Auto dla młodej rodziny do max 15-17 tys.

16 Gru 2014, 01:12

ja polecam peugeota 307SW. Wg mnie jak dla rodzinki super, duże, pojemne z dobrym wyposazeniem i z tyłu każdy dzieciak ma swój fotel. W dodatku są wersje z isofix. Szklany dach dodatkowy bajer dla znudzonych podróża dzieci ;) Silnik już kwestia preferencji, ale skoro sugerujesz, że będziesz dziennie robił w perspektywie czasu po kilkadziesiąt km dziennie to proponuje silnik 1,6hdi 90koni. Bez dwumasy, bez dpf, zwykła turbina więc w miare bezstresowe auto. za 17tys znajdziesz wersje po liftingu
archi4lo
Początkujący
 
Posty: 130
Miejscowość: PL
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

16 Gru 2014, 13:59

Bardzo dobry wybór dla rodziny i w podanym budżecie spokojnie znajdziesz wersję po lifcie wiec bez wadliwej elektroniki i sterownika od komputera. Co do silnika to w grę wchodzi zarówno zwykła benzyna 1.6 jak i udana konstrukcja HDI.
Techmot
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Seat Leon
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

16 Gru 2014, 22:55

Więc na ten moment mam 4 kandydatów
Fokusa II
Monde mk 3
Vectrea C
307SW

Co do tej 307SW czy silnik 1,6 jest w miarę dynamiczny?
Rozumiem że po lifcie wszystkie problemy z elektryką zostały zniwelowne?
Jeszcze zapytam czy w moim przypadku którym opisałem w pierwszym poście lepiej skupić się na benzynie?
Gulczas87
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 02 12 2014
Auto: Nie mam

16 Gru 2014, 23:59

Jeździłem wersją 90KM i byłem mile zaskoczony, spalanie wg komputera i to przy mieszanej jeździe wynosiło 4,7 więc niech by nawet o pól litra się mylił to i tak myślę rewelacja. Auto było z francji i jak się okazało po czasie z taksówki, mimo to przez 2 lata na prawdę żadnej awarii. przez ten czas zrobione było około 20tys. km . Benzyna też okej ale myslę, że o ile kupiłbyś wersję 90km to lepiej diesla. W wersji 110km (109 chyba dokładnie) masz już dwumase, często jest FAP oraz przede wszystkim występuje zmienna geometria łopatek turbiny- trzeba bardziej o nia dbać.

Co do elektroniki problemów nie było dosłownie żadnych, wersja przed liftem faktycznie była bardziej kapryśna. Znajdź jakieś auto blisko siebie i obejrz, wsiądź do środka i myślę, że się przekonasz.
archi4lo
Początkujący
 
Posty: 130
Miejscowość: PL
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

17 Gru 2014, 00:05

Aha i ja przede wszystkim osobiście nie porównywałbym mocy w dieslu i benzynie. Diesel jedzie głównie momentem obrotowym dlatego praktycznie jedzie od spodu a benzynę musisz "kręcić" żeby osiągnąć efekt, co skutkuje zazwyczaj niezbyt ekonomicznymi wynikami na stacjach.

Co do peugeota jest jeszcze jeden fajny plus, nie wiem czy będziesz trzymał auto pod chmurą czy garażował ale w peugeocie nie ma czegoś takiego jak rdza.

Focusa II też da się znaleźć w wersji 90KM (mowa cały czas o dieslu) ale trzeba by było po VINie sprawdzić czy ma dwumase. Niektóre miały, niektóre nie. Może nie ma co się czepiać tego ale skoro ma być ekonomicznie to po co ryzykować :)
archi4lo
Początkujący
 
Posty: 130
Miejscowość: PL
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

17 Gru 2014, 20:00

archi4lo napisał(a):to przy mieszanej jeździe wynosiło 4,7

Mi przy jeździe na samej trasie 120 km/h nigdy nie spaliło mniej niż 5,5 a tu przy mieszanej 4.7. Może oporów powietrza nie było :D
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zbyt zmęczony, żeby wracać!
    Przed nami ostatnie dni wakacji i nieuniknione powroty do domów. To, jak będzie przebiegała podróż, zależy w dużej mierze od naszego przygotowania. Powroty z wakacyjnych wyjazdów mogą okazać się problematyczne, ...

17 Gru 2014, 20:26

archi4lo napisał(a):spalanie wg komputera i to przy mieszanej jeździe wynosiło 4,7

tia, nie ma to jak chwalenie się niskim spalaniem "tedeika" - jakie to polskie... Jak byś zalał pod korek wyszłoby 6l :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Gru 2014, 21:19

Wyraźnie zaznaczyłem, że to spalanie wg komputera a rzeczywiste może być większe
archi4lo
Początkujący
 
Posty: 130
Miejscowość: PL
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

17 Gru 2014, 21:47

Ja również mówię o komputerowym.
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

17 Gru 2014, 21:56

Scenic II po face-liftingu jest godny polecenia,ale tylko benzyna.Ew. Citroen Xsara Picasso .
Nie boj sie francuskich rodzinnych samochodow ,bo sa najlepsze w klasie .
dsc
Nowicjusz
 
Posty: 21
Prawo jazdy: 0- 0-2001
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: scenic
Silnik: 1.6 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Gru 2014, 00:01

tomek70 napisał(a):Ja również mówię o komputerowym.


nie ma się co sprzeczać o pól litra (paliwa oczywiście :) ) w tą czy w tą bo nie o to chodzi

Scenic jak wyżej faktycznie też dobra opcja ale faktycznie lepiej benzyna w tym przypadku
archi4lo
Początkujący
 
Posty: 130
Miejscowość: PL
Auto: VW Passat B5 FL
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

23 Gru 2014, 13:23

Właśnie Renault, są dość tanie, a roczniki młode. Jakie macie opinie o Megane II lift? Czy wartę jest uwagi? Mój ojciec jeździ już Megane od prawie 19 lat i powiem szczerze ze samochód był świetny. Tzn nadal jest i nigdy wielkich pieniędzy w niego nie włożył.
Jak wygląda sprawa z Renówkami z lat 2006-2007?
Gulczas87
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 02 12 2014
Auto: Nie mam

23 Gru 2014, 13:38

Megane II nie, jak juz to Laguna II FL :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Gru 2014, 16:24

Czyli Scenic i Laguna II FL tak, a Megane nie? Dlaczego? Co jest nie tak z nim?
Gulczas87
Nowicjusz
 
Posty: 22
Prawo jazdy: 02 12 2014
Auto: Nie mam

23 Gru 2014, 16:26

Gulczas87 napisał(a):Czyli Scenic i Laguna II FL tak, a Megane nie? Dlaczego? Co jest nie tak z nim?

Bo jest mocno awaryjny tak samo jak laguna II sprzed faceliftingu.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010