Auto do 12 tysięcy?

01 Lip 2017, 10:14

Witam,

Napotkała mnie dosyć nieszczęśliwa sytuacja. Miałem wcześniej Hondę Civic 1.4 iS. Było to moje drugie auto (pierwszy był maluszek :P). No i nie stety jakaś niewiasta wyjeżdżała z bramy, wymusiła pierwszeństwo i Hondy już nie ma:(. Nie jest mi jej bardzo szkoda ponieważ dałem za nią śmieszne pieniądze i wiedzialem, że prędzej czy później pójdzie na żylety. Aktualnie jestem zmuszony do kupna nowego auta. Chciałbym aby było to auto 5-drzwiowe. Najlepiej kombi bądź sedan, wmiarę pakowne i wygodne. Poluję także już na troche większy silnik benzynowy z instalacją LPG (również jakieś większe diesel'e). Interesuje mnie spalanie gazu do 15l po mieście lub ropy (w przypadku diesel'a) do 8-9l tak maksymalnie. Chcialbym aby silnik był trochę wytrzymały aby nie psuło się w nim nic bardzo często (wiadomo coś kiedyś zepsuć się musi i trzeba to wymienić). Również zależy mi na tym aby bardzo nie rdzewiał (najlepiej ocynk :P).

No i cóż moim kandydatem jest Audi A6 C5 z serduszkiem 2.4 V6 bądź 1.8T. Akurat w tym modelu diesel'a nie chcę, ponieważ jednostki 2.5 TDI już nie były te same co w C4 i się dosyć często psują. I piszę do was z prośbą o pomoc w doradzeniu jakiegoś może innego auta. Tak wiem może i mam wygurowane trochę wymagania :P, ale chcę już kupić auto na dłużej, aby wytrzymało ze mną parę ładnych lat :).

Niewiem może jakieś auta z segmentu volvo s60/s80, jakiś passat, może i będzie coś wartego uwagi w jakimś francuzie, no nie wiem dlatego zwracam sie do was o jakąś poradę.

Z góry już podziękuję za chęci i jakąkolwiek pomoc lub próbę poradzenia mi.

Pozdrawiam
Kacper S.
Smugini
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 12 2014
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Honda Civic VI (R.I.P)
Silnik: 1.4 iS
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

01 Lip 2017, 10:40

Jeśli jeździsz głównie po mieście to diesla odradzam. Do 12 tysięcy zerknij na poniższe modele:
Ford Mondeo Mk3 2.0 lub 2.5
Volvo S70/V70 2.3/2.4
Rover 75/MG 2.0 lub 2.5
Opel Omega B FL
BMW 3 E46 lub 5 E39 (łatwiej znaleźć zadbane 2.0 R6 lub 2.5 170 KM - 323i, 523i, większe silniki w tym budżecie będą na 95% zajechane)
Mazda Xedos 2.5 V6
Mercedes W210 2.4/2.6/2.8 lub 3.2
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wideorejestratory i agresja na drodze
    Wideorejestratory stały się popularne nie bez przyczyny. Bo chociaż zwykle służą rejestrowaniu zdarzeń drogowych, to mogą okazać się przydatne także w innych, kłopotliwych sytuacjach. Słyszeliście o takim zjawisku jak "road ...