Auto do 15 tys. z lpg kombi dojazdy do pracy

03 Wrz 2020, 17:18

Cześć,
Planuję zakup pierwszego samochodu. Staram się poczytać jak najwięcej przed podjęciem decyzji co do modelu ale to sprawia,że tylko mam więcej wątpliwości i odsuwam decyzję w czasie. Ostatnio wysoce nastawiłam się na zakup audi a4 lub a6 ale niestety na forum przeczytałam,że większość tych samochodów w moim budżecie to szroty z cofanym kilkukrotnie licznikiem. Docelowo poszukuję samochodu do dojazdów do pracy i na uczelnię.
Mieszkam we Wrocławiu i mam nadzieję podjąć pracę w Legnicy (3 dni dojazdów po 140km) , studia w Katowicach 2 weekenndy w miesiącu 400km. Chciałabym samochód z instalacją gazową, najlepiej kombi. Docelowo planuję zmieścić ze wszystkim w 15 tys. złotych. Od samochodu oczekuję,że przez te 5-6 lat będę miała z nim spokój, jak wymyślę wypad w góry czy nad morze to nie będę się zastanawiać czy mi się to nie rozkraczy po drodze.
Z tego co przeczytałam polecany jest opel astra 1.8/2.0T, laguna II. Samochód nie będzie garażowany, a słyszałam wiele opinii,że ople mają problemy ze rdzą. Reno chyba nie do końca mnie kupuje. Mieszkam we Wrocławiu ale po perełkę mogę się przejechać, aktualnie przebywam w Lublinie ;)
Będę wdzięczna za ukierunkowanie. Wiem,że najwięcej zależy od konkretnego auta ale jakoś tak po tym rozczarowaniu z audi zanim się znów zakocham wolę podpytać ;) czy w tym budżecie jest szansa dorwać dobre volvo?
Pozdrawiam!
Karchola
Nowicjusz
 
Posty: 5

04 Wrz 2020, 13:13

Nie masz dużego budżetu i moim zdaniem jak szukasz samochodu który nie będzie kosztował Cię drogo i co chwila dawał po kieszeni musisz znaleźć coś mniejszego co będzie dobrze sprawdzało się z instalacją gazową i do czego części nie będą drogie.

Tu Astra będzie dobrym wyborem, innym samochodem który mógłby się sprawdzić to np. Kia Ceed z silnikiem 1.4 czy Hyundai i30. Piszę o samochodach które mogłabyś kupić już z instalacją LPG. Tylko tu warto by było umówić się z kimś kto zna się na autach i sprawdzi je w miarę dobrze przed zakupem.

Karchola napisał(a):Ostatnio wysoce nastawiłam się na zakup audi a4 lub a6 ale niestety na forum przeczytałam,że większość tych samochodów w moim budżecie to szroty z cofanym kilkukrotnie licznikiem
Ja bym odpuścił Audi bo nawet jak znajdziesz w miarę dobre to koszty utrzymania będą większe niż przy podanych wyżej modelach.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

04 Wrz 2020, 18:08

Dużo będziesz jeździć po autostradach z tego co widzę, to sprawdzi się coś co ma niskie obroty przy 120-140km/h. Taka Astra 1.8 ma 3000 obr. przy 100km/h, więc raczej odpada.
Szczerze to ja bym rozważył diesla na takie trasy np.
Volvo V50 2.0d
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Albo bardziej budżetowo:
Ford Focus Mk2 1.6/2.0 TDCI
Skoda Octavia 1.9 TDI
VW Golf V 1.9 TDI
Opel Astra H 1.9 CDTI
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

04 Wrz 2020, 18:28

Przejrzałam laguny, ople i volvo. W sumie jak już brać kombi to dobrze byłoby wybrać samochód, który jest pakowny. Poczytałam trochę o oplach i wychodzi na to,że części są tanie i naprawa łącznie z utrzymaniem samochodu nie wyniesie mnie sporo tak jak w przypadku mniej awaryjnego volvo czy audi z niespodziankami. Aktualnie celuję w Opla astrę 1.8 lub Opla Vectrę. Na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu z już założoną instalacją gazową? Czy jeżeli samochód pochodzi z Niemiec to łatwo będzie serwisować tamtejsze instalacje? Z tego co slyszałam to w PL BRC i STAG to dobre instalacje.
Zastanawiam się też czy lepiej szukać samochodu w swoich okolicach i pojeździć z jednym mechanikiem czy powinnam szukać gdziekolwiek ciekawych ofert i niech lokalny mechanik się wypowie.

Aktualnie zainteresowały mnie poniższe oferty.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Pamiętam o tym,że chciałabym się zmieścić w 15k ze wszystkim ale jeżeli, któryś samochód byłby w lepszej kondycji to myślę,że warto rozważyć dołożenie pieniędzy.

Volvo v50 oglądałam ale jak na tak duże auto ma ono stosunkowo mały bagażnik, nie jest aż tak pojemny, jest zdecydowanie mniej awaryjny ale za to koszty napraw dadzą się we znaki więc opel chyba będzie lepszą decyzją
Karchola
Nowicjusz
 
Posty: 5

04 Wrz 2020, 18:41

Karchola napisał(a):Volvo v50 oglądałam ale jak na tak duże auto ma ono stosunkowo mały bagażnik, nie jest aż tak pojemny, jest zdecydowanie mniej awaryjny ale za to koszty napraw dadzą się we znaki więc opel chyba będzie lepszą decyzją


Volvo V50 to technicznie to samo co Focus mk2, więc eksploatacyjnie wcale nie jest tak drogo
durateche
Początkujący
 
Posty: 97
Auto: Seat Leon III
Silnik: 1.6 TDI 105KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

05 Wrz 2020, 10:34

Karchola napisał(a):Zastanawiam się też czy lepiej szukać samochodu w swoich okolicach i pojeździć z jednym mechanikiem czy powinnam szukać gdziekolwiek ciekawych ofert i niech lokalny mechanik się wypowie.
zdecydowanie szukaj w swoich okolicach. Co zrobisz, jeśli auto oddalone o 400km od Twojego miejsca zamieszkania przez telefon było w super stanie, a po dojechaniu na miejsce okaże się, że to niewart zakupu gruz? Szukaj max 50 w wyjątkowych przypadkach 100km od domu.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus LS 500h - luksusowa limuzyna
    Najnowsza luksusowa limuzyna Lexus LS 500h jest już w Polsce. Pierwszy pokaz tego modelu odbył się 2 sierpnia 2017 roku w Sali Koncertowej w Szczecinie. W ciągu najbliższego miesiąca samochód zostanie zaprezentowany ...

05 Wrz 2020, 12:39

Jasne rozumiem z tym, ze bardziej obawiam się tego,że nie oglądałaby tego ze mną ta sama osoba by potem wyciągnąć wniosek - x samochód był najlepszy ze wszystkich, które oglądaliśmy. Dziś jadę na wioskę obok tego ogłoszenia.
Mieszkają tam moi znajomi i na pewno mają jakiegoś mechanika do polecenia. W takim wypadku warto się przejść obejrzeć to auto czy też zlać temat bo jakby nie patrzeć we wtorek wracam do siebie i samochód będzie ode mnie oddalony 580km... obejrzeć nie zaszkodzi ale czy zaprzątać sobie głowę?
[link do oferty na Olx wygasł]
Karchola
Nowicjusz
 
Posty: 5

05 Wrz 2020, 14:21

Wydaje się być ok, plus za opis.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

10 Wrz 2020, 17:03

No i obejrzałam 5 astr, 1 Hondę accord i mam chrapkę by obejrzeć mazdę 6 z tego ogłoszenia [link do oferty na Olx wygasł]
Kolega,z którym oglądałam samochody narazie nie jest z żadnego wystarczająco zadowolony. Jest jedna astra całkiem okej lakierniczo, juz w gazie ale rozrząd do wymiany, silnik się poci, cewki i świece do wymiany, jedno lusterko zbite. Zobaczymy jak lakierniczo stoi ta mazda bo juz zdążyłam doczytać, ze lubią sie z rudą. Nie oczekuje ideału ale dobrze jest wybrać wiedząc co jest do wzięcia ;) poszukiwań ciąg dalszy. Kolega zachęca do przyjrzenia się bliżej tej astrze choć to daleko... [link do oferty na Olx wygasł]
Karchola
Nowicjusz
 
Posty: 5

10 Wrz 2020, 18:29

Miałem taką Astrę H od nowości - benzyna 1.6 115 KM, wersja Enjoy z dodatkami typu navi. Oddałem w rozliczeniu po 7 latach przy przebiegu 127 tys. km z powodu korozji na wielu niewidocznych elementach typu śruby, czy podwozie (auto przez cały okres użytkowania było garażowane). Gdyby nie to, Astra zostałaby dla żony. Lakierniczo z zewnątrz było perfekt, ale Opel to jednak nie najwyższe loty jeśli chodzi np. o spasowanie drzwi (po 2-3 latach od nowości na wybojach zaczęły stukać), czy plastików. I nie był to problem tylko mojego egzemplarza, bo w podczas przeglądów w ASO rozmawiałem z innymi właścicielami w poczekalni :) Auto bardzo solidne, jeśli nie wkurzają Cię stuki, puki itp. Żona do tej pory chorowała na Ople (Corsy), dopiero teraz chcemy coś zmienić. Ja od czasu Astry H mam najtańsze Volvo w niskich wersjach wyposażenia (najpierw C30, potem V40 i teraz XC40), jest to zupełnie inny świat pod względem spasowania, czy jakości blachy. Od siebie polecam poszukać V50 2.0D lub benzyna 2.4 z LPG (motor nie do zajechania). Pozdrawiam ;)
Palik1982
Nowicjusz
 
Posty: 4

10 Wrz 2020, 19:12

Karchola napisał(a):Mieszkam we Wrocławiu ale po perełkę mogę się przejechać

za 15 tys z lpg to same perły będą
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

10 Wrz 2020, 19:40

Aktualne poszukiwania na ternie Lubelszczyny to tu same perełki wchodzą.. jak człowiek zobaczy co można kupić to aż przy piwku trzeba się zastanowić nad sensem życia ;)
Dokładnie v50 zdaje mi się być mało pakowny w stosunku do astry. Nie mam porównania, pierwsze auto to raczej przeżyję te wszystkie luzy, stuki. Chciałabym żeby to auto wytrzymało ze mną 5-6lat,a potem to niech robi co chce ;)
Karchola
Nowicjusz
 
Posty: 5

14 Wrz 2020, 10:42

Karchola napisał(a):rozrząd do wymiany, silnik się poci, cewki i świece do wymiany, jedno lusterko zbite
w zasadzie 3/4 z tego to rzeczy eksploatacyjne, które będą do zrobienia w niemal każdym aucie (cewki i świece zwłaszcza na LPG)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

14 Wrz 2020, 18:27

Karchola napisał(a): Jest jedna astra całkiem okej lakierniczo, juz w gazie ale rozrząd do wymiany


No to sobie wymienisz...w końcu auto dla siebie więc wypada to zrobić w prawie każdym aucie który ma pasek

Karchola napisał(a): silnik się poci


W Każdym Oplu silnik się poci....jak się nie poci to nie opel :lol: mało tego zatkasz z jednej strony to zaraz będzie żygał z drugiej...normalne to opel :lol: ...a jak się poci to dobrze bo przynajmmniej nie umyty.
Jakby był umyty ...to byś pisał że silnik myty. Jakby nie było to zawsze jest źle.
Karchola napisał(a): jedno lusterko zbite


oj tam oj tam...ileż ten wkład kosztuje? jakieś grosze ...choćby chińczyk za 20-30zł no nie czepiajmy się takich rzeczy, ma prawo być zbite...używka.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie