Autko rodzinne do 30tyś

08 Maj 2013, 07:58

Witam,
jestem na etapie poszukiwania samochodu rodzinnego do 30tyś. zł.:
- minimum 2007 rok
- kombi lub van
- ON lub Pb + LPG( za bardzo nie wiem jakie silniki lubią gaz i nie jestem za bardzo przekonany do tego rozwiązania).
Moje typy to:
Peugeot 407 SW 2.0 Hdi
Seat Altea XL (ciężko mi wybrać odpowiedni silnik - 1.9tdi za słby??, 2.0 - awaryjny??)
Toyota Avensis 2.0 D4D
Opel Vectra C 1.9 CDTI
Opel Astra 1.9 CDTI
Opel Zafira B 1.9 CDTI
Wybrałem diesle ponieważ są ekonomiczne i nie wiem jak spisują się autka z gazem.
Jeśli polecacie inne samochody to bardzo proszę o opinie.
Dodam że autko będzie robić ok. 15tyś. km rocznie w cyklu mieszany.
Zależy mi na żeby samochód był funkcjonalny, nie drogi w utrzymaniu(dużo się mówi że niektóre modele są po prostu nie dopracowane i mają wady fabryczne).
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
Janek123
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 11 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.7dti
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Maj 2013, 16:13

Na Ople musisz patrzeć przez pryzmat udanych silników FIAT-a,Peugeot też ma udany silnik.Toyotę ja bym sobie odpuścił. Jedynie nie bierz pod uwagę silnika 100 konnego 1.9 CDTI dostępnego od 2005r.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

08 Maj 2013, 16:39

PhantomASA1 dzięki za info o tych silnikach!

Znalazłem jeszcze jedną ofertę Nissan Primera Traveller 1.9 dCi acenta 120 KM - co sądzicie o tym autku, czy silniki są wytrzymałe i czy autko ma jakieś wady?
Janek123
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 11 2000
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.7dti
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Maj 2013, 16:58

Układ wtryskowy do tych silników dostarcza BOSCH,ogólnie te silniki otrzymały ocenę dostateczną,ale chyba tylko dlatego,że podobnie jak w 1.5 potrafią się obrócić panewki i koniec z jazdy,rzekomo winne temu są zbyt długie interwały wymian oleju silnikowego,zaleca się to czynić po 15 tyś km.Jeśli już,to auto po 2005 r,ja bym sobie jednak to auto darował,chyba,że z niewielkim przebiegiem.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Upał za kierownicą
    Drażliwość, uczucie zmęczenia, utrata koncentracji i związany z tym opóźniony czas reakcji – to tylko niektóre z konsekwencji wpływu upału na kierowcę. Pomóc może rozsądnie używana klimatyzacja, ...