Auto do 10 tys.

23 Lip 2009, 16:31

Witam.Przymierzam sie do zakupu jakiegoś autka przejrzałem to forum ale jakoś jednak nic nie wymyśliłem jak do tej pory moim faworytem jest:
- Opel Vectra 2,0 16V 136KM
- Rover 75
z racji tego ze lubię dynamicznie pojezdzic wolę mocniejszy silnik benzynowy i w gre wchodzi tylko sedan.A jeśli te auta to zły wybór podpowiedzcie jakie inne auta można dostac w tej cenie.

p.s
bardzo cenię wygodę;D
Krzysiek18
Nowicjusz
 
Posty: 22

23 Lip 2009, 16:37

Wygodna......hmmm, jeżeli ktoś ceni wygodę top proponuję Opla Omegę :) :D (Tylko jest wielki problem z awaryjnością).
Jeżeli szukać kompromisu to polecam coś może bardziej starszego, może Audi 80 B4 :)
1994 rok w benzynie kupi się już naprawdę zadbany egzemplarz. Ma wielką przewagę nad Oplem.....nie będzie gnić :D
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

23 Lip 2009, 16:41

Audi 80 to fajne auto ale celowałbym w cos młodszego :cool:
Krzysiek18
Nowicjusz
 
Posty: 22

23 Lip 2009, 18:01

Nubira II z 2000 z silnikiem 2,0 - 133KM-zalety to rocznik,klima,tanie części,trwałość samochodu,znikoma awaryjność i silnik bardzo dobrze pracujący na LPG.
Wady: nazwa...
Kolega ma takie kombi,kupił od pierwszego właściciela z LPG 160 tys przebiegu ,cena 9400.Spalanie gazu trasa 9,5l ,miasto 12,5l.
Lepiej mieć takie auto od pierwszego właściciela ,niż być siódmym właścicielem Audi 80 lub Vectry,którą ktoś kiedyś przywiózł z cofniętym licznikiem i poskładanej po wypadku.Z resztą to w sumie jest silnik z Vectry 2,0...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

23 Lip 2009, 18:14

Ja bym sobie daewoo odpuścił. Mimo że Lanos całkiem udany samochód, to Nubira już chyba raczej nie :D
Jeżeli nie Audi 80, to może jakiś Nissan Primera, albo Toyota Carina/Avensis :D
Forda zdecydowanie odradzam, i tu chyba wszyscy się ze mną zgodzą że forda do 10tyś się nie kupuje, bo to tylko kłopot :D
______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
miszarus
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 310
Miejscowość: zachodnio-pomorskie

23 Lip 2009, 19:19

Wygodnego Forda do 10 tyś nie kupisz, wygodne jest Mondeo ale MKIII czyli nie ten przedział cenowy. MKII co do wygody to przeciętnie, raczej do dynamiki i dobrego prowadzenia niż wygody można zaliczyć.
Może Accord? Albo jakiś starszy Merc? Wygody im na 100 % nie brakuje.
stasiowski121
 

23 Lip 2009, 19:43

Rover 75 do 10tys. :shock: ?
Volvo
Początkujący
 
Posty: 236
Miejscowość: Piekło

23 Lip 2009, 19:52

Ja bym polecal mercedesa klasy C 202, naprawde udany, wygodny samochodzik.
dawidbn
Zaawansowany
 
Posty: 777
Miejscowość: Koszalin

23 Lip 2009, 22:27

Ode mnie opel omega sedan 2.0 16v. Autko na prawdę dużych gabarytów a komfort podróżowania na bardzo .... bardzo wysokim poziomie - gwarantuje Ci, że do 10tys. zł nie znajdziesz wygodniejszego autka. Proponuje model po liftingu od 1997r. (blacha ocynkowana - zero rdzy, lampy soczewkowe, climatronic dwu-strefowy).
konrad1422
Początkujący
 
Posty: 99
Miejscowość: PL

24 Lip 2009, 15:27

A co sądzicie o tej Vectrze?
Krzysiek18
Nowicjusz
 
Posty: 22

24 Lip 2009, 20:44

Hmm viki miał mój tata i też niczego sobie tylko musisz szukac egzemplarza po ocynku bo wiadomo nie od dziś jakie blachy ma opel. Teraz ma omegę i muszę szczerze przyznac ze autko o klasę wyższe od victorii. Wbrew pozorom 2.0 16v w omedze w zupełności wystarcza do dynamicznej i zarazem ekonomicznej jazdy :P
konrad1422
Początkujący
 
Posty: 99
Miejscowość: PL

26 Lip 2009, 14:03

Witam, ja też noszę się z zamiarem zakupienia jakiegoś autka, gdzieś tak do 10 tysięcy. Na razie mam za sobą krótką selekcje, którą przetrwały poniższe:
Honda Accord
seat cordoba
seat Ibiza
Renault laguna
Renault megane
Ford Puma
mitsubishi carisma
honda civic
Mazda 323F
Nissan 100NX
Toyota Paseo
Mazda MX-3
Hyundai Coupe
Rover 420
Rover 220
HONDA CRX

Prosiłbym o opinie na temat tych samochód, zarówno tych pozytywnych, jak i negatywnych. A może w tej cenie polecilibyście coś innego? Będę wdzięczny za wszelkie rady i sugestię.
Pozdrawiam
Azazello
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Południe

26 Lip 2009, 14:14

Azazello, ciężko jest mi coś doradzić bo wybrałeś auta z zupełnie innych klas. Wszystko zależy od tego jakiego typu auta szukasz i czego od niego oczekujesz. No i oczywiście czy jest to 10tyś na samo auto czy masz w tym też koszty które dojdą po zakupie.
Kamilp
Początkujący
 
Posty: 158
Prawo jazdy: 01 01 2001

26 Lip 2009, 15:07

Kamilp
Co do kosztów, to w tych 10 tysiącach miło by się było zamknąć, jednakże w razie dobrej okazji, gdy będzie to konieczne mogę do tej kwoty coś dołożyć, to nie jest największy problem.
W kwestii samych samochodów, będzie to moje pierwsze własne auto, którym zazwyczaj będę jeździł sam, ale nie zawsze więc i do większej liczby osób musi być jakotako dostosowane. Podobają mi się auta sportowe, ale i tu nie jestem ostatecznie zdecydowany. Ważne by auto ładnie się prezentowało (oczywiście rozsądnie do ceny), a przy tym by koszt jego utrzymania była w stanie wytrzymać studencka kieszeń ;) Aktualnie moim faworytem jest Mazda 323F, która wydaje się być ciekawym kompromisem pomiędzy moimi wymaganiami. Chętnie przeczytam jednak opinii zarówno na temat tego samochodu, jak i pozostałych.
Azazello
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Południe

26 Lip 2009, 20:18

Mazda jest fajna, choć dużo pali, 9l to dla niej norma. W środku jest ładna, choć siedzi się strasznie nisko, jednym się to podoba innym nie. Poza tym sam samochód jest niski, łatwo nim zahaczyć o leżącego policjanta. W cenie ok. 10tys znajdziesz zadbany egzemplarz.
sqizzy1
Początkujący
 
Posty: 61