Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200

Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200

08 Kwi 2013, 12:39

Dwie firmy ze stanu Tennessee podjęły współpracę nad stworzeniem modelu Gibson/Nissan NV200 TM Compact Cargo, który został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

Firmy Gibson i Nissan postanowiły połączyć swoją wiedzę i doświadczenie w branży muzycznej oraz w segmencie praktycznych, małych samochodów dostawczych. Owocem tej współpracy jest warsztat lutniczy na kółkach, czyli Gibson NV200 Mobile Repair & Restoration Van. Samochód ten jest przystosowany do roli mobilnego warsztatu lutniczego, który może obsługiwać zarówno zawodowych muzyków, jak i amatorów oraz imprezy muzyczne, takie jak festiwale i koncerty, a także studia nagrań i klientów indywidualnych.

Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200

"Dzięki niewielkim rozmiarom samochód dostawczy NV200 Compact Cargo doskonale nadaje się do wykonywania manewrów w ciasnych miejscach, dzięki czemu świetnie zdaje egzamin podczas imprez muzycznych w miastach i na terenie koncertów, gdzie przestrzeń jest na wagę złota" - mówi Henry Juszkiewicz, prezes firmy Gibson. "Duża przestrzeń załadunkowa ze zintegrowanymi zaczepami w standardzie i hakami do mocowania ładunków pomaga dostosować pojazd do potrzeb lutnika zajmującego się naprawą gitar".

Wiodące w klasie zużycie paliwa, wynoszące 9,8 litra na 100 km, jakie zapewnia 4-cylindrowy silnik rzędowy o pojemności 2 litrów i mocy 131 KM oraz wydajna skrzynia biegów Xtronic CVT® poszerza pulę zalet tego modelu, który może jeździć w dalekie trasy wraz z zespołami podczas tras koncertowych.

"Nissan NV200 Compact Cargo to doskonałe rozwiązanie dla właścicieli małych firm, przedsiębiorców i marzycieli" - mówi Joe Castelli, wiceprezes ds. sprzedaży samochodów użytkowych i floty, Nissan North America. "Dzięki współpracy z firmą Gibson nad stworzeniem NV200 Mobile Repair & Restoration Van pokazaliśmy, jak duże są możliwości tego samochodu dla tych, którzy mają pomysł na biznes, odrobinę kreatywności i dysponują kwotą 19 990 USD, która jest doskonałą ofertą, biorąc pod uwagę zalety pojazdu. A ponieważ ten model przeznaczony jest dla biznesu i ludzi pracy, z niecierpliwością czekamy na to, aż najlepsi rzemieślnicy świata zrobią z niego dobry użytek".

Warsztat lutniczy na kółkach Gibson NV200 Mobile Repair & Restoration Van stworzony przez Nissana jest rozszerzeniem Gibson Pro Audio i osławionego warsztatu Repair & Restoration firmy Gibson z siedzibą w Nashville w stanie Tennessee. To właśnie tutaj najlepsi i najzdolniejsi gitarzyści świata przyjeżdżają serwisować swoje instrumenty.

W miarę jak stacjonarny zakład lutniczy Repair & Restoration naprawia i stroi gitary należące zarówno do najlepszych zawodowych gitarzystów świata, jak i amatorów z pasją, Gibson NV200 Compact Cargo działa jak "pogotowie" dla muzyków grających zawodowo i dorywczo, którym zależy na ekspresowej naprawie, a także pełni rolę edukacyjną, prezentując szerokiemu gronu odbiorców sztukę tworzenia i naprawy gitar, czyli lutnictwo.

Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200

NV200 Compact Cargo posiada prawie 3,5 m3 przestrzeni ładunkowej, która rozpoczyna się za przednimi fotelami, i wysokość 134 cm, co jest wartością porównywalną do wielu standardowych, pełnowymiarowych samochodów dostawczych. Ponadto pojazd wyposażony jest w wysokie drzwi - w tym standardowe drzwi tylne dzielone w proporcji 40/60 - i niską krawędź załadunku na wysokości zaledwie 50 cm. Ładowność wynosi 680 kg (model S).

Natomiast sercem samochodu jest wysuwana szafka, w której znajduje się gama narzędzi lutniczych, takich jak suwmiarka, linijka, pilniki do progów, szczypce do wyciągania progów, różne rodzaje papieru ściernego, klej uniwersalny, klej do drewna, kamertony, urządzenia do ustalania promienia podstrunnicy, części do gitar (struny, urządzenia do strojenia, progi, śruby, mosty, gałki potencjometrów, olej lniany, potencjometry, przystawki), obcęgi, śrubokręty oraz lutownica. Lutnicy mogą rozłożyć szafkę z narzędziami do krawędzi NV200, tak aby pracować z instrumentami w pojeździe, lub całkowicie wysunąć ją z pojazdu do przeprowadzania napraw i strojenia gitar.

Specjalnie zaprojektowany stojak na gitary umiejscowiono bezpośrednio za przednim fotelem. Pomieści on nawet cztery gitary znajdujące się na różnych etapach naprawy. W specjalnie zmodyfikowanym kokpicie wyraźnie widać styl firmy Gibson dzięki klasycznym elementom drewnianym w kolorze mahoniu i klonu w desce rozdzielczej oraz skórzanej tapicerce foteli.

Oddział Gibson Pro Audio również dołożył swoje "trzy grosze", dostarczając specjalnie dostrojony system audio marki Onkyo, z którą współpracuje.

POLECAMY 53 Nissany NV200 zakupione przez GDDKiA

Samochód został oklejony napisem "Gibson Repair & Restoration" z jednej strony i "Gibson Pro Audio" z drugiej. Na nalepkach znajdują się również klasyczne instrumenty strunowe Gibson oraz produkty z oferty Gibson Pro Audio, takie jak głośniki marek Cerwin-Vega! i KRK oraz słuchawki Onkyo i Stanton.

Joe Castelli objaśnia: "Gibson i Nissan to dwie firmy z Tennessee, które tworzą produkty dla pasjonatów, przydatne do codziennego użytku. Od wielu lat szukaliśmy sposobu na połączenie sił, a premiera modelu NV200 Compact Cargo daje nam do tego doskonałą sposobność. Praca z firmą Gibson to spełnienie marzeń dla wielu z nas i z radością czekamy na kolejne etapy wspólnych działań".

Warsztat lutniczy na kółkach Gibson NV200 Repair & Restoration Van miał swoją premierę 27 marca 2013 r. podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3062
Zdjęcia: 11479
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Powroty z wakacji Powroty z wakacji
    Koniec sierpnia na drogach jak co roku oznacza powroty z wakacji. Wzmożony ruch, pośpiech kierowców spowodowany powrotami na ostatnią chwilę, obniżona koncentracja oraz paradoksalnie bardzo dobre warunki na drogach ...
    Kurs prawa jazdy – najpierw badanie, potem szkolenie Kurs prawa jazdy – najpierw badanie, potem szkolenie
    Zapisanie się na kurs prawa jazdy to pierwszy krok do wolności i niezależności, jaką dają własne cztery kółka. Zanim jednak przystąpimy do teoretycznej czy praktycznej nauki, musimy zdobyć zaświadczenie lekarskie o ...

  •