Auto do 12/13 tysięcy - ekonomiczne

24 Cze 2012, 21:08

Witam,

Czytam sobie podobne tematy na forum i postanowiłem spytać o opinie. Wybrałem kilka propozycji, jednak wcześniej małe wprowadzenie. Auto potrzebuje głównie, by raz w tygodniu pojechać na większe zakupy, oraz kilka razy do roku (4-5 razy) by pojechać w trase (ok 800km za jednym razem), gdzie większość trasy to autostrada. Dlatego też zależy mi na tym, aby auto mało paliło w trasie, i jechało dynamicznie. Tak, żeby z walizkami bez problemu wyciągnąć to 140km/h i żeby nie paliło wtedy jak smok.

Wolałbym auto 4/5 - bardziej mi się podoba, ale 3 drzwiowe też jest okej - np Ford Focus jest okej w tej wersji. Nie orientuje się jak bardzo ma to wpływ na spalanie? Terotycznie większe auto, więcej spala, ale czy jest duża różnica? Im nowsze auto tym lepiej.

Zastanawiam się czy jest sens kupowania gazu? Na te trasy niby by się przydało, a nie wykluczam, że raz na jakiś czas, pojade gdzieś na wycieczkę autem. Jednak czy w takiej cenie znajdę coś nie zjechanego? Im popularniejsze auto tym chyba lepiej, więcej części? Pod tym względem Golf i Focus chyba były by dobrym wyborem, również 307.

Jak ze sprowadzanymi autami? Wyczytałem na forum, że lepiej dać sobie spokój, bo już mało jest fajnych okazji - nie to co na początku.

Do wydania mam 12/13 tysięcy bez opłat. Zależy mi, aby auto było:
a) oszczędne w zużyciu paliwa,
b) mało awaryjne, nie chce co kilka miesięcy wybulać nie wiadomo ile pieniądzy na naprawy,

Wybrałem takie oto auta (oferty raczej losowe). Chciałbym, abyśmy wspólnie wybrali kilka modeli, wartych uwagi. Może macie coś do polecenia? Osobiście bardzo podoba mi się Ford Focus.
Benzyna:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] -> super auto, ale tak tanio?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Gaz:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

PS: Kombi odpada :)
PPS: Nie mam przywiązania do żadnej marki.
MicNeo
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 06 2008

25 Cze 2012, 13:42

Jeżeli kwota wydaje Ci się zbyt iska to odpuść, prawdopodobnie auto było bite lub ma inne usterki. W Focusach zwróć uwagę na korozję, to tyczy się zarówno mk1 jak i 2. Przed zakupem koniecznie podjedź na stację diagnostyczną w celu zbadania samochodu. Ogólnie Focus to bardzo dobry typ,świetnie się prowadzi. W silnikach 1.8 i 1.6 spalanie jest dosyć spore, to jedyny minus.
Exedy24
Początkujący
 
Posty: 108
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: AUDI A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi e-tron GT concept - napęd, wydajność i zasięg
    434 kilowaty (590 KM) mocy systemowej – to imponujący jak na w pełni elektryczne auto wynik. Do przedniej i do tylnej osi dopasowano dwa osobne silniki elektryczne. Oba to pracujące non-stop silniki synchroniczne. Moment ...

 
cron