Auto do 12 tysięcy. Kobieta prosi o rade

04 Wrz 2016, 19:26

Witajcie forumowicze! :)

Ja kobieta zasiadłam dziś przed komputerem, żeby zasięgnąć waszych porad co do kupna auta :)

Jeżdzę już od 5 lat Hondą Civic VI,lubię ten samochód i nie wcale nie bierze mi oleju jak uważają niektórzy :).
Ale przyszedł czas na zmiany, bo ile można jeździć jednym i tym samym.
I tu właśnie pojawia się problem, bo zrobiłam sobie ograniczony budżet i chce znaleźć autko do 12 tysięcy, ale zupełnie nie mam pojecia na jaki samochód zwrócić uwage a jaki omijać szerokim łukiem :mrgreen:

Moje kryteria :

1. Mam dziecko i od czasu do czasu męża :D ( praca wyjazdowa jest tylko w weekendy ) :naughty:
2. Chce mieć sporo miejsca w bagażniku jak w Hondzie a nie tak jak w Skodzie Fabii 1 hatchback ( takie mam porównanie ) :)
3. Chciałabym hatchback ale może być też sedan, kombi odpada.
4. Bezawaryjne.
5. Wolałabym żeby było z 2002 a nie zeby za rok kończyło 20 lat :)
6. Mam zamiar używać auta codziennie np wozić dziecko do przedszkola trasa krótka ale jest.
7. Jeśli duże silniki to chciałabym założyć pozniej gaz.
Moje typy które brałam pod uwagę:

1. Skoda Octavia I
2. Ford Focus mk2
3. Opel Astra H ( wiem potrzebuje więcej niż 12 tys )
4. Opel Vectra C
5. Skoda Fabia I w sedanie
6. Toyota Corolla e12
Które z tych aut Panowie polecicie ? :) A może sami podpowiecie jakieś auto godne uwagi i bede mogła sobie je obejrzeć z góry dziękuję :P :D
angelika23
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 27 06 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civiv VI
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Wrz 2016, 20:13

angelika23 napisał(a): ( praca wyjazdowa jest tylko w weekendy ) :naughty:


Boże, ta emotikonka w połączeniu z tym co napisałaś nasuwa bardzo złe skojarzenia. :lol:

Bierz Toyotę. A nie myślałaś ewentualnie o Hondzie Civic ale VII? Pięciodrzwiowy hatchback to pojemne krówsko. Trzeba tylko uważać na skrzynię biegów, bo miały problemy z łożyskami. Ewentualnie Honda Jazz, ale to auto jeszcze mniejsze, chociaż także pojemne - jak na swój segment.
Fiat Grande Punto, ale 12 tys. to będzie bardzo na styk, a warto mieć te dwa tysiące w zanadrzu, gdyby, odpukać, coś się stało - a pamiętaj, kupujesz auto kilkunastoletnie, nie ma mowy, żeby nie wymagało wkładu własnego.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

04 Wrz 2016, 20:38

No właśnie 2 tysiące mam takie na wkład własny ;) wiadomo rozrząd muszę zrobić i takie duperele :) hehe zla ikonka po prostu :) hmm ta honda cibic Vii całkiem całkiem jest :)
angelika23
Nowicjusz
 
Posty: 12
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 27 06 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Honda Civiv VI
Silnik: 1.4 90KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

05 Wrz 2016, 09:52

Poszukaj w swojej okolicy tych aut, powklejaj linki to ocenimy. Prawda jest też taka, że o ile facet każdym autem nauczy się jeździć, tak kobiety zwykle preferują auta, gdzie wszystko chodzi gładko, dlatego musisz się nimi przejechać i sama ocenić które ci odpowiada.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1374
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 09 06 2013
Auto: VW Golf
Silnik: 1.6 MPI
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2009

05 Wrz 2016, 10:32

Jezdziłem kiedyś kobiecym samochodem a było to Audi a2 i mogę śmiało polecić :)
Dużym atutem jest to że samochód wykonany jest w dużej części z aluminium i o korozje się nie musisz bać.
Druga sprawa samochód jest lekki i fajnie się zbiera, jeśli chodzi o wnętrze samochód jest mega wygodny z tyłu podłoga ma dołek i jest niżej niż z przodu dzięki temu można w tak małym samochodzie wygodnie zasiąść i jechać wygodnie.
Miałem 3 lata i nic w niej nie robiłem tani w eskplatacji tarcze są tylko z przodu więc koszta minimalne.
Ogólnie samochód ten to mega zaskoczenie począwszy od wyciąganej maski z przodu, ale Ty tego nie będziesz musiała robić, tylko mechanik.
Akumulator jest z tyłu w bagażniku i też okazało się to wygodne.
Noname93
Nowicjusz
 
Posty: 47
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Kia pro ceed
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Obowiązkowy przegląd pojazdu, a koronawirus?
    Co zrobić w sytuacji jak niebawem kończy nam się przegląd naszego samochodu? W normalnych warunkach umawiamy się na niego kilka dni wcześniej lub po prostu jedziemy wykonać ścieżkę diagnostyczną. Nie inaczej jest obecnie ...
    Silnik V35A-FTS
    Silnik V35A-FTS można nazwać nowością w ofercie Lexusa. Japończycy pokazali ten motor w 2017 roku i jak na razie trafił pod maskę tylko jednego modelu – aktualnego Lexusa LS 500. Jednostka ma 6 cylindrów w układzie ...