Jaki samochód nadający się do LPG i dla rodziny do 20tyś ?

25 Sie 2013, 12:15

Witam! Zaczynam powoli szukać sobie samochodu. Obecnie jeżdżę astrą II z silnikiem 2.0dtl 82km. Jako, że pracuję w delegacji jestem elektromonterem dość dużo jeżdżę. Rocznie potrafię nawet wymienić 3 razy olej a wymieniam go co 15tyś km czyli wychodzi około 45tyś rocznie, ale to też zależy od roku bo czasami mam blisko do domu a czasami daleko. Moja astra obecnie dzielnie znosi te przebiegi, ale były i awarie. Chyba ze 2 albo 3 razy robiłem sterowniki pompy, i raz wymieniałem głowicę, raz też były wymieniane szklanki. Ogólnie dużo kasy ładuję w ten samochód, a to przeguby a to coś innego. Mam dwójkę dzieci. W takiej astrze jakoś się w czwórkę mieściliśmy, ale potrzeba mi troszkę większego nieco samochodu . Kiedyś miałem vectrę b 1.6 101km w benzynie +gaz, była ona sprowadzona z Holandii, ten gaz miała fabrycznie wmontowany w fabryce opla i powiem, że samochód bardzo dobrze się sprawował i pewnie miałbym go do dziś gdyby nie wypadek, gdzie skasowali mi cały tył. Teraz mam na oku zafirę b i vectrę c. Diesla teraz nie bardzo bym chciał bo boję się kosztów utrzymania takiego samochodu. Myślałem by kupić taką vectrę czy zafirę i ją zagazować, lecz czy przy tych moich przebiegach nie odbije się źle na silniku ? Głównie zależy mi na w miarę tanim utrzymaniu. Bym może i kupił tego diesla, ale boję się też spalania bo to ta vectra i zafira są większe i cięższe. Przy takiej spokojnej jeździe po trasie astra mi paliła około 5.5 l ropy na sto km. A jak jeździłem nią po okolicy na krótkich dystansach np. po za kupy, do rodziny itp. to paliła mi około 6l/100km, ale to były nie dłuższe trasy jak 10km. Na ten samochód chciałbym przeznaczyć około 20tyś zł, max 25tyś bo i tak będę pewnie musiał wziąć kredyt bo za tą moją astrę to dostanę max 5tyś bo troszkę wymaga wkładu finansowego. Tak patrzyłem na allegro to za cenę 20tyś mam wypasioną vectrę c i w dieslu i w benzynie a do zafiry musiałbym dołożyć nieco. Chciałbym też by samochód nie był słaby, obecne 82km to za mało chciałbym by auto miało conajmiej 120km. Głównie patrzę na samochody niemieckie bo takie mi i mojej rodzinie się podobają, nie lubimy samochodów francuskich i japoński ze względu na wygląd, włoskie też takie sobie są. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i przeczytanie tak długiego wątku :)
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Sie 2013, 13:22

Z Holandii warto sprowadzić sobie auto, ale najlepiej samemu... Vectra w kombi bedzie dosc spora silniki masz 1.8 120 i 140KM gazowalne bez problemu. Mocniejszy 2.2 nie wiem czy warto bo bedziesz miał sporą akcyze 18,6% Poszukaj 1.8 w mocniejszej wersji lub 2.0 na turbince tu wieksze spalanie.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

25 Sie 2013, 19:38

No a co z tą zafirą ? Mnie by interesował silnik 1.8 z oznaczeniem Z18XER . Auto z Holandi bym i może sprowadził, ale to są duże koszta podobno i nie wiem czy kasy styknie. Tak przeglądałem przed chwilą auta w holandii i ciekawi mnie czemu w polsce kręcą liczniki skoro na tej stronie były same auta z przebiegiem rzędu 150tyś km. Tam też kręcą liczniki ? Czytałem, że w niemczech turcy kręcą liczniki w autach, ale czy to jest prawda to nie wiem.
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Sie 2013, 20:08

Z Holandii mozna sprawdzić przebieg auta.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Sie 2013, 07:56

W Holandii sa certyfikaty na przebieg. Tam nie kręcą liczników jak kupujesz w komisach gdzie kupują Holendrzy u Turka masz jak u nas.
Zafira jest większa i dla spokojnych taki rodzinny woz jak chcesz szybciej pojeździć to vectra.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Sie 2013, 08:37

Czyli jeśli bym miał kupować samochód w holandii to można kupować w komisie holenderskim ? A w polsce jeśli komis sprowadził auto z holnadii to można sprawdzić jakoś autentyczność przebiegu ?
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Sie 2013, 10:46

Zapomnij o sprawdzalności przebiegu po przywiezieniu do PL przez handlarza.
Tutaj poniżej masz link i włącz sobie od 18-ej minuty... Zobaczysz mechanizm legalizowania cofniętych liczników .

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Co do konkretnego auta dla ciebie,to jednak myślę,że z zakupem benzyny może być problem. Prozaiczny problem... Wszyscy tego szukają,sito jest niezłe i w większości "zostają okazje'. Tych ostatnich nie warto polecać. Mam znajomego,który przez 9 miesięcy szukał Zafiry II w benzynie. Odpuścił w końcu i kupił w dieslu,bo...nie mógł znaleźć w dobrym stanie w benzynie z powodu 'sita").
Myślę,że w twoim przypadku zakup diesla ma sens. Owszem mogą być koszty ale z drugiej strony robisz 50 tys km rocznie. :)
Zafira czy Vectra..? Powiem Vectra. Lepiej się prowadzi,ma więcej miejsca,inny punkt ciężkości i moim zdaniem jest lepiej wykonana . Silnik minimum 120KM ,a najlepiej 150KM.
Można w tych autach powybierać. Nie siliłbym się na auto po lifcie 2005/2006 ale sprzed liftu 2005. Zawsze tańsze w zakupie o kilka tysięcy od 2006 poliftowego (mniej tracisz na wartości) i w kwocie 18-19 tys jest możliwy zakup takiej Vectry w stanie "niezłym".
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

26 Sie 2013, 13:22

:shock: Nie spodziewałem się, że vectra może lepiej się prowadzić od zafiry :D . Myślałem, skoro zafira to samochód niby rodzinny to powinna się lepiej prowadzić i być wygodniejsza . Propo przebiegu. Ja rocznie robię około 45tyś nie 50 tyś bo to już troszkę różnicy jest. Propo kupna samochodu. Mówicie, że najlepiej auto sprowadzić z zachodu ? Do Holandii jest za daleko żeby ten samochód sprowadzić i nie mam tyle kasy na sprowadzenie. Myślałem, że lepiej by było kupić auto w Niemczech . Do Berlina mam 500km to mi się lepiej widzi. Tam w komisach można spokojnie kupić samochód ?
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

26 Sie 2013, 14:04

Zafira jest na podłodze Astry
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

26 Sie 2013, 14:30

Mając 22tys pln pojechałem do Holandii po auto osobiście kupiłem dla żony Mazde6 za 12.500 pln z 2002r przebieg 57tys km benzyna 1.8. Trzeba poszukać i brać najlepszy jaki się trafi. Nie nastawiałem się na konkretne auto...wziąłem to które było w najlepszym stanie.
Fajna Vectra tez stała GTS z przebiegiem na budziku 370tys km.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

26 Sie 2013, 14:42

To ta vectra co miała 370tyś przebiegu to pewnie diesel ? Benzyniaki chyba nie robią tyle km w Niemczech i Holandii. Tam benzyna robi rocznie około 15tyś podobno.
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Sie 2013, 08:10

Diesli jest tam więcej. Owszem zgadzam się ,że robią większe przebiegi od benzyn ale... żadne "duże auto" nie robi tam małych czy symbolicznych przebiegów. Kto kupuje Vectrę,Passata czy Avensisa po prostu jeździ. Nawet 'ichnie" dojazdy do roboty po węzłach autostrady do "city" ,są większymi wartościami które nabijają przebiegi. Na chłopski rozum...jak ktoś by jeździł Passatem 15 tys km rocznie ,to powinien mieć po 10 latach 150 tys km na blacie. Znajdź mi takiego Passata 10-cio letniego z przebiegiem (prawdziwym) 150 tys... i to nieważne z jakim silnikiem...Utopia :) Tyle to może mieć mała np Fiesta w benzynie...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Sie 2013, 08:37

Zgadza sie. Ta Mazda która kupiłem była do popraweki blacharsko lakierniczych bardzo zaniedbana na zewnatrz, po gradobiciu dach miała uszkodzony od jak sadze po zjawisku pogodowym cos zrobilo ryse w dachu i lekka wgniotke. Poza tym reszta stan mechaniczny i wnetrze auta idealne.
Znajomy blacharz łącznie z konserwacja spodu, nadkoli itd... odpicował idealnie całosc za 1tys pln.
Teraz sie jezdzi. Na trasie pogoniłem ja 200km/h jak po sznurku. Oczywiscie po zmianie płynów, klocków itd...Rozrząd na łańcuchu tez oszczędności.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

27 Sie 2013, 08:49

noisy napisał(a):Ta Mazda która kupiłem

Chciałem zapytać się ciebie przy okazji o to czy w tej Maździe silnik jest wspólny z Fordem? I czy może wiesz czy 2,0 w Maździe też jest fordowski..? Pytam w kontekście innego tematu na forum. :)
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

27 Sie 2013, 09:11

Z tego co słyszałem to silniki mają wspólne z Fordem, ale różnią się kilkoma rzeczami. Nie jestem pewny co do 2.0 trzeba by poszukać info, albo zapytaj usera AkuQ on wszystko wie :)
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004