Auto do 15k. 200KM+ i dobrze wyposażone.

29 Sie 2015, 23:14

Witam.

Szukam czegoś co zastąpi mi Toledo 2 1.6. Z wymagań to żeby było minimum 200KM. Najlepiej manualna skrzynia ale mało awaryjny automat też przejdzie. Napęd najlepiej nie na przód. Z wyposażenia ważne dla mnie są wszystkie szyby elektryczne jak i lusterka. Szyby przód/tył i lusterka ogrzewane. Skóra w aucie musi być. Auto koniecznie z LPG albo tańsze o tyle bym mógł założyć sensowny gaz nie przekraczając budżetu.
Cena max 15 tyś.
Z moich poszukiwań wyszło.
Audi
A3(S3 na upartego też się znajdzie).
Skoda
Superb (ciężko będzie 200KM ale lekko poniżej się coś znajdzie).
Opel
Vectra C
Omega
Volkswagen
Passat
Seat
Leon Cupra
Lexus
GS 300

Spalanie w aucie się nie liczy i dam radę z każdym. Po mieście jeżdżę mało a trasy dłuższe pokonuję zawsze zabierając kogoś z blablacar czy z znajomymi więc i tak wychodzę na 0.

Fajnie jak by auto nadawało się pod tuning w przyszłości. Na pewno w aucie będę chciał robić pełne wyciszenie i audio dobre więc musi być możliwość wyjęcia fabrycznego radia bez utraty np GPS'a czy kamerki cofania jeśli będzie w aucie.


Wymagania spore ale wiem że coś się znajdzie. Póki co szukam sam i widziałem już kilka ofert ale wszystko już sprzedane. Gotówkę mam już całą i mogę po auto podjechać nawet dziś więc jeśli jest coś ciekawego wartego uwagi mogą być od razu linki do allegro/otomoto itd a ja postaram się podesłać kogoś znajomego co mieszka niedaleko by obejrzał wstępnie za mnie i dał znać czy warto jechać.
Ostatnio edytowany przez 0312549 31 Sie 2015, 00:33, edytowano w sumie 4 razy
0312549
 
0

29 Sie 2015, 23:36

Dziwne piszesz że:
9452130 napisał(a):Napęd najlepiej nie na przód

A praktycznie wszystkie propozycje to przednionapędowe auta, chyba że w niektórych, np. audi chcesz 4x4.
Ogólnie z twoich propozycji to odrzuciłbym 607 bo lubi sobie w nim wariować elektryka i elektronika która może doprowadzić do unieruchomienia auta.
Poczytaj sobie o nim tutaj:
http://autokult.pl/12197,peugeot-607-awarie-i-problemy
A6 i A4 B5 bo na B6 mały budżet są w miarę okey ale lubi sobie sporo spalić i zawieszenie lubi się szybko zużyć
A3 najmniejsze z zestawienia ale tu tylko s3 ma powyżej 200 koni ale zwykłe 1,8 turbo też daje radę
O ST220 może być nieco trudno w tym budżecie ale może coś się znajdzie (w tym temacie to niech Koniu się wypowie)
Superb taka sama sytuacja jak w A4 i A6 czyli nietrwałe zawieszenie ale jak trafisz na dobrą sztukę to okey.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

30 Sie 2015, 00:01

jeśli chodzi o elektronikę podejrzewam że większość sam jakoś bym dał radę. Z zawodu informatyk ale elektronika mnie ciekawi od dawna i niejeden projekt elektroniczny już wykonałem. I dlatego właśnie o nim myślałem bo w tym budżecie bez problemu znajdę wersję z wyposażeniem i mocą jakie mi odpowiadają.


A6 i A4 oczywiście chodzi o B5 bo na B6 w tym budżecie i wymaganej mocy nie mam nawet co patrzeć.

Z A6 na ten moment myślę nad sprawdzeniem tego ale cena jakaś niska się wydaje...

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jeśli chodzi o grupę VW z mniej więcej tego rocznika co toledo 2 czyli np. te audi i superb większość napraw miałbym po cenie części co znacznie za nimi przemawia.

ST220
[link do oferty na Allegro wygasł]

Znalazłem coś takiego. Sam tytuł mnie odpycha bardzo bo mimo że jestem młody sugeruje mi to bardzo niski poziom wystawiającego. No i prawie 13tyś wyświetleń a auto nadal stoi...

EDIT. Jadąć oglądać mogę bez problemu zabrać laptopa z VAG'iem. Zobaczyć listę błędów. Jak dorwę inny kabel może uda się odczytać przebieg również z silnika bo nie zawsze ktoś wpadnie na pomysł by tam też cofnąć.
0312549
 
0

30 Sie 2015, 08:35

Za 13k to sobie możesz ST200 kupić.. :roll:
Na ST220 to tak min 20k żeby kupić coś nieskładanego z 5-ciu
Jeszcze to radio w tym Mondeo :lol: Pewnie oryginał już dawno poszedł na allegro :mrgreen:
A te 180k to on miał z 5-6 lat temu :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

30 Sie 2015, 09:23

Miało być 200 koni i napęd na tył, a wybrałeś takie trochę inne auta...
Wg mnie bierz pod uwagę BMW 5 E39 (najlepiej 2.8, ale można pokusić się o jakiś większy), ewentualnie E46 (tańszy w utrzymaniu).
Inne propozycje:
Mercedes E W210 3.2 lub 4.3
Mercedes CLK W208
Mercedes C-klasa W203
Volvo S60 (2.4T 4x4)
Opel Omega B FL 3.0 lub 3.2
Citroen C5 3.0 V6
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

30 Sie 2015, 10:04

Szkoda trochę bo st Mondeo nawet mi się spodobało. Co do radia żaden problem. To też by wylot zrobiło bo nowe dostałem i szkoda mi do toledo wkładać więc leży nowe w szafce.

W210
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Starczy na gaz.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z gazem.

W208
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Zmieszczę się raczej z gazem bo cena podana z opłatami i do negocjacji.

Co myślicie o tym? Jak trochę zejdzie z ceny założę lpg i zmieszczę się budżecie bez problemu. Spalanie przypominam że za bardzo mnie nie obchodzi. A ubezpieczenie z zniżkami wychodzi nie takie tragiczne (ok tyś na rok).

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]


Volvo nie lepiej już S80? Jak z kosztami napraw w nich i awaryjnością. Mam trochę znajomych i każdy odradza Volvo i Forda właśnie przez wysokie koszty.

Omega B FL linków dawać nie będę bo w tej kasie jest tego całkiem sporo więc na pewno znajdę coś nawet nie jadąc pół polski.


Citroen C5 tu pytania jak przy Volvo.

EDIT. Zapomniałem o BMW.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Nie mam tu kogo podesłać. Cena i przebieg jakoś za dobrze wyglądają. Mam tam 200kM ponad ale jedzie się z 3 godz więc w dwie strony stracić 6 trochę słabo.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

W budżecie się zmieści. Z Łodzi dobry dojazd trasą S8.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ostatnio edytowany przez 0312549, 30 Sie 2015, 10:22, edytowano w sumie 1 raz
0312549
 
0

30 Sie 2015, 10:21

Ten pierwszy Merc SZTOS 8)
Chciałeś kombi a wrzucasz "limuzyny" to popatrz na Lexa;
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Mazda;
[link do oferty na Allegro wygasł]

Honda;
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
1

30 Sie 2015, 10:26

Pierwsze W210 - cena zawiera opłaty (pojemność powyżej 2.0), to ile on kosztował w Niemczech? 2000€? Światła z tyłu od polifta, lusterka też. Pewnie jakiś powypadek zrobiony.

Drugi z gazem wygląda ok, chociaż trochę tani jak na polifta.

CLK- żadnego porządnego zdjęcia z przodu, a wydaje mi się, że maska odstaje, no i znów tani.

CL 600 za 12 tysięcy? No bez jaj...

Tu ładne CLK, ale bez LPG:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

30 Sie 2015, 10:26

9452130 napisał(a):Audi
A6 kombi. (sedany droższe)
A4 sedan
A3(S3 na upartego też się znajdzie).

głupio porównywać limuzynę klasy E i kompakta. A3 z 200KM będzie latać, a A6 tylko jeździć więc sam odpowiedz sobie co chcesz :ok:

Kieł napisał(a):http://allegro.pl/lexus-is200-sport-pry ... 00204.html

z tego kupiłbym tylne lampy :naughty:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

30 Sie 2015, 10:48

dzida napisał(a):głupio porównywać limuzynę klasy E i kompakta. A3 z 200KM będzie latać, a A6 tylko jeździć więc sam odpowiedz sobie co chcesz


A3 bym miał 1,8T 210kM pewnie a A6 2,7TT i minimum 250kM. Z czego z 2,7TT można wyciągnąć większą moc w miarę łatwo.

Ossy napisał(a):Pierwsze W210 - cena zawiera opłaty (pojemność powyżej 2.0), to ile on kosztował w Niemczech? 2000€? Światła z tyłu od polifta, lusterka też. Pewnie jakiś powypadek zrobiony.

Drugi z gazem wygląda ok, chociaż trochę tani jak na polifta.


Pierwszy odpada drugi raczej jako taka jedna z ostatnich opcji po najdalej właśnie mi wychodzi po niego.

Ossy napisał(a): CLK- żadnego porządnego zdjęcia z przodu, a wydaje mi się, że maska odstaje, no i znów tani.


Jak się przyjrzałem to też coś nie tak z tą maską się wydaje. Jak by do przodu za bardzo wystawała.

Ossy napisał(a):CL 600 za 12 tysięcy? No bez jaj...


Mam blisko mógłbym pojechać i zobaczyć co jak, chociaż podejrzewam że z 3 różnych pewnie złożony.

Ossy napisał(a):Tu ładne CLK, ale bez LPG:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

W budżecie się nie zmieszczę więc odpada :no:

Kieł napisał(a): Chciałeś kombi a wrzucasz "limuzyny" to popatrz na Lexa;


Słabo znoszą gaz podobno. Z tych 4 tylko jeden ma LPG ale nie wiadomo co tam siedzi a średni/sąłby gaz podobno katuje silnik w Lexusach.

Honda legend spoko. Myślałem o niej ale nie dopisałem.

Mazda nie ma takiej jak bym chciał i dosyć rzadkie auto z tego co widzę.
Ostatnio edytowany przez 0312549, 30 Sie 2015, 10:56, edytowano w sumie 1 raz
0312549
 
0

30 Sie 2015, 10:51

tylko znalezienie a6 2,7 biturbo w tej kasie jest praktycznie nie możliwe
S4 B5 startuje od 20k i tak z reguły wymagają inwestycji

9452130 napisał(a):Słabo znoszą gaz podobno. Z tych 4 tylko jeden ma LPG ale nie wiadomo co tam siedzi a średni/sąłby gaz podobno katuje silnik w Lexusach.

bzdura - stara pancerna jednostka
Ostatnio edytowany przez dzida, 30 Sie 2015, 11:07, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

30 Sie 2015, 11:06

Tu mam 3 A6 które są z gazem, mieszczą się w budżecie i mają 2,7TT biturbo.
Oferty takie sobie się wydają i nie wiem czy warto jechać. Z silnikiem 2.8 bym dostał dużo łatwiej w tym budżecie. Jest prostszy, tańsze naprawy ale za to mniej podatny na tuning a moc ma małą jak na takie duże auto. 2.7 niezniszczalne i jedynie osprzęt pada. Turbo jak by padło to nic wielkiego bo i tak za jakiś czas raczej zostanie zmienione na większe.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
0312549
 
0

30 Sie 2015, 11:09

1. ulep krzywo poskładany
2. po modach taki tani - pewnie skatowany
3. to allroad - one startują od 20tys., a nie za 12tys.

ogólnie wkleiłeś same trupy i to, że są w tej cenie na otomoto, to nie znaczy, że są dobre
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

30 Sie 2015, 11:18

1 Też wydawał mi się jakoś średnio spasowany.
2. Co to za mody...? Dla wielu mody obniżają wartość bo chcą seryjne auto więc świadomy tego właściciel mógł dać taką cenę. Wiadomo że nie wezmę czegoś gdzie wsiądę a coś będzie stukać a auto będzie ledwo jechać.
3. Od 20 ale tu z zewnątrz wygląda ok. Przebieg może przekręcony ale jeśli jest w dobrym stanie to warto chyba chociaż obejrzeć? I tak przez Łuków mam trasę do miasta gdzie jedno z BMW stoi więc jak bym miał jechać to mogę wpaść zobaczyć i się przejechać.
0312549
 
0

30 Sie 2015, 11:22

Tylko jak ktoś wpakował kasę w zawias, ukłąd dolotowy i sprzedaje go tanio to odpowiedź jest jedna - poprzedni właściciel go nie oszczędzał. W dodatku LPG niewiadomo jakie. Jakbym brał 2,7TT to czysta bena i sam założył gaz, bo tu nie wolno oszczędzać i jeździć na byle czym. Nie każdy gazownik też umie ustawić go pod dwie sprężarki.

Co do Allroada on jest za tani - pewnie pneumatyka siadła i właściciela przerosły koszta. Nie szukaj najtańszych. Nie sztuką jest kupić to auto, a je utrzymać. Same hamulce kosztują 2-3x więcej niż do normalnego auta. Obejrzyj przy okazji, to zobaczysz, że nie ma okazji
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0