Auto +/- 8 tys minivan/kombivan

19 Mar 2024, 18:15

Co do Mazdy 6 no śliczna jest i w środku i na zewnątrz ale ta nadmierna korozja zbyt odstrasza mnie. A szkoda bo ogólnie Mazdy strasznie mi się podobają

Volvo stanowczo u mnie odpada
Laguna/Megane u mnie w rodzinie występowały i liczne awarie dosyć często były. Ja wiem nie jestem znawcą który prześledził na żywo 10-20 tych aut i ma porównanie że wszystkie takie są ale jednak złe opinie panują u mnie w rodzinie i w pracy o tych autach. A jeśli się mylę proszę o poprawienie.

Audi ładne nawet kiedyś chciałem mieć na pierwsze auto ale odpycha mnie zawieszenie które jest drogie w serwisie a jeżdżąc po Łodzi najlepiej mieć gąsienice

Avensis/opel astra H wydają się optymalnym wyborem jeśli chodzi o trwałość/wygląd i tani serwis
Dominox
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Mar 2024, 18:36

Pod uwagę możesz wziasc Skodę Octavię,w kombi bardzo pojemne auto.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... G1bCM.html
Fajny Lancer i pod nosem.
[link do oferty na Olx wygasł]
Jest jeszcze coś takiego jak Ford C-Max.
[link do oferty na Olx wygasł]
Tylko we wszystkich występuje niestety problem z ruda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Mar 2024, 19:29

Dominox napisał(a):Laguna/Megane u mnie w rodzinie występowały i liczne awarie dosyć często były. Ja wiem nie jestem znawcą który prześledził na żywo 10-20 tych aut i ma porównanie że wszystkie takie są ale jednak złe opinie panują u mnie w rodzinie i w pracy o tych autach. A jeśli się mylę proszę o poprawienie.
Laguna była tylko dla przykładu, w żadnym wypadku to nie propozycja.
Dominox napisał(a):Avensis/opel astra H wydają się optymalnym wyborem jeśli chodzi o trwałość/wygląd i tani serwis
miałem wrzucać Avensisa, ale w obecnych czasach cenowych wolałem się nie wychylać, bo II gen będzie pewnie z dużym przebiegiem i "do poprawek blacharsko - lakierniczych". Temat na pewno rozwinie [email widoczny po zalogowaniu] />Stra typowy średniak, miałem (wprawdzie GTC), chciałbym coś więcej o niej napisać, ale totalnie nic nie mogę przypomnieć sobie na jej temat. W miarę możliwości trzymaj się 1.6 105KM lub 1.8 125. 1.4 jest słaby, a 1.6 116 (taki też miałem) może czasem przyświrować z jakąś awarią w układzie zmiennych faz rozrządu. Spalanie LPG w 116 ok 7,5 - 8l
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Mar 2024, 20:36

mike napisał(a):miałem wrzucać Avensisa, ale w obecnych czasach cenowych wolałem się nie wychylać, bo II gen będzie pewnie z dużym przebiegiem i "do poprawek blacharsko - lakierniczych". Temat na pewno rozwinie [email widoczny po zalogowaniu] />Jak jakiś lekko uszkodzony albo taki żeby włożyć 5k to ok. Zresztą tak robiłem. Kupowałem t25 za 8k.potem 5k i ktoś ma na lata jazdę. Miesiąc temu T22 kombi z LPG które wraca do mnie jak bumerang :D z którego śmiano się tu na forum znowu wrócił i finalnie poszedł za 9k.przyszyszykowany na następne 5lat :D

Z Japów poszedłbym w Mitsu spacer star albo Lancer kombi. Wizualna wtopa Mitsu , stara technologia trwałości bije wszystkie opelki, sropelki i inne gówienka ale rdza. Chociaź tu do 10k wierzę w wyrwanie perły bo tego nikt nie chce że względu na wygląd :D

Podsumowując aven t25 tylko dla odważnych.

Może octavia?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Mar 2024, 22:27

szybki napisał(a):Jak jakiś lekko uszkodzony albo taki żeby włożyć 5k to ok. Zresztą tak robiłem. Kupowałem t25 za 8k.potem 5k i ktoś ma na lata jazdę. Miesiąc temu T22 kombi z LPG które wraca do mnie jak bumerang z którego śmiano się tu na forum znowu wrócił i finalnie poszedł za 9k.przyszyszykowany na następne 5lat
nawet obstawiałem, że w tym budżecie raczej t22 :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Mar 2024, 23:19

mike napisał(a):nawet obstawiałem, że w tym budżecie raczej t22

Ogólnie tak sobie myślę że jednak nie ma za bardzo o czym pisać.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe