Auto 2+2 qashqai, corolla, ceed kombi

26 Lis 2022, 15:05

Mam szybkie pytanie, wybieram auto firmowe ale wykorzystywane tez prywatnie. Miała być corolla sedan ale okazało się ze jednak bede podróżować w konfiguracji 2+2 a nie 2+1 ;)
I zastanawiam się czy wspomniany sedan wystarczy. Muszę zdecydować się do poniedziałku. Mam jeszcze do wyboru qashqai nconnecta oraz ceeda w kombi. Co myślicie? Qashqai jest suvem co jest plusem ale ma najmniejszy z tych aut bagażnik. Toyota w sedanie jest dla mnie b wygodna ale czy zmieszczę się w nim? A ceed bedzie największy ale jakoś kombi wydaje mi się olbrzymie a jeżdżę głównie po mieście.
filippooo
Nowicjusz

Prawo jazdy: 16 10 2010
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: chwilowo brak

26 Lis 2022, 20:17

Przy dwóch dzieciakach odpuść sedana. Co innego pojemność bagażnika w litrach a co innego realne możliwości załadunku/układania/upychania

A ceed bedzie największy ale jakoś kombi wydaje mi się olbrzymie a jeżdżę głównie po mieście.

No właśnie, wydaje się. Corolla sedan jest od ceeda kombi dłuższa o 3cm, niby to samo ale widoczność w kombiaku o wiele lepsza i manewruje się po prostu łatwiej.

Też podchodziłem kiedyś do kombi jak pies do jeża ale kiedy dostałem w robocie pierwszego kombiaka to raczej nie wyobrażam sobie teraz jazdy sedanem i w sumie przestałem się dziwić dlaczego tyle kombi widać na drodze. Mooooże kiedyś, kiedy do przewiezienia będzie tylko walizka w delegację wrócę do sedana ale dopóki muszę brać pod uwagę możliwości załadunku zmian nie będzie. Nawet prywatnie sobie kombi kupiłem :mrgreen:
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

26 Lis 2022, 21:44

Tez zmierzam się ku kijanki najbardziej. Ktoś może powiedzieć coś o nissanie? Ten dach panoramiczny mnie zaciekawia ale boje się o ilość miejsca zarówno w środku jak i bagazniku
filippooo
Nowicjusz

27 Lis 2022, 18:33

W środku miejsca wystarczy, zupełnie inne ma się odczucia siedząc w suv/minivan gdzie wokół głowy masz sporo miejsca, masz wrażenie dużej przestrzeni. A co do bagażnika to sam musisz sprawdzić, podjedź do salonu i tyle
franccc
Stały forumowicz

Przebieg/rok: >50tys. km

27 Lis 2022, 22:18

Ja myślę że dla 2+2 z tych samochodów najlepszy będzie Ceed w kombi chyba że miał byś możliwość wyboru Corolli w kombi bo sedan bym odrzucił. Qashqai ma mniejszy bagażnik od kombiaka.
Rokiko
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 24

29 Lis 2022, 16:08

Niestety nie. Zaproponowali mi jeszcze tuscona w wersji modern który początkowo mnie kupił ale doczytałem ze w tej wersji jest manualna Klima i brak czujników parkowania a wiec zostaje kia w automacie chociaż tuscon jest pięknym dużym autem xD
filippooo
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak rozkodować radio w samochodzie Renault?
    Bardzo często podczas chwilowej utraty zasilania radio w samochodach marki Renault jak i Dacii będzie wymagało wpisania kodu do jego uruchomienia. Problem ten może się pojawić np. po chwilowym odłączeniu akumulatora bez podtrzymania ...
    Europejska premiera samochodu Volkswagen Jetta Hybrid
    Jetta Hybrid jest napędzana nowoczesnym silnikiem benzynowym (TSI o mocy 110 kW/150 KM) oraz silnikiem elektrycznym o mocy 20 kW – takiej samej, jak w XL1, jako skrzynia biegów montowana jest seryjnie automatyczna, ...