Auto do 11000zł z LPG

12 Kwi 2014, 12:55

grzegorzd92 napisał(a):Ale to 6,5 pb i 8l lpg to chyba w trasie. Bo wg raportów na autocentrum użytkownicy podają, że w mieście spala ok 9-10l pb/100 km. Czyli tyle ile pali normalne 1.6.


Te raporciki często przedstawiają delikatnie mówiąc głupotki... nie mówiąc już o tym że uzytkownik starszych wynalazków niemieckich benzynowych nie może uwierzyć w takie wyniki.

P.S
Gwarantuje Ci że corolla 1,6 bez vvti spali w mieśćie 7-7,5l pb (9-10l lpg) i dokładnie tyle samo aven1 2,0... sprawdzam to dosyć dokładnie ponieważ jazda tymi autami często jest elementem pracy i musze dokładnie wyliczać ile wydałem na paliwo...
Zaznaczę że nie mam czasu na eco głupoty :D ale omijam korki i hamując przed światłami nie wrzucam na luz :D


Gold626 napisał(a):znalazłem jeszcze accord-ke co prawda bez climatronica ale dość młoda :) ze zwykłą klimą przeboleję chyba aż tak źle nie chłodzi??

Zwykła klima chłodzi tak samo jak climatronic tylko to drugie ma nowocześniejsze sterowanie.

Ta hanka z ogłoszeń jak na swój przebieg jest bardzo "tajemnicza" i dziwnie tania.
Ogólnie fajne autko.
Ostatnio edytowany przez szybki, 12 Kwi 2014, 13:12, edytowano w sumie 1 raz
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Kwi 2014, 12:58

koledzy koledzy tu nie temat o spalaniu corolli i dążeniu do tego kto ma rację :naughty:

znalazłem jeszcze accord-ke co prawda bez climatronica ale dość młoda :) ze zwykłą klimą przeboleję chyba aż tak źle nie chłodzi??

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Gold626
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 04 09 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG

12 Kwi 2014, 13:19

szybki,
przekrocz toyko 4000 obrotów, ja mówie o vvti, zrozumiesz czemu tyle pali, bo mowa o jeździe 150km/h.
W trasie po autostradzie Warszawa- Gdańsk w pełnym aucie i przy prędkościach rzędu 150 zjadł pełny bak (ok. 450km)
w mieście mam ok.7-8L ( w zależności ile osób na pokładzie)
Owszem, miałem i 5,9 ale to wymagało pustego auta i mega ekonomicznej jazdy ( lepiej niż deklaruje producent:D
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Kwi 2014, 13:20

a do acorda, komora silnika czyszczona
subb0
Aktywny
 
Posty: 319
Miejscowość: GDAŃSK / WARSZAWA
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Corolla E12
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Kwi 2014, 13:23

dzwoniłem o accorda i się umówiłem na spotkanie. z tego co rozmawiałem z gościem wszystko ok.
oleju trochę dolewa jak to accord,prawy przedni błotnik był wymieniany i zderzak do delikatnych poprawek tak to wszystko ok.koleś jest diagnostą, ma auto od 6 lat, gaz zakładał już w Polsce jakiś włoski spalanie w cyklu mieszanym na poziomie 8-9 litrów. rozrząd tak za 15tyś do wymiany,akumulator z 4 lata ma albo mniej tak to ok.myślicie że przebieg może być realny?
na co zwrócić uwagę?
Gold626
Nowicjusz
 
Posty: 6
Prawo jazdy: 04 09 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nie mam
Paliwo: Benzyna + LPG

12 Kwi 2014, 13:44

subb0 napisał(a):przekrocz toyko 4000 obrotów, ja mówie o vvti, zrozumiesz czemu tyle pali, bo mowa o jeździe 150km/h.


Jeszcze raz Ci mówię że to są dwa różne silniki które nawet pojemnością się różnią...
Ze względu na splanie corollkę vvti zamieniliśmy na starszą bez vvti...
Więc 1,4 vvti jest duża szansa że spali 10l. przy jadąc ponad 150km/h.
No i jeszcze liczy się styl jazdy, stan auta o którym nie wspominamy.
A tak poza tym czemu weryfikujesz spalanie jezeli cały czas mówisz że wyszło dużo przy silniczku 1,4l jadąc powyżej 150km/h...
Dlatego polecam auta 1,8-2.0....
Gold626 napisał(a):oleju trochę dolewa jak to accord,prawy przedni błotnik był wymieniany i zderzak do delikatnych poprawek tak to wszystko ok.
na co zwrócićuwagę?


Ogólnie ciekawe co rozumie przez słowo troche dolewa oleju...
Sprawdź rdzę szczególnie z tej strony gdzie coś było robione...
Zawieszenie ale to jak przy zakupie każdej marki...
Jak się rozpędza na LPG no i samą instalkę (czy ma wszystkie dok. potrzebne do przeglądu)
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nadwozie koncepcyjnej Kia Sportspace
    W przeciwieństwie do klasycznych pojazdów typu kombi, station wagon czy nawet shooting brake – Kia Sportspace wyróżnia się zdecydowanie odmienną i wyszukaną architekturą w stosunku do tradycji. Wydłużoną ...

12 Kwi 2014, 13:47

Raport spalania na autocentrum jest podawany przez użytkowników. Każdy jest anonimowy, tak samo jak Ty szybki. 20 użytkowników podaje, że w mieście pali 9-10 l. Zawsze się ktoś znajduje, komu pali nagle 3 litry mniej niż innym. Toż to ta toyota 1.6 16v 110 pali mniej niż diesel. Takie rzeczy to tylko w erze kolego.
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2014, 14:21

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

grzegorzd92 napisał(a):Raport spalania na autocentrum jest podawany przez użytkowników. Każdy jest anonimowy, tak samo jak Ty szybki. 20 użytkowników podaje, że w mieście pali 9-10 l. Zawsze się ktoś znajduje, komu pali nagle 3 litry mniej niż innym. Toż to ta toyota 1.6 16v 110 pali mniej niż diesel. Takie rzeczy to tylko w erze kolego.


Jak chcesz zapraszam Cie oficjalnie na forum :D
Przejedziemy sie dwoma avenami1 2,0 w kombi i corollą e10 1,6 liftb.
Ustalmy jak przekroczy spalnie pb. w mieście 8,5l normalnej jazdy do za każde auto wypłacam Ci (ustalimy) czyli zarabiasz (???)... Ale jak nie przekroczy 8l pb w corolli i 8,5l w avenie to Ty mi tankujesz wszystkie auta :D ... Jesteś taki pewny to zapraszam....a jak jadąc normalnie avenem zejdę do 7,5l pb w mieście będzie dodatkowy bonusik oczywiście dla mnie... :D
Co do lpg wszystkie auta zmieszczą sie w 10l-10,5l ...więc dawaj możesz udowodnić swoje racje i ja też to uczynię.
I skoro jesteś taki pewny to jeszcze mogę dołozyć V8ke która spali w trasie 1-1,5l więcej niż deklarowane wasze 1,4...

Więc zapraszam ...

P.S.

Zawsze tankuje pod korek więc obliczenia też będziemy tak prowadzić.... :)
Już jeden Pan przegrał zakład bo auto centrum coś pisało.
Wkleiłem Ci zdjęcie a w dodatku Pan który się założył tankował mi auto pod korek...
Ostatnio edytowany przez szybki, 12 Kwi 2014, 14:39, edytowano w sumie 1 raz
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Kwi 2014, 14:24

Przed chwilą pisałeś, że 6 l pb, a teraz nagle jest 8. Interesujące zjawisko :o
grzegorzd92
Aktywny
 
Posty: 311
Miejscowość: Małopolskie
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Fiat Brava
Silnik: 1.2 82
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

12 Kwi 2014, 14:45

grzegorzd92 napisał(a):Przed chwilą pisałeś, że 6 l pb, a teraz nagle jest 8. Interesujące zjawisko :o


Tak jak byś nie potrafił czytać to wkleję Ci co napisałem...

szybki napisał(a):Gwarantuje Ci że corolla 1,6 bez vvti spali w mieśćie 7-7,5l pb (9-10l lpg) i dokładnie tyle samo aven1 2,0...


Gold626 napisał(a):znalazłem jeszcze accord-ke co prawda bez climatronica ale dość młoda :) ze zwykłą klimą przeboleję chyba aż tak źle nie chłodzi??


Uściśle spokojna tzn... bez szarpania, bez korków...więc nawet jak Ci wyjdzie 7l i tak daleko do ...dziwnych wyników po 9-10l...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Kwi 2014, 15:35

Czy ja dobrze rozumiem, V8 średnie spalanie 11,5 litra ? i to w taki warunkach :shock:
lucyfer10
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 10 07 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,0 147 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Kwi 2014, 00:46

lucyfer10 napisał(a):Czy ja dobrze rozumiem, V8 średnie spalanie 11,5 litra ? i to w taki warunkach :shock:


To właśnie był mój zakład z jedną osobą od filozofowania co ile spali na podstawie raportów specuuff...

Było 1,5g jazdy przez Warszawę zebranie pasażerów i wyjazd na kilka aut na południe polski... auto tankował pod korek Pan od nie wiary :D więc już był pewny tych 15l bo tak wieśwagen mu palił a tu nagle zdziwko... Jazda na 3auta (szybkie auta), bardzo często powyżej 180km/h (to w niemczech :wink: ), kilka razy stałem w korku na przebudowie trasy chociaż przyznam że były odcinki gdzie jechałem do 80km/h.

Średnie spalanie wyszło 11,5 po tankowaniu około 12l co pokrywało się z dystrybutorem...

Jeszcze dodam że autko to Lex GS ma 5,8sec do 100km/h katalogowo...i silnik 4,3 V8...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Kwi 2014, 01:49

szybki napisał(a):Średnie spalanie wyszło 11,5 po tankowaniu około 12l co pokrywało się z dystrybutorem...

Mam małe doświadczenie z lexusem, może ze dwa razy miałem przyjemność przejechać się, ale opinie słyszałem pozytywne. VW touaregiem trochę jeździłem spalanie było bardzo duże ale silnik też nie był mały 5,0 TDI V10 313 koni w mieście komputer pokazywał 18 a przy klimie 20/100 może miał jakąś awarię, nie wiem nie było moje auto, przyśpieszał bardzo żwawo. :D
lucyfer10
Nowicjusz
 
Posty: 27
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 10 07 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,0 147 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

13 Kwi 2014, 07:52

lucyfer10 napisał(a): 5,0 TDI V10 313 koni w mieście komputer pokazywał 18 a przy klimie 20/100 może miał jakąś awarię

Nie miał awarii tak pali... :(
Ogólnie są silniki oszczędne i nie oszczędne .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe