Auto +/- 8 tys minivan/kombivan

18 Mar 2024, 10:24

Nie wiem co Tobą kieruje, ale usilnie chcesz gościa wsadzić na minę. Jeździłem taki autem przez 5 lat a wcześniej mój ojciec 7. Tarcze, klocki, elementy zawieszenia etc droższe o 50% w stosunku do zwykłego kombi, Ty piszesz, że to samo. Do tego samochód gnije w oczach i jest awaryjny. Dobre polecenie, nie ma co.

Ps trzeba przyznać, że w dobrym stanie te auta są komfortowe :D
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

18 Mar 2024, 10:51

Trevor napisał(a):Spoko to niech autor kupuje 25 letniego Golfa IV będzie tylko lał ropę albo benzynę/lpg i tylko śmigał.

A wiesz co to jest wartość rynkowa i prawdopodobieństwo wtopy?

Za 10k masz

- Octavię kombi
- yarisa 1 1,0
- mercedesa s w220

Gdzie masz największą możliwość wtopy ?

Które z tych aut będá w serwisie droższe ?

Co jest dla danego auta cená minimum a co środkiem a co górną kwotą w ogłoszeniach ?

Rozumiesz ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

18 Mar 2024, 11:13

W każdym z aut będzie wtopa, serwisowa w Octavii i Mercu, blacharska w Yarisie i tyle.
Do tego Yaris męczony przez 20 lat po miejskich wydmach, przez emerytów na działkach itd do tego odpalany i 1 km gaszony też może pozostawiać wiele do życzenia w kwestii mechaniki.

I ja nikomu nic nie polecam, tylko bądźmi realistami, odradzanie Sharana bo to prawie Audi A8, a polecanie Golfa IV, wymęczony od 15 lat w PL, z uwalonymi mikrostykami, z luzami w kierownicy, z wyciekami, gnijącego, z przebiegami po 2 mln km jest trochę śmieszne.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 680
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

18 Mar 2024, 11:22

Autor miał golfa i docenia samochód, Sharan lepszy nie będzie. Nikt golfa nie polecał tylko były porównania obu samochodów. Jeśli ma być to Sharan/Alhambra/Galaxy to trzeba zwiększyć budżet, chociaż ten na remonty
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 245
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

18 Mar 2024, 11:37

Sisinho, Szybki odpuśćmy, szkoda klawiatury na dyskusje ze ścianą.

Obecnie tak naprawdę czekamy na jakiś ruch autora tematu, bo trochę informacji już się pojawiło, które zasadniczo rzucają nowe światło na cały temat.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Mar 2024, 11:45

mike napisał(a):Sisinho, Szybki odpuśćmy, szkoda klawiatury na dyskusje ze ścianą

Trudno uwierzyć w to co się czyta ale niestety trzeba mieć to z tyłu głowy.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Top 10 najbardziej cenionych rajdów off road
    Witaj w ekscytującej arenie wyścigów off-road, gdzie każda sekunda jest walką z nieprzewidywalnymi elementami przyrody, a każdy skręt kierownicy to decyzja o triumfie lub porażce. W tym świecie, gdzie grunt pod kołami ...

18 Mar 2024, 17:10

Witam dopiero dziś znalazłem czas na odpowiedź zacznę od Golfa.
Auto kupiłem za 3 tys i wbrew pozorom jak ktoś tam pisał nie ma Luzów,wycieków, a nadwozie i progi są czyste bez korozji i ognisk rdzy. Nawet miałem ofertę za 5 tys sprzedać ale żona zabroniła ona będzie tym jeździć jak zda prawko jako miejskie auto nie ma do czego się doczepić jak na 23 letnie auto.

Co do 7 osb auta to nie jest przymus ale patrzę na wgląd że na wycieczki itp często jeździmy z szwagierką i jej dzieciakami jak blisko to kursuje 2x jak dalej tu już problem byłby. Jak nie miałem kasy to była oferta Sharana w dobrym stanie technicznym bez wkładu i to 2 razy się trafił ale cóż wiadomo jak jest kasa to już brak ofert, z voyagerem podobnie znajomy za 11 kupił 7osb wersja pacifica czy jakoś tak i stan dosłownie 10/10 skoro się raz trafiła perła to może kiedyś się trafi znów , ale w każdym bądź razie przemyślałem pewne kwestie i najbezpieczniejszym zakupem będzie Kangoo/Berlingo do 8-10 tys dosyć często trafiają się w naprawdę dobrym stanie, auto typu kombi-van rodzinne i pojemne i nie jest jakoś wielkie do miasta w sam i na wypady 2+2 też idealne.

Jeszcze wchodziła Zafira w grę gdyż trafiła się w ładnym stanie ale jednak stawiam na kango/Berlingo. Dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam
Dominox
Nowicjusz
 
Posty: 5

18 Mar 2024, 17:47

Dominox napisał(a):Jeszcze wchodziła Zafira w grę gdyż trafiła się w ładnym stanie
miałem ją wrzucić, ale te dwa dodatkowe miejsca można traktować tak, jakby ich nie było + po ich rozłożeniu nie masz bagażnika
Dominox napisał(a):Jak nie miałem kasy to była oferta Sharana w dobrym stanie technicznym bez wkładu i to 2 razy się trafił ale cóż wiadomo jak jest kasa to już brak ofert, z voyagerem podobnie znajomy za 11 kupił 7osb wersja pacifica czy jakoś tak i stan dosłownie 10/10
pakowanie się w Pacyfikę mając 2k zapasu jest wybitnie głupie, pomijam Twoje wyliczenia, że kiedyś były w ogłoszeniach w dobrym stanie auta X czy Y. Plus kwestia tego, czy w "stanie 10/10" to że ładnie wyglądały na zdjęciach, czy oglądałeś na żywo?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

18 Mar 2024, 18:05

Sharana widziałem na żywo, kumpel z roboty nim jeździł zanim sprzedał
Dominox
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Mar 2024, 08:26

Dominox napisał(a):Sharana widziałem na żywo, kumpel z roboty nim jeździł zanim sprzeda


Widzę tu jeden problem. Dla Ciebie jednorazowe zdarzenie jest wyznacznikiem sytuacji ogólnej na rynku motoryzacji i stąd biorą się jakieś dziwne auta w cenie złomu mające niby to 10/10 swojej przydatności do jazdy.
Kolejny temat to serwis. Kupując złomka który w momencie zakupu jeździ trzeba mieć z tyłu głowy jego serwis i łatanie blacharki.

Na tej zasadzie ja ostatnio wyszukałem dla klienta corolle e12 bez dziur, na zewnątrz zero rdzy, 1,6 od pierwszego właściciela z przebiegiem 70k.km.!!!
Za 4k i dostałem opony zimowe !!! Auto wewnątrz i technicznie jak nowe.
I teraz co mam napisać ? Panowie szukajcie za 4k corolli z nalotem 70k.km.bez dziur ?
Chyba nie. Trafił się przypadek, polskie Janusze sprzedającemu dali popalić i tyle. Jedeno takie auto na 1000.


Reasumując. Musisz może podjąć jakiś wysiłek w celu zarobienia więcej kasy albo trzymać się jak najbardziej normalności i cen rynkowych. Opcja kangur/partner itp wydaje się ok.

Do tego zastanowił bym się jednak nad kombi.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10346
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Mar 2024, 10:25

A z kombi na co patrzeć?, jedyny kombi jaki znam którym było mi wygodnie ale jako pasażer to peugeot 407 SW, i golf 5 kombi ale w przypadku golfa to budżet 2x bym musiał mieć.
Dominox
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Mar 2024, 11:06

Zamiast 407 lepszym wyborem byłby późny 406, Golf V to zgniluch, zwłaszcza w tej cenie (nalot fanatyków za 3, 2, 1...).
Z większych kombi Vectra, Mondeo (uwaga na blachę, zwłaszcza w tym drugim), jakiś Passat B5 (omijać 1.8T, czekam na drugi desant).
Ogólnie trzeba szukać lokalnie, bo co z tego, że znajdziemy ładną Vectrę / Passata na drugim końcu Polski, skoro możesz mieć pod nosem - jakimś cudem nie zgnitą - Mazdę 6, albo Avensisa.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

19 Mar 2024, 11:53

Golf 5 jak nie jest powypadkowy to nie jest specjalnie jakimś zgniluchem, na pewno nie większym niż Passat
Passata B5 lepiej odpuścić, odradzacie Sharana a Passaty podobnie mają drogi zawias, połowa wymęczone w cholerę, dojechane diesle, ogromne przebiegi, no i też zgniluchy niesamowite itd.
Vectra chyba lepiej ale tam silnikowo kiepsko.

Może Volvo V40/V70?
Gain
Nowicjusz
 
Posty: 14

19 Mar 2024, 13:01

Jeśli tak w każdym temacie odradzamy 1,8T VAG to chyba lepiej odpuścić Passata, bo pomiając skrajny masochizm i silnik 1,6 to w budżecie autora w wersji kombi zostaje może 5-6 ofert z silnikami 1,8 zwykłe i 2,0
to faktycznie łatwiej będzie znaleźć niezardzewiałą Mazdę pod domem niż w całej PL Passata.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

19 Mar 2024, 13:52

Gain napisał(a):Golf 5 jak nie jest powypadkowy to nie jest specjalnie jakimś zgniluchem, na pewno nie większym niż Passat
nie zgodzę się, przednie błotniki przy łączeniu z progami i drzwiami (nie raz widziałem dziurawe), tylna klapa to standard w VW w tamtych latach
Gain napisał(a):Passata B5 lepiej odpuścić, odradzacie Sharana a Passaty podobnie mają drogi zawias, połowa wymęczone w cholerę, dojechane diesle, ogromne przebiegi, no i też zgniluchy niesamowite
nie napisałem, żeby koniecznie szukać Passata, tylko stosować jako jakąś tam opcję, bo w tej półce cenowej trafia się np sporo Lagun, które niewątpliwie są padlinami
Gain napisał(a):Volvo V40/V70?
s40 jest malutkie, V70 jest git, ale Passat już nie, ciekawy tok rozumowania :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004