Auto dla rodziny 2+1 do 20tys

21 Lis 2019, 14:20

Cześć! Może na początku powinienem się przywitać ze wszystkimi, bo jestem nowy na tym forum, chociaż duzo informacji z niego czerpałem zanim założyłem konto.
Otóż stoję przed dużym problemem wyboru auta, tak na prawdę nie wiem nawet jakie auto spełni moje wymagania (będzie to drugie auto)
Mysle ze najważniejsze z nich to:
Dosyć spory bagażnik (wózek, zakupy, ewentualne wyjazdy)
Silnik benzynowy powyżej 100 koni a najlepiej koło 150 ponieważ wiem ze będę jeździł głównie w dużym mieście, miła byłaby dobra tolerancja gazu ale to niekoniecznosc
Zależy mi żeby to auto było minimum z 2006 roku oraz żeby było bezpieczne w razie ewentualnych kolizji
No i wiadomo jak dla faceta różne smaczki typu podgrzewane fotele,panoramiczne dachy, sterowanie radiem z kierownicy etc.
Najbardziej po głowie chodzi mi:
Honda civic 8gen (1.8)
Skoda superb 1 gen (1.8t lub 2.8)
Mercedes w203 (tu jest ogromna gamą silników ale najbardziej chyba się skłaniam ku 1.8 kompressor 163km)
Laguna 3
Megane 3
Proszę o propozycje aut najlepiej kombi i sedany. A także ocenę tych powyższych
Arek3811
Obserwowany
 
Posty: 2

21 Lis 2019, 14:52

O Civicu w tym budżecie zapomnij. Z Laguną też będzie ciężko, ale gdyby trafiła się jakaś 2.0 z początku produkcji to byłoby super.
SuperB ok, ale to sedan - mało praktyczny bagażnik
Mercedes ok, ale tu polecam kombi.
Megane 3 - masz minimalny budżet na 1.6, więc nie wiem czy warto.
Od siebie dorzucę:
Ford Mondeo MK4 2.0
Volvo V70 II
Opel Vectra C/Signum
Honda Accord VII
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

21 Lis 2019, 17:14

Dzięki za odpowiedz.
Właśnie widziałem kilka UFO poniżej tych 20 tysięcy ale duzo słyszałem ze budżet minimum to około 23. Laguna liczyłem rok 08/09 właśnie wersja 140konna.
Czy megane z silnikiem 1.6 kombi z początku produkcji dawałoby radę w mieście?
Niestety z aut polecanych przez ciebie jedynie mondeo trafia w mój gust chociaż przez cały czas zdrowy rozsądek podpowiadał ze w tym budżecie nie ma opcji na to autko
Arek3811
Obserwowany
 
Posty: 2