Auto do 13-14 tys. specjalne wymaganie ;)

30 Kwi 2009, 18:35

Jest to mój pierwszy post na forum, więc chciałbym serdecznie wszystkich powitać. Czytałem różne tematy w tym dziale od około miesiąca, niestety na moje wymagania nie znalazłem "odpowiedniego" rozwiązania. Oto moja prośba: chciałbym się dowiedzieć jakie możecie mi zaproponować samochody w cenie 13-14 tys. PLN z tym, że chciałbym, aby auto było jak najbardziej ekonomiczne(dobrze by było, żeby to był benzyniak, choć domyślam się, że ekonomia w używanych samochodach wiąże się bardziej z gazem lub dieselem), 4/5 drzwiowy i, co może wam się wydać nieco dziwne, miał typowo "męski" wygląd. Dodam, że auta, które podobają mi się pod względem ekonomii zazwyczaj są typowo kobiecymi samochodami. Kolega radził mi Civica VI 1.6 Vtec, albo poszukać jakieś audi A4 1.9 tdi. Co moglibyście mi zaproponować??
gooru
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Bełchatów

01 Maj 2009, 20:40

Zarówno jeden jak i drugi jest ciekawą propozycją.
Z tym że Audi to Audi, solidnie wykonane wnętrze, renoma :)
Silniki 1.9 TDI w tych samochodach wiele kilometrów potrafią przejechać i są dość ekonomiczne.
Ale to
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
też jest nie głupie rozwiązanie.
Praktycznie to samo co VW dla niektórych to plus dla innych minus ale bagażnik Skoda ma na 100% większy niż VW. U skody to prawdziwa piwnica :)
stasiowski121
 

01 Maj 2009, 21:11

a4 za te pienadze to tylko benzynowki
proponuje rozejrzec sie za jakims focusem albo astra
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

02 Maj 2009, 08:36

W sumie to skoda jest dość ciekawą propozycją :) w ogóle o niej nie pomyślałem wcześniej. Audi A4 rzeczywiście bardzo ciężko byłoby znaleźć za te pieniądze. Astra też jest niezłym autem, nie wiem czemu do focusa nie jestem tak przekonany, chociaż jest podobno bardzo mało awaryjny.
A co myślicie o seacie leonie? Np na jakimś małym silniku w benzynie, może 1.4, albo z większą pojenością w dieslu? Jak się sprawuje to auto pod względem awaryjności?
gooru
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Bełchatów

02 Maj 2009, 08:44

z leonem tez Ci bedzie ciezko w tej kasie, ja widzie ile one w Niemczech stoja i ponizej 3,5k euro to raczej nie ma szans na leona
poza tym lepszy taki focus 1.8tddi niz leon 1.4 :smile:
pzdr
Pawlo
Zaawansowany
 
Posty: 588
Miejscowość: Bolesławiec

02 Maj 2009, 08:54

wujek miał Audi A4 2.8 V6 w stanie idealnym,prawie pełne wyposażenie,rocznik 95 i poszła za 14tys,a od siebie dorzuce [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowy Nissan LEAF
    Przenosząc technologię Zero emisji na nowy poziom, nowy LEAF produkowany w Europie będzie miał swój światowy debiut w Genewie. Nowy LEAF, który został zaprojektowany i opracowany ze szczególnym uwzględnieniem ...

02 Maj 2009, 21:16

oto moja propozycja

[link do oferty na Allegro wygasł]
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie

09 Maj 2009, 20:03

Passat to jednak za duży dla mnie. Jeśli chodzi o VW to myślałem raczej nad golfem, ale on trochę więcej paliwa by ciągnął niż taka astra na przykład.
gooru
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Bełchatów

09 Maj 2009, 22:02

na Diesla w Octavi za te pieniadze to uwazaj
bo chyba nikt nie wierzy ze 10-letni 1,9tdi ma ok 180 tys przebiegu?
duzo przedsiebiorcow tym jezdzilo, byly to samochody firmowe, robiace mase kilometrow.
ale jezeli trafisz pewny egzemplarz z dobrych rak, to czemu nie :)

a moze Volvo S40? dosc "meski" w dieslu tez duzo palic nie bedzie :)

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] albo taki Seacik. w benzynce tez duzo Tobie palic nie bedzie

jakis japonski kompakcik? Almera? tez dosc oszczedne silniki benzynowe
wojtex_
Początkujący
 
Posty: 54

10 Maj 2009, 08:53

wojtex_ napisał(a):na Diesla w Octavi za te pieniadze to uwazaj
bo chyba nikt nie wierzy ze 10-letni 1,9tdi ma ok 180 tys przebiegu?

za 14k 10letnia Octavia w dieslu?? Biorę.

wojtex_ napisał(a):a moze Volvo S40? dosc "meski" w dieslu tez duzo palic nie bedzie :)

Po co kupować Focusa ze znaczkiem Volvo i z drogimi częściami??

Patrzyłbym za Bravą. Chyba znajdzie się jakaś koło 2000 roku czyli z poprawionymi blachami (czyli największym felerem który męczył to dość udane fiatowskie auto.

Polansuje Mitsubishi Space Star, bo mnie to autko sie bardzo podoba. Kanciak więc chyba łapie się w parametrach "męski" oszczędne silniki 1,3 (daje radę) ale raczej 1,6. Lubi gaz. Przestronne, wygodne.
Joter
Aktywny
 
Posty: 299

10 Maj 2009, 09:15

Kod: Zaznacz wszystko
[Aby wyświetlić zawartość tego pola musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


ten model akurat nie mial nic wspolnego z Focusem. co najwyzej z Mitsubishi Carisma. Drogie czesci\? zamienniki nie sa takie drogie wcale
wojtex_
Początkujący
 
Posty: 54

10 Maj 2009, 15:52

Ten seat jest bardzo fajny :), przynajmniej mi odpowiada pod względem wszystkich wymagań :D
gooru
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Bełchatów