Auto 2+1ok 40tys zl

18 Lut 2023, 22:06

Dzień dobry,
Potrzebuje pomocy przy wyborze auta (wersji silnikowe) auta dla rodziny 2+1. Przebieg roczny 15-20 tys km co wskazywałoby na wybór benzyny jednakże duża część przebiegu to trasy 70km+ w jedną stronę więc myślę że diesel jest dopuszczalny. Obecnie jeżdżę Honda Accord VII i wielkościowe jest ok, automat więc dynamika średnia ale mnie w zupełności wystarcza. Chciałbym nadwozie kombi również z miarę przestronnym wnętrzem. Poniżej moje propozycje.
Hyundai i40 1.7CRDI
Octavia III (IIIFL) tutaj mam kilka sztuk blisko mnie z silnikiem 1.6 TDI 115km ale nie mam pojęcia który silnik brać pod uwagę i tutaj moja prośba o ewentualne wskazanie wersji silnikowej godnej polecenia.
Kia Optima 1.7Crdi/1.6GDI tylko nie wiem czy budżet ciut nie za mały.
Mondeo IV i Accord VIII niestety odpadają, kompletnie do mnie nie przemawiają w tej cenie.
Na samo auto budżet 40-43 tys. Auto na 2 max 3 lata.
Oczywiście jestem otwarty na wszelkie propozycje .
Z góry dziękuję
przemoo93
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 0- 7-2011
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Honda Accord VII
Silnik: 2.0 i-VTEC 16V 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

19 Lut 2023, 15:14

przemoo93 napisał(a):Octavia III (IIIFL) tutaj mam kilka sztuk blisko mnie z silnikiem 1.6 TDI 115km ale nie mam pojęcia który silnik brać pod uwagę
Lepiej już chyba celować w 2.0 TDi jak latasz w trasy w spalaniu różnica będzie znikoma ale w mocy jest to odczuwalne.

przemoo93 napisał(a):Hyundai i40 1.7CRDI ... Kia Optima 1.7Crdi
Silnik ten sam w obu modelach a sam jednostka nie sprawia większych problemów i śmiało można ją brać pod uwagę. Silnik benzynowy 1. GDi czy 2.0 w tych samochodach nie będzie oszczędnym wyborem jeżeli chodzi o spalanie.

Zerknij jeszcze na Avensisa 1.8 w benzynie on też może Ci się tu sprawdzić.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34