Jaki samochód nadający się do LPG i dla rodziny do 20tyś ?

09 Paź 2013, 16:29

No chyba tak źle z jakością nie jest. Moja astra z 98 nie wygląda jeszcze na zmęczoną mimo,że km to ona ma sporo (pewnie coś koło 1mln ;) ). Zależy jak kto dba chyba. Tak mi się zdaje. Jeśli, źle myślę to mnie poprawcie bo po to tu piszę .
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Paź 2013, 17:29

Czy możecie mi powiedzieć/wytłumaczyć dlaczego jak przeglądam sobie niemieckie auta na automobile.de widzę same przebiegi rzędu 150-300tyś ? Przykładowo. Oglądałem zafiry 1 w dieslu i benzynie, przebiegi średnio 200 tysięcy niezależnie od rocznika, i te starsze i nowsze miały mniej więcej jednakowe przebiegi np.

Zafira diesel 2001r. przebieg 165 tysięcy
link: http://pl.automobile.de/cgi/deeplink.pl/suche/cgi/standardsuche.pl?match=exakt&page=detail&LAND=&GTYPmehrere=&startsort=PREIS%20asc&s=Suche%20starten&initcall=1&templatefrom=standard&zusatz1=&HERSTELLER=30&MODELLID=M958&PREISVON=&PREISBIS=&AUFBAU=&TUEREN=&ART=&KRAFTSTOFF=&KW=&ERSTZULASSUNGVON=&ERSTZULASSUNGBIS=&KMVON=&KMBIS=


Nie mam pojęcie skąd się u nas w kraju biorą takie pojęcia, że niemcy jeżdżą aż tak dużo. Owszem widziałem i przebiegi rzędu 290 tyś lub ponad 300 tyś w popularnych passatach tdi czy w audi a4 tdi, ale tego tak dużo nie było. Zazwyczaj widziałem auta z przebiegiem rzędu 200tyś. Czyżby niemcy "renomowali" liczniki ?
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

19 Paź 2013, 17:43

Poszukaj Zafiry od prywatnego właściciela a nie od Turka
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

20 Paź 2013, 10:53

No coś słyszałem, że turcy też kombinują coś z autami, ale nie podejrzewałem, że aż tak. To oni też podrabiają książki serwisowe, tuv'y i tak mocno kręcą liczniki ?
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Paź 2013, 15:08

Mam pytanie. Czy w Holandii również są takie frykasy jak w niemczech tzn. czy tam też turcy urzędują i kręcą liczniki ? Tak patrzę na diesle w holandii i tam przebiegi mają po 200tyś około w autach nawet 10 letnich.
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

24 Paź 2013, 15:31

W Holandii auta kupuje się w garażach(coś ala komis) z tym, że to auta nieco droższe, z większymi przebiegami ale za to pewne.Jak chcesz sprowadzić auto to nie nastawiaj się na kupno okazji, a kupno droższego auta w dobrym stanie.
kejran
Początkujący
 
Posty: 133
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: BMW 5
Silnik: 2.0
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Fabryka opon Michelin w Olsztynie
    Fabryka opon w Olsztynie jest jednym z największych zakładów produkcyjnych Michelin na świecie. Michelin Polska SA zatrudnia ponad 4 tysiące osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach (zleca też prace wielu lokalnym ...

24 Paź 2013, 17:11

Na okazje to ja się nie nastawiam bo taki nie jestem. Wyjazd do Holandi chyba mi się nie opłaca, z resztą nie znam języka więc się nie dogadam a niestety żaden z moich znajomości również nie jest językoznawcą :/ . Musiałbym chyba poszukać auta w kraju.
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

25 Paź 2013, 16:53

Jak myślicie. Czy taka zafira tzn. taki rok i przebieg jest możliwy ?

Link:
http://www.autotrack.nl/tweedehands/opel/zafira/10349508
diegos
Nowicjusz
 
Posty: 26
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: opel astra g
Silnik: 2.0 DTL
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999