Auto 25-30tys.

Auto 25-30tys.

28 Maj 2016, 23:35

Witam!
Proszę o poradę jakie auto kupić w przedziale cenowym 25- 30tys. Obecnie posiadam focusa mk2 1,6 benzyna ale chciałbym zmienić auto na mocniejszy silnik 1.8- 2.0 w benzynie.
Jeżdżę codziennie do pracy 35 km w dwie strony, do tego 2 razy do roku dłuższe wyjazdy nad morze i parę krótszych tras weekendowych( 50- 100km). Rocznie daję to ok 12000 tys km. Z racji tych przebiegów interesuje mnie tylko silnik benzynowy.
Moje obecne auto jest wystarczające do jazdy miejskiej( moc), chociaż przy włączonej klimie jest ociężałe. Mam żonę i dziecko a niebawem przyjdzie na świat druga córka i w związku z tym obawiam się o brak dynamiki w trasie przy tym silniku w 4 osoby i przy włączonej klimie plus pełen bagażnik. Nie jeżdżę jak wariat ale czasem trzeba wyprzedzić i chciałbym mieć do tego bezpieczną rezerwę mocy do tego manewru. Dodam, że interesuje mnie auto z bagażnikiem ok 500 litrów by swobodnie się zapakować z wózkiem plus innymi bagażami.
Obecnie focus spala mi w mieście ok 8,2-8,4 l/100km. Nie przeraża mnie jeśli mocniejsza jednostka spali mi nawet ok 2 litrów więcej bo mocniejszy silnik musi spalić swoje. Ważniejszy jest dla mnie żwawy silnik i bezpieczne wyprzedzanie.
Biorę pod uwagę takie auta:
Opel Vectra C gts po lifcie 1.8 140km, wady- awaryjne zawieszenie, moduł cim, maglownica. Zalety ładny design, przestronne wnętrze i bagażnik.
Opel Astra kombi, silnik jak powyższy,
Toyota Avensis II kombi- 1.8 129km, drogie części, mocny silnik, mało awaryjna elektryka.
Kia ceed kombi 1, 6 126km(opcja rezerwowa)- słaby lakier, wieszające sie radio, średnie zawieszenie, przestronne wnętrze i bagażnik.
Honda accord kombi 2.0 155km- drogie części, przestronność, mocny silnik, bezawaryjność.
Nic więcej nie przychodzi mi do głowy w tej chwili, proszę szanownych forumowiczów o pomoc w wyborze z któregoś z wymienionych wyżej aut lub podania innych propozycji.
Dodam, że podchodzę do tematu ze spokojem, bo planuje zmianę auta na początku przyszłego roku dopiero :)
Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Szymon802
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 08 12 1998
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Ford focus II
Silnik: 1.6 100KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus LS będzie miał silnik V6 Lexus LS będzie miał silnik V6
    Lexus zarejestrował w japońskim urzędzie patentowym znak towarowy "LS 350". W praktyce oznacza to, że gama jednostek napędowych przechodzącej obecnie próby drogowe nowej, piątej generacji flagowej limuzyny Lexusa obejmować ...
    Światowa premiera Golfa GTD Światowa premiera Golfa GTD
    GTD jest od 31 lat "dalekobieżnym ekspresem" w ofercie Golfów – w wyjątkowy sposób łączy przyjemność jazdy i osiągi samochodu sportowego ze spalaniem typowym dla małych samochodów. Teraz, na bazie ...

•  
    • Scania, podświetlenie kabiny i zewnętrze oświetlenie
      Summer Cars Party 2009
      Nissan e-NV200 w wersji dostawczej
      Opel Senator