Auto dla studenta

24 Cze 2014, 10:13

grzegorzd92 napisał(a):i wychodzi 6 l a w większości trasa. Miotasz się szybciutki,


Miotam się ??? O czym Ty mówisz??? teraz zrobię doklejke przebiegu tylko w miescie i nie przekroczy 6,4l, a w lanosie w mieście ile wyjdzie ....10l???
A do tego rozumiem żebym trzymał się 90km/h to można by polemizować ale normalnie wyprzedzałem i normalnie jechałem.

grzegorzd92 napisał(a): A ponoć Avensis 2.0 pali Ci 7 l w mieście.....


Nie ponoć... tylko znowu jest taka sama zasada tankowanie pod korek i kilometry...
Zresztą prawdopodobnie w najblizszym czasie Avenem zrobię około 800km ale z przyczepą więc wkleje następne zdjęcia specjalnie dla Ciebie :)

Czemu na siłe chcesz zrobić z kogoś idiotę bo w realu prztestował Wasze pomysły na taniość jazdy... i ta tanośc wychodzi drogość :no:

Mi nie wierzysz, dystrybutorowi paliwa nie wierzysz, autu nie wierzysz więc chyba coś jest nie tak...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

24 Cze 2014, 19:31

Avensis 2.0 i 7l w mieście haha dobre :lol: lepszej głupoty nie słyszałem..
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

24 Cze 2014, 20:34

TFSI napisał(a):Avensis 2.0 i 7l w mieście haha dobre :lol: lepszej głupoty nie słyszałem..


Pewnie jak wyjdzie 7,5l to też jak grzesiu chwycisz wiatr w żagle... :D

Ale spox Wy filozofujcie o tanim jechaniu a ja tanio jadę bez filozofowania więc wydaje mi się że jest gitara :D...

Dzisiaj już przejechałem(nie Avenem) 80km po mieście więc wkleje dla Grzesia wyniki jak zakończe dzień pracy ... :D

P.S.

No i Grzesiu nie naciągaj bo w miescie pisałem o Avenie 7l-7,5l bez korków i 8l-10l lpg
a o paseo 6-6,5l pb...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Cze 2014, 22:22

grzegorzd92 napisał(a): Miotasz się szybciutki, raz podajesz, że to w mieście, za chwilę, że to trasa. Potem, że korków nie ma, a następnie, że tylko z górki.


Postanowiłem sprawdzić miasto... musiałem jednak wyjechać na autostrade no ale zeby zachować równowagę jechałem baaardzo szybko jak na mały silniczek... i
wyszło 6,39l :D

Panie Grzegorzu jak tu żyć :mrgreen:

P.S.

jak coś zdjęcia mam :ok:
Ostatnio edytowany przez szybki, 27 Cze 2014, 08:39, edytowano w sumie 1 raz
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

26 Cze 2014, 23:38

Honda Civic V gen Hatchback 1,3 z lpg. Mocy ma wystarczająco żeby zrywać przyczepność na dwójce. W mieście się wszędzie zmieści. Spalanie rzędu 7-10l gazu (ja swoją czasami lubiłem pokręcić do 8k). Mały silnik niskie OC. Ja trafiłem na fajne wyposażenie z klimą, el. szyberdachem i szybami i webasto. Zastanawiam się czy by do tej hondy na jesieni nie wrócić. Przy silniku 1,3 minusem są trasy bo przy tym silniku przyspieszanie przy prędkościach rzedu 120 słabo jej szło. Owszem, przyspieszała, ale trochę jej to zajmowało :) . Świetnie się trzyma w zakrętach. Swojego czasu biła rekordy w konkursach ekonomicznej jazdy.
mbi
Nowicjusz
 
Posty: 17
Prawo jazdy: 1- 1- 0
Auto: BMW e36 316 Compact
Silnik: 1,6 102km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

27 Cze 2014, 08:06

I gniła już w katalogach :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Cze 2014, 09:53

I później ktoś wtrąca że lanos ma tani serwis i amory kosztują "tylko" 140zł :ok: a do tego spalanie "jedyne" 10L na 100km... a wszyscy przyklaskują ...taaak swięta racja :o

No wiesz... Tanie to pojęcie względne. Za Kayaby Excel-G dałem 140zl sztuka, czego nie uważam za jakiś wielki majątek jeżeli nie będę musiał ich wymieniać za pół roku, przy czym poprawił się komfort jazdy, bo utwardziło trochę zawias z przodu :) Ale w tym kraju tanio, to najlepiej za darmo... A co do spalania, nie ma co się oszukiwać, że pali mniej niż 10l/100 po mieście. No ale każdy będzie chwalił swoje i nie przyzna się, że pali mu więcej..
Piotr932
Początkujący
 
Posty: 64
Miejscowość: Gdańsk
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.5 8V 86KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

27 Cze 2014, 14:43

Piotr932 napisał(a):No wiesz... Tanie to pojęcie względne. Za Kayaby Excel-G dałem 140zl sztuka, czego nie uważam za jakiś wielki majątek jeżeli nie będę musiał ich wymieniać za pół roku, przy czym poprawił się komfort jazdy, bo utwardziło trochę zawias z przodu


Ale nikt nie mówi że to jest strasznie dużo tylko jest to cena zwykła gdzie tyle kosztują amory np: do Japończyka. Ja za swoje dałem 150zł.
Piotr932 napisał(a):A co do spalania, nie ma co się oszukiwać, że pali mniej niż 10l/100 po mieście

No właśnie więc po co pielęgnować mity że coś jest najtańsze jak nie jest...
Lanos pali na poziomie tojki/lexa 3,0

Podsumowując wtrąciłem się w temat ponieważ polecanie lanosa jak taniego środka transportu jest mitem takim samym jak tdi.
I rozumiem że ktoś ma 2,5k na auto i bardzo mało go będzie używać ale jeżeli ktoś chce normalnie jeździć i ma około 5k to lanos jest nieporozumieniem zresztą tak samo jak astraF z tą różnicą że w astrze można okiełznać spalanie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

27 Cze 2014, 15:01

szybki napisał(a):ma około 5k to lanos jest nieporozumieniem zresztą tak samo jak astraF

Astra F jest dużo lepsza od lanka i mniej pali choć lubi się niestety z rudą.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

27 Cze 2014, 18:58

Miałem Astre F kilka lat i miło ją wspominam, auto 95r i do tej pory bez rdzy, lakier oryginał.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

03 Lip 2014, 17:17

A co myślicie o oplu omedze ? albo renault laguna ? jakbym delikatnie zwiększył budżet i chciał porwać się na troche większe auto. Dalej zależy mi na taniej eksploatacji i niskich kosztach paliwa.
ozy
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 18 06 2012
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: nie mam

03 Lip 2014, 18:12

Lagune spokojnie kupisz w Twoim budżecie bez zwiększania. Omega ogólnie ok ale rdzewieje i ma zawieszenie kanapowate.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

03 Lip 2014, 20:18

użytkuje ktoś lagune? Jak wychodzą koszty jazdy, jak znosi to gaz i czy często coś trzeba robić w nich ? Bo części chyba droższe jak do opla.
ozy
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 18 06 2012
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: nie mam

04 Lip 2014, 07:16

Pisz do artur73 on ma taką Lagune.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Lip 2014, 13:05

a co myślicie o czymś takim?

[link do oferty na Olx wygasł]
ozy
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 18 06 2012
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: nie mam