Auto +/- 8 tys minivan/kombivan

17 Mar 2024, 15:08

Witam państwa od około 3 tygodni mierzę się problemem wyboru auta.
Moim pierwszym autem było VW golf 4. Auto jak dla mnie idealne brak korozji brak awarii prócz kostka od airbaga pod siedzeniem, autko idealne do miasta i ciasnych parkingów a u mnie w mieście ich nie brakuje. No ale wracając do meridium poszukuję auta rodzinnego dla rodziny 2+2
Auto musi spełniać kilka warunków gdyż auto będzie minimum 6-7 lat użytkowane przeze mnie
Mała awaryjności lub chociaż tanie części
Auto Musi być 7 osobowe jeśli chodzi o minivana.
Autem 99% będę jeździł sam do pracy i z powrotem +/- 5 km w jedną stronę więc wszelkie diesle odpadają. Trasy to tylko w okresie letnim i tu rodzinne wypady co weekend itp i dla tego pojemny musi być.(wózek, łóŻeczko turystyczne i setki innych gratów trzeba upchać)
Dobrze by było jak by dzwi przesuwne były. I tu ogólnie mam kilka typów
Voyager
VW Sharan
Berlingo (tu niestety 5osb)
Kangoo (tu niestety 5osb)
Citroen C8
Dodam tylko że to będzie moje pierwsze "duże auto" nawet kombi nie jeździłem i przypomnę że większość to po mieście jazda będzie.
Budżet 8tys mogę dociągnąć max do 10 ale te 2 tys to wolał bym na naprawy zostawić czy wymiany płynów itp
Dominox
Nowicjusz
 
Posty: 5

17 Mar 2024, 16:16

Czytając wstęp można wywnioskować że w budżecie brakuje jednego 0.
Reszta ok.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2024, 16:48

Sharan dobra opcja, masz tam 1,8T albo 2,0
Bliźniaczy Galaxy jest jeszcze albo Alhambra
Jak dołożysz nieco to załapiesz się np na s-maxa
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 226
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

17 Mar 2024, 17:54

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Mar 2024, 18:10

Barol napisał(a):Skąd jesteś to coś się poszuka.


Barol proszę Was jak doradza się zakup auta to trzeba zacząć od uświadomienia kogoś bo po zapytaniu raczej nie widać jakiejś znajomości rynku. Ktoś szuka auto za 8k majác 10k na lata i te 2.z tych 10k zostawia na starter.

Przecież na tą chwilę ta kwota to tak jakby przed pandemia 4-6k.
Potem pojawia się kosmita i jeszcze zaznaczy że jest opcja 1,8t.

I rozumiem student potrzebuje na wakacyjny czelendż chrupka który jak się zepsuje to go odda na złom i wróci pociągiem ale tu mamy rodzinę 2+2 i zestaw pobożności życzeniowej.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2024, 18:27

szybki napisał(a):Przecież na tą chwilę ta kwota to tak jakby przed pandemia 4-6k


No tutaj masz rację.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Mar 2024, 18:37

Barol napisał(a):No tutaj masz rację.

Tu nie chodzi o to czy tu jest racja czy gdzieś indziej tylko o to że sami siejemy wiatr a potem wielkie zdziwienie bo burza.
I tu nie chodzi o tanie auta bo przenosi się to na droższe opcje gdzie jedyny wyznacznik to cena i story z fotkami. No ale jak w necie szuka się rodzinnego auta na lata i 2k rozruchu za cały budżet 10k bo to po co coś droższego ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2024, 19:59

Otomoto - VW Sharan budżet 8.000-13.000 ilość ogłoszeń jakieś 40 sztuk (benzyna i diesel)
ale wg kolegi wyżej to wszystko złomy i trupy :roll:

20 letni Sharan powinien 100 tys kosztować..
Nie wiem kto tu jest kosmitą, bo niektórzy odlecieli siną w dal już dawno na tym forum

P.S. auto ma być do jazdy po mieście, a nie wyjazd po Europie, to jak stanie to zawoła pomoc drogą albo zjedzie na chodnik i zamówi Ubera...
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 226
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

17 Mar 2024, 20:07

Edquar napisał(a):Otomoto - VW Sharan budżet 8.000-13.000 ilość ogłoszeń jakieś 40 sztuk (benzyna i diesel)
ale wg kolegi wyżej to wszystko złomy i trupy

20 letni Sharan powinien 100 tys kosztować..
Nie wiem kto tu jest kosmitą, bo niektórzy odlecieli siną w dal już dawno na tym forum


Dla mnie jesteś szkodnikiem który na niczym co jest z motoryzacją powiązane nie zna się.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2024, 20:12

Ok to co radzisz autorowi?
Chodzić pieszo z rodziną 2+2? jeździć komunikacją? Czy taxi?
Czy w ogóle się z domu nie ruszać?
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 226
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

17 Mar 2024, 20:24

Edquar napisał(a):Otomoto - VW Sharan budżet 8.000-13.000 ilość ogłoszeń jakieś 40 sztuk (benzyna i diesel)


Zapomniałeś dodać że do 8k jest 30 szt. a po odcięciu najtańszych po 5-6,k zostaje kilkanaście na całą pl. Grubo. Pewnie za darmoszke będzie oglądanie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Mar 2024, 20:33

Wymagania rozbiegają się z budżetem. 6-7 lat to nie wiadomo czy nowe auto podoła a co dopiero 22-25 letnie. Miałem Alhambre 1.9 TDI (czyli w sumie to samo co Sharan i Galaxy). Dyskoteka w środku, wszystko trzeszczalo. Do 400 000 silnik kilka razy uszczelniany. Jak walnęło turbo i dwumas to się człowiek lżejszy o 6k zrobił w ciągu miesiąca(10 lat temu). Jak kupisz pb to 10-12l będzie na pewno pil. Dorzucasz do budżetu albo zmieniasz wymagania.

Ps nic lepszego jak golf 4 w kombi nie masz szans uświadczyć w tym budżecie
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 247
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

17 Mar 2024, 20:57

Golf 4 tak samo będzie trzeszczał i miał dyskotekę, te same silniki, te same rozwiązania.
Dodatkowo dla rodziny 2+2 Golf 4? raczej słabo, już prędzej mk5 ale tutaj budżetowo na styk
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

18 Mar 2024, 01:07

Niestety budżet vs wymagania :no: w szczególności Voyager, który będzie (zgnitą) bombą z opóźnionym zapłonem, a przy kręceniu się 5km w koło komina spali absurdalnie dużo
Edquar napisał(a):Sharan dobra opcja, masz tam 1,8T
nie no, w tym budżecie to ja bym szukał VR6, 1.8L to jest dobre na budowę przed pracą [sarkazm] :ok:
Edquar napisał(a):20 letni Sharan powinien 100 tys kosztować..
Edquar napisał(a):Ok to co radzisz autorowi?
Chodzić pieszo z rodziną 2+2? jeździć komunikacją? Czy taxi?
Czy w ogóle się z domu nie ruszać?
Trevor napisał(a):Golf 4 tak samo będzie trzeszczał i miał dyskotekę, te same silniki, te same rozwiązania.
obydwaj panowie nie zdajecie sobie sprawy, że jest jednak pewna subtelna różnica między trojaczkami Sharan, a Golfem - vanów nikt nie kupował do jazdy w koło komina po bułki, a teraz najczęściej wożą na budowę kfaelki i ciągają miksokreta za sobą. No i trojaczki okupowały już pierwsze miejsca rankingów awaryjności 15 lat temu, więc teraz wcale nie będzie lepiej.

Kilka rad dla autora, bo wszystko zmierza w kierunku przekonywania do swoich jedynie słusznych racji przez niektórych użytkowników:
1. W tak niewielkim jak na obecne czasy i kupno samochodu budżecie, nie skupiaj się na marce X czy Y, a na znalezieniu czegokolwiek w dobrym stanie, co choć po części spełni Twoje wymagania;
2. Nie przywiązywałbym się do myśli, że wiążę się z tym autem na 8 lat, no chyba, że wybitnie dobrze trafisz, ale szansa na takie wydarzenie to setna promila;
3. Z Twoich typów względnie nadają się Kangoo i Berlingo, benzyny nie powinny być zajechane tak jak diesle, ale za to są tylko 5 miejscowe;
4. Zasadniczo po co rodzinie 2+2 auto 7 miejscowe? Pewnie zastosowałeś jakiś skrót myślowy, ale nie zmienia to faktu, że ten wymóg znacząco zawęża pulę aut
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Mar 2024, 10:09

Spoko to niech autor kupuje 25 letniego Golfa IV będzie tylko lał ropę albo benzynę/lpg i tylko śmigał.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna