Auto +140km LPG

Auto +140km LPG

19 Lis 2019, 22:32

Cześć poszukuję auta w budżecie do 20 tys +/-. Zakup planuje Marzec/Maj daje sobie czas aby na spokojnie kupić, nie pochopnie. Mój tryb jazdy wygląda następująco: 80% trasa 20% miasto w roku robię około 40 tys km.

Poszukuję auta ,które:
-nadaje się pod LPG (bez regulacji zaworów,smarowania itd.),
-jest mało awaryjne,
- ewentualne naprawy nie są kosmiczne w cenie,
-nie będzie problemu z serwisem
-jest dynamiczne rozpędza się poniżej 9s do 100km/h
-nie bierze mocno rdza
-spalanie do 15l na 100km
-preferuje sedan/kombi choć hatchback z ładnym wyglądem też może być
-w miarę wygodne ze względu na pokonywane przez mnie trasy
- 6 bieg będzie atutem

Mój pierwszy typ to Ford Mondeo mk3 2.5 170km, bądź 3.0 220km niestety dużo krajowych jest zajechanych i zastanawiam się nad jakimś z zagranicy (tylko duża akcyza 18,6%) oraz wysoki koszt założenia LPG i rdza :/
Myślałem również nad Saabem z silnikiem 2.0T ,ale znów pewnie drogi koszt serwisu oraz słaba dostępność części i awaryjność.
Z takich nie typowych jeszcze Volvo v40 w wersji t4 1.9 tylko tutaj problem się taki pojawia ,że ciężko o nie zajechany egzemplarz

Może wy macie jakieś typy co mogłyby mnie zainteresować z góry dziękuję za pomoc.
Pawel090
Nowicjusz

Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Honda Accord VII
Silnik: 2.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

Re: Auto +140km LPG

20 Lis 2019, 00:33

Mondeo 2.5 - dobry typ, tylko ciężko coś zadbanego znaleźć. Z tańszych aut popatrz jeszcze na:
Opel Vectra C/Signum 2.0T
Renault Laguna II FL 2.0T
Hyundai Sonata 2.4

Trochę droższe:
Audi A4 B6 1.8T/2.4
Honda Accord VII 2.0/2.4
Volvo S40/V50 2.4
Volvo S60/S80 2.0T/2.4
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

Re: Auto +140km LPG

20 Lis 2019, 11:03

Z tańszych aut popatrz jeszcze na:
Opel Vectra C/Signum 2.0T
Renault Laguna II FL 2.0T
Hyundai Sonata 2.4

Opla Vectrę kiedyś miałem niestety zraziłem się do tej marki. Z tego co się orientuję jest awaryjna.
Renault Laguna II opinie o tym aucie są fatalne jedynie podobno poprawili wersje po lifcie ,ale jakoś boję się że wpakuję się na minę, silniki 2.0 też miały problemy z awaryjnością.
Hyundai Sonata 2.4 najfajniejsza propozycja tylko pewnie ciężko będzie znaleźć takie autko.

Trochę droższe:
Audi A4 B6 1.8T/2.4
Honda Accord VII 2.0/2.4
Volvo S40/V50 2.4
Volvo S60/S80 2.0T/2.4

Audi A4 B6 bardzo podoba mi się w wersji kombi tylko tutaj o zadbany egzemplarz będzie naprawdę problem
Honda Accord odpada bo teraz jestem w posiadaniu.
Volvo też mi się podobają tylko podobno bardzo mało miejsca mają( nie wiem jak w wersjach kombi ) oraz problemy z elektryką i czy drogi serwis jest?
Pawel090
Nowicjusz

Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Honda Accord VII
Silnik: 2.4
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus CT - 9 rzeczy, których o nim nie wiedziałeś Lexus CT - 9 rzeczy, których o nim nie wiedziałeś
    CT to najmniejszy i najtańszy model w ofercie Lexusa. Ale równie ważny w historii japońskiej marki, co dużo większe i mocniejsze auta. Lexus CT zrewolucjonizował segment luksusowych kompaktowych hatchbacków, ...
    Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

•