Autko do 4500 zł gaz dla studenta

Autko do 4500 zł gaz dla studenta

14 Maj 2013, 01:12

Witam.
Szukam samochodu do kwoty między 3500-4500. 4500 to jest takie max maxów. Dobrze by było gdybym koło 4000 wydał. Samochodem będę co 2 tyg pokonywał trasę 350km (na która będę brał pełny stan osób i bagaże) + inne drobniejsze przejażdżki.
Auto musi być:
-na gaz
-wygodne dla 3 osób siedzących z tyłu
-w miarę duży bagażnik
-żeby nie dużo paliło
-4/5 drzwi

Nie wymagane ale miło by było jakby w takiej cenie dało się dostać coś z klimą ale po takich kosztach to chyba nie za bardzo to możliwe. Liczę bardzo na waszą pomoc i z góry dziękuję ;)
perska124
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0-10-2012
Auto: Opel Astra I
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: Autko do 4500 zł gaz dla studenta

14 Maj 2013, 01:30

Spoko. Wychodzi na to, że szukasz po prostu: Oszczędnej limuzyny do 4000 zł :D.

Nie ale poważnie, limuzyna wchodzi w grę??

A duży ma być ten samochód? Wielkością (najlepiej) odpowiednik czego? Może być kombi??? Jakie maksymalne spalanie gazu chciałbyś osiągnąć w trasie (przy full załadowanym samochodzie)? Możesz napisać w złotówkach... Nawet będzie mi łatwiej.

Ciekawy czy uwierzysz mi, że w tym budżecie jest samochód z dwoma rodzajami skóry (podgrzewanej - podgrzewane fotele), pompowane na zakrętach boczki - automatycznie, 2 strefową klimatyzacją, wykończony drewnem w środku, bardzo pojemny (zarówno bagażnik jak i środek), jest bardzo dobry i tani dostęp to części, jest bardzo mało awaryjny, bardzo dynamiczny, świetnie się prowadzi, ma napęd na tył, jest baaardzo wygodny i zwykle są już w dobrym gazie - i za tą cenę możesz kupić dobry egzemplarz - spalanie zostawmy na później :D.

Potrzymam Cię trochę w nie pewności bo to raczej jako ciekawostka, bardzo wątpię byś się poważnie zainteresował niestety :(, a szkoda bo byłby bardzo ciekawy temat na forum.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

Zdjęcia: 4
Prawo jazdy od: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1993

14 Maj 2013, 06:04

Rover 600 do poprawek blacharsko - lakierniczych, Opel Vectra B / Opel Omega do poprawek.
Ale nie myśl sobie, że to nie pali dużo. Jak Vermin powiedział, szukasz limuzyny, sporego auta, które ma z założenia spory silnik, który zaś z założenia pali tyle, ile mu trzeba.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: brak

14 Maj 2013, 06:33

[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km

14 Maj 2013, 10:03

Ciekawy czy uwierzysz mi, że w tym budżecie jest samochód z dwoma rodzajami skóry (podgrzewanej - podgrzewane fotele), pompowane na zakrętach boczki - automatycznie, 2 strefową klimatyzacją, wykończony drewnem w środku, bardzo pojemny (zarówno bagażnik jak i środek), jest bardzo dobry i tani dostęp to części, jest bardzo mało awaryjny, bardzo dynamiczny, świetnie się prowadzi, ma napęd na tył, jest baaardzo wygodny i zwykle są już w dobrym gazie - i za tą cenę możesz kupić dobry egzemplarz - spalanie zostawmy na później .

A myślałem że takie egzemplarze to nawet mniej kosztują, i mają jeszcze chromowane lusterka i prywatnego kelnera ^^.

Może źle się jakoś wyraziłem. Szukam w tym wszystkim kompromisu bo nie chce żeby to było tico, ale też nie chce żeby to był 2.0 z duzymi oplatami i pochłaniający gaz jak smok.
Jeśli chodzi o ta wygodę z tyłu to chodzi mi o to, żeby nie mieli kolan przy brodzie i żeby twórcy przewidywali to że będą tam jeździć 3 osoby i będą tam pasy dla 3 osób. Wiem, że dużo bym chciał i ta klima to też niby wymysł w tej cenie ale jak mówię w trasę będę się wybierał i przed Krakowem stojąc w korkach nie chciał bym się ugotować. Ale to jest sprawa drugorzędna nie będzie to się przeżyje.

Koszty to nie wiem kompletnie na co mogę liczyć. Poprostu nie chce smoka. 25zł/100km jest możliwe?
Myślałem o sedanie/hatchbacku z jak największymi dla tych nadwozi bagażnikami ale combi też wchodzi w grę. Brałbym też pod uwagę coś takiego jak scienic gdyby nie silnik aż 2.0.
Taki już jestem wybredny a pieniędzy jest ile jest i chciałbym znaleźć coś co możliwie jest jak najlepszym kompromisem.
perska124
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0-10-2012
Auto: Opel Astra I
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1994

14 Maj 2013, 12:18

AAAAAAAAAAA szkoda bo ja myślałem już o starych limuzynach :D. Byłby ciekawy (inny) temat. A tamta ciekawostka to BMW E32, E34 też miało takie wyposażenie w sumie...

A czemu silnik 2.0 odpada? To że OC to wiem... Ale wiedz, że silnik 1.0 spali na trasie prawdopodobnie tyle co 3.0. A 25 zł przy załadowanym samochodzie iiiii full kompletem...

Ehh no ja bym mimo wszystko polecił coś z opla lub forda - najprędzej omege, vectrę, lub mondeo.

Już widziałem że Barol jednego mondka wysłał ;).

Killaz napisał(a):Rover 600 do poprawek blacharsko - lakierniczych, Opel Vectra B / Opel Omega do poprawek.
Ale nie myśl sobie, że to nie pali dużo.

No właśnie spalanie w granicach 25 zł... To dość ciężka sprawa... Ewentualnie bmw 3 e36... Ale myślę że tu np. mondziak jest duże fajniejszym rozwiązaniem. Opel albo Ford.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Legalizacja butli LPG Legalizacja butli LPG
    Zbiorniki montowane w instalacjach gazowych w Polsce posiadają 10 letnią ważność badania. Po tym okresie należy dokonać legalizacji lub wymiany zbiornika na nowy. Maksymalny okres użytkowania butli to 20 lat, chyba że dokument ...
    SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
    Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...

• Re: Autko do 4500 zł gaz dla studenta

14 Maj 2013, 12:29

Na upartego może być Lanos i w 25zł prawie sie zmieści.
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

14 Maj 2013, 20:05

[link wygasł] ;D ukłony dla kolegi wyżej;D

[link wygasł] ten troche ponad budżet ale... ;)

a tak z przyziemnych pozycji... to moze renault safrane? albo ford scorpio? wieksze niz przecietne auta wygodne z tylu nawet 3 osoby powinny siedziec dosyc wygodnie ;) spore bagazniki;)
    no tylko faktycznie pojemnosci silnikow tu sa wieksze;(
    Bo samochód to kumpel, im dłużej go znasz tym bardziej go cenisz.
    Bloob
    Początkujący

Miejscowość: Polska
    Auto: Honda Civic VI 5d
    Silnik: 1.4 90KM
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 1996

14 Maj 2013, 22:28

Bloob napisał(a):http://otomoto.forumsamochodowe.pl/bmw-730-3-0b-gaz-supe ... 73201.html ;D ukłony dla kolegi wyżej;D

http://otomoto.forumsamochodowe.pl/bmw- ... -benzyna-k ... 07225.html ten troche ponad budżet ale... ;)

A E32 i E34 najlepiej szukać na tablicy. Do 4500 można dostać BMW w świetnym stanie, na wypasie i z sekwencją, a to dlatego że jak ktoś szuka limuzyny to kupuje nową.. Potem kupuje ją drugi właściciel, potem trzeci i już nikt ich nie chce. Wielki silnik, limuzyna (ogromna do miasta) - tylko na swapy ludzie je czasem kupują... Ale tak na prawdę to te samochody są nie zakatowane (nikt 7 nie katuje, zwłaszcza jeśli są w automacie), są mega wyposażone i wygodne. Nie mówiąc już o reszcie zalet. Ale niestety - w zamian za to wszystko lubią trochę wypić (zwłaszcza że to są silniki BMW starszej konstrukcji no i V8). Takie samochody kupują raczej ludzie którzy lubią lans - A tacy nie pozwolą sobie na przerywający silnik, czy rozwijającą się rdzę. Więc te autka są bardzo często na bieżąco naprawiane. No ale w gazie i trasie :D???
    Vermin
    Stały forumowicz

• Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11