21:52

Planuję zakup samochodu za około dwa miesiące (jeśli się trafi okazja to wcześniej) i mam problem co będzie lepszym wyborem dla mnie:

Waham się pomiędzy trzema samochodami:
1. golf 5
2. audi a3 (tylko nie jestem pewny czy uda się złapać dobry a3 B6 w tej cenie?)
3. seat leon
4. ?

Zależy mi na komforcie jazdy, ekonomiczne 1.9 TDI lub coś w gazie :) Rocznie robię ok. 30 tys kilometrów - znowu dylemat: GAZ czy ON. Jak się sprawuje instalacja gazu w wyżej wymienionych pojazdach?

Na zakup samochodu chcę przeznaczyć maks 28-30 tys zł. Mam też możliwość sprowadzić samochód z DE.

oczywiście jestem otwarty na inne propozycje.
wild123
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: podlaskie

03 Lip 2010, 00:15

Golf albo Octavia.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

03 Lip 2010, 09:33

golf <3
wiechuuu
Początkujący
 
Posty: 60
Miejscowość: Rybnik

09 Lip 2010, 00:50

Za 30tys w/w auta w dobrym stanie będzie ciężko kupić.
W tej cenie kupisz Leona ale poprzednią generację.
Dodałbym jeszcze Hondę Civic VII i Mazdę 3
maxxis
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Śląsk

09 Lip 2010, 11:14

Jaka jest najlepsza marka? VW !

Mogę Ci poradzić Vw Passat B5 FL kupisz już takiego nawet z 2004 lub 2005 roku, kupiłem nie dawno takiego i jestem zadowolony spory wypas dużo komfortu, małe spalanie jak na taki wóz w sedanie bo na trasie 5 litrów ON, a koło komina (drogi max 30 km) 5,9 litra ON. Posiadam silnik 1.9 TDI 131 KM ma dużo mocy mimo tego mało spala jak pisałem wyżej miejsca jest bardzo dużo, osobiście posiadam skrzynie 5 biegową są wersje ze skrzynią 6 biegową, samochódem jechałem 200 km/h ale wierze że wyciągnie więcej (droga mi się skończyła) :P Na prawdę polecam to auto, rozpatrz tę decyzję, lepiej kupić w dieslu ON bo do benzyniaka musisz montować gaz a tam tylko sekwencyjny a tak wyjdzie taniej :) Pozdrawiam
stepien0601
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: GBY/GCZ

09 Lip 2010, 11:33

stepien0601 napisał(a):Jaka jest najlepsza marka? VW !


To bardzo ciekawa teza możesz ją jakoś uzasadnić?
Z tego grona optowałbym za A3 po paru latach różnica w cenie jest niewielka a jakość jednak lepsza.
Golf też jest ok.
Octavię i Leona bym sobie odpuścił, kosztują niemal tyle samo a są gorzej wykończone i lubią poskrzypieć(choć i Golf V do super wykończonych nie należy).
IMHO dobre samochody ale Focus II jest lepszym wyborem w tym budżecie no i silnik 1.6 HDI bije 1.9 TDI praktycznie pod każdym względem.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Lip 2010, 11:37

Najlepsza porównywalna z Audi, ale do Audi są droższe części, dlatego też najlepsza :P
stepien0601
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: GBY/GCZ

09 Lip 2010, 11:41

Ale dlaczego najlepsza? jakieś konkrety.
Jeśli argumentem są tylko tanie części to jednak lepszy jest Fiat lub Daewoo.
Porównywalna z Audi? o kurcze marketingowcy z VAG muszą być tym załamani stąd już blisko do stwierdzenia, że Skoda jest porównywalna z Audi.
Rozumiem, że jesteś zadowolony z nowego nabytku ale ochłoń trochę, na rynku jest pełno lepszych marek niż VW który notabene nie jest niczym specjalnym.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Lip 2010, 00:02

stepien0601 napisał(a):Mogę Ci poradzić Vw Passat B5 FL kupisz już takiego nawet z 2004 lub 2005 roku, kupiłem nie dawno takiego i jestem zadowolony spory wypas dużo komfortu, małe spalanie jak na taki wóz w sedanie bo na trasie 5 litrów ON, a koło komina (drogi max 30 km) 5,9 litra ON.


Stary takie bajki to nie tutaj, albo nie umiesz liczyć albo chcesz przekonać wszystkich że masz super wóz. Jeździłem FLem kombi przez jakiś czas z tym właśnie silnikiem i nawet po trasie mi palił więcej. Więc nie wciskaj kitu że w koło komina Ci pali 6 bo jeżdżąc po Warszawie w zimę mi pod 10 podchodziło spalanie.
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

10 Lip 2010, 11:27

Też mnie to zdziwiło, mi w jeździe na trasie B5 FL z tym silnikiem paliło średnio 6,5-7 litrów wg. wskazań komputera ale go nie oszczędzałem :wink: no ale nie było to jakiś długi dystans.
A właścicielem nie jest także nie wiem jak w ogólnej eksploatacji.
Jak ktoś jeździ powiedzmy 90-100 w trasie bez gwałtownego hamowania i przyspieszania to może i uda mu się zejść do tych 5 litrów.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Lip 2010, 13:23

Nie mieszkam w mieście tylko na wsi gdzie są asfalty i jade ciągiem 80- 100 a najkrótsza trasa to ok 20 km. i to nazywam koło komina pomyśl robić trase 25 km a jeździć po warszawie. Tak jak pisałem spala 5,9 koło komina.
stepien0601
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: GBY/GCZ

10 Lip 2010, 19:16

Jako użytkownik vw golfa mogę ci polecić to auto, jednakże era bezawaryjności vw to czasy bardzo odległe. Wejdź sobie zresztą na forum, które mam w podpisie a zobaczysz, że w tym modelu popsuło się już wszystko. Mimo w miarę nowoczesnego wnętrza, zastosowane materiały są jakościowo niemal identyczne jak w golfie IV, a więc wycierające się plastiki to znów standard. Od zawsze jeżdżę VW tylko... jest to raczej kwestia przywiązania niżeli kupna auta dla bezawaryjnego użytkowania. Jakbyś miał troszkę więcej na wydanie, poleciłbym Ci audi, sam jestem już jedną nogą w a3 sportback. Pozdrawiam
Forum vw golf V
GOLFV.PL
bykuu
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 194
Miejscowość: z nienacka

10 Lip 2010, 19:21

Tak naprawdę Golf, A3 i Leon (oraz Sirocco oraz Octavia) to w zasadzie takie same auta, a teorie że jeden jest bardziej awaryjny lub mniej, to właśnie marketingowy chwyt VAG. Największa różnica między tymi markami to wygląd, Skoda i VW mają bardziej stonowany, dzięki czemu są ponadczasowe - 10 letni Passat albo Octavia nadal wyglądają ok, a Seat i Audi są bardziej agresywne i sportowe z wyglądu, ale gorzej znoszą upływ czasu - taki Leon poprzedniej generacji albo A4 B6 wyglądają już staro, mimo że stare nie są.

Tak samo wnętrze. Jechałem Leonem, jechałem Golfem i A3 - nie wiem jaka jest różnica w jakości materiałów i wykonania, ja żadnej nie widziałem, jedynie co to Golf był moim zdaniem najnudniejszy w środku ;)

Bierz co ci się bardziej podoba, różnic technicznych w tych samochodac jest bardzo niewiele, chociaż za 30 tys. zł to lepiej poszukać wcześniejszego A3 i Leona
ACSznycel
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 848
Zdjęcia: 12
Miejscowość: z nienacka

11 Lip 2010, 15:20

stepien0601 napisał(a):Nie mieszkam w mieście tylko na wsi gdzie są asfalty i jade ciągiem 80- 100 a najkrótsza trasa to ok 20 km. i to nazywam koło komina pomyśl robić trase 25 km a jeździć po warszawie. Tak jak pisałem spala 5,9 koło komina.


I tak w to nie wierze, ale nie będę dyskusji zaczynał ;)
"Nie wiem co się tak uparłeś na to V6 skoro byle Opel, czy Ford to ma..."
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

11 Lip 2010, 22:47

Twój problem, nie myśl, że przyjde do Ciebie i Ci pokaże że tyle pali. Chciałem Ci dobrze doradzić ale Ty i tak jesteś mądrzejszy nie mając takiego auta.
stepien0601
Nowicjusz
 
Posty: 13
Miejscowość: GBY/GCZ