Auto do 15k. 200KM+ i dobrze wyposażone.

30 Sie 2015, 23:15

Wyciągnę więcej informacji w takim razie na jego temat. Pogadam czy da radę ten wahacz zrobić żebym pół polski nie jechał na uszkodzonym bo jeszcze coś innego rozwalę. Wiesz jaki to koszt mniej/więcej? GS300 na ten moment drogi w eksploatacji? Na allegro widzę że większość części używanych można kupić dosłownie za grosze... Warsztat bym miał pół darmo jeśli auto jest naprawdę proste w budowie.

Ryzyko przy nim całkiem sporo... Za tą cenę mam z wygodnych Omege B FL 3.2 lub Audi A6 C5 z 2.8 albo jakimś innym silnikiem którego nie chcę :D:D A z szybkich mam Leona/S3. Leon niby po tuningu ale znajomy zna dobrze tunera który to robił i mówi że jeśli auto niekatowane to nie będę mieć z nim żadnych problemów raczej.

A3/Leon 1.8T
+Szybkie
+Raczej dobry stan
+Darmowa naprawa
+Prosty tuning
+Proste wady w elektronice wyeliminuję zazwyczaj sam pod blokiem
+Spalanie małe jak na moc
+/- Napęd na przód z dołączanym tyłem.
-Wygoda
-Na 5 osób za małe
-Jedne z częściej kradzionych

Omega B FL 3.2
+Znajdę w dobrym stanie
+Mało awaryjne
+Napęd na tył
+Koszty napraw w przyzwoitych cenach
+/- Automat z łatwą i tanią możliwością wymiany na manual
+/- Spalanie
+/- Wygoda


Lexus GS 300
+Bardzo wygodny
+Napęd na tył
+Fabrycznie dobrze wyciszony (w aucie chcę wpakować naprawę porządne audio w przyszłości i odejdzie koszt kilka tyś na wyciszenie)
+Wygląda dobrze
+Napęd na przód
-Największe spalanie
-Kierownica, podłokietnik, fotel pasażera i kanapa inny kolor
-Zawieszenie pewnie będzie zaraz do zrobienia jak już coś się dziać zaczyna
-Mało popularny - (dostępność części i mechaników którzy znają to auto).
-Moc taka sobie jak na masę auta.
0312549
 
0

31 Sie 2015, 21:11

Temat świetny na poprawę humoru :mrgreen: naprawdę się pośmiałem czytając te trzy strony :mrgreen:
Pewnie Ci się to nie spodoba, ale sprawiasz wrażenie pozera, który chce jak najtaniej kupić dany model, aby go tylko mieć. Sam teraz nie wiem, czy bardziej spodobała mi się propozycja a6 allroad za 12k, przekonanie o niegazowalności lexa czy stwierdzenie, że wolnossące 3.0 by VAG będzie droższe w naprawach od 2.7 bit :D propozycje z pierwszego postu też mocne, ale nie dorastają do pięt w.w absurdom

Wyczuwam też delikatną polską nutkę cebuli, czyli "chciałbym fajne auto ale po kosztach" :yes: niezłe było też stwierdzenie, że 2.7 bi z padniętą/ymi turbinkami nie ma problemu bo i tak wymienię na większą, co w połączeniu z niską ceną samego auta oraz tym "tuningiem" bardzo szybko zakończyłoby żywot tego auta. Padnięte turbo to zapewne niejedyna awaria w takim hipotetycznym egzemplarzu, nie mówię już o bezsensowności zamiany 2t na jedną dużą jak zrozumiałem masz zamiar zrobić :D
Kupowanie kilkunastoletniego auta przebiegiem przemilczę, dodam tylko, że możesz z powodzeniem zmienić sobie za przysłowiową butelkę cyferki na wyświetlaczu :ok:

Teraz czekam tylko na to, aż wyciągniesz czym jeżdżę oraz mój wiek, ale na to też mam sposoby :roll:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
2

31 Sie 2015, 21:24

W sumie kolega wyżej ma trochę racji, bo też szukam auta w podobnej cenie i część opcji jest rzeczywiście podwyższonego ryzyka.

Z ostatnich trzech aut zdecydowanie wybrałbym Lexusa, bo wątpię, aby na kimś zrobiło wrażenie Audi A3, Seat Leon czy Opel Omega. Jeździ tego pełno, ani to prestiżowe, ani ładne (choć to kwestia gustu). Tak poza tym GS300 ma napęd na tył. Zobacz też Rovera 75, bo wygląda na dużo droższego niż jest w rzeczywistości, jest dobrze wyposażony, a z silnikiem V6 jedzie całkiem nieźle. Jest też MG ZT, czyli w gruncie rzeczy to samo, ale ze zmodyfikowanym zawieszeniem, nieco mocniejszym silnikiem i pakietem stylistycznym nadającym mu nieco bardziej sportowego wyglądu.

Nie wiem tylko czy uda się znaleźć coś ciekawego, bo ja oglądałem póki co 2 MG ZT 190 i Rovera 75 - wszystkie miały mniejsze lub większe defekty, od niesprawnego VIS-a, przez wariującą elektrykę, a na powypadkowym egzemplarzu z wyciekami z silnika. Jednak nie można się zniechęcać, bo to tyczy się większości aut - naprawdę ciężko o coś zadbanego jeżeli szukamy czegoś konkretnego.
vincenty
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Toyota Corolla E11
Silnik: 1.6 110KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
0

01 Wrz 2015, 10:37

mike1735 napisał(a):Teraz czekam tylko na to, aż wyciągniesz czym jeżdżę oraz mój wiek, ale na to też mam sposoby :roll:


Czym się popisujesz? Że wiesz więcej od kogoś kto nie ma prawię pojęcia o samochodach? :D Mogę Cię zgasić w wielu innych tematach. Na autach się nie znam więc pytam.

EDIT. Wyciągnąłem że jeździsz przeciętnym rowerem i szukasz pomocy przy wyborze kolejnego. PROTIP. Wejdź na stronę główną tego forum i zmień słowo samochodowe na rowerowe. :ok:


vincenty napisał(a):Z ostatnich trzech aut zdecydowanie wybrałbym Lexusa, bo wątpię, aby na kimś zrobiło wrażenie Audi A3, Seat Leon czy Opel Omega. Jeździ tego pełno, ani to prestiżowe, ani ładne (choć to kwestia gustu).


Nie szukam czegoś ani prestiżowego ani ładnego. GS300 biorę pod uwagę bo jest duży. Szukam czegoś w co wejdzie 5 osób bez problemu i ma jakąś moc. To są raczej jedyne wymagania. Auto dla 5 osób i 200-300kM. Myślę nad volvo s80 T6 i założenie gazu. Silnik nie będzie zakatowany jakąś starą instalacją.
Ostatnio edytowany przez 0312549, 01 Wrz 2015, 11:46, edytowano w sumie 1 raz
0312549
 
0

01 Wrz 2015, 11:16

Volvo S80 jak na segment E nie jest zbyt przestronne, Omega będzie bardziej przestronna i dużo tańsza w naprawach.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

01 Wrz 2015, 15:41

Zamiast szukać cuda chyba wezmę Toledo/Leona z 1,9 TDi ARL/ASZ. Pojeżdżę jakiś czas jak i potem najwyżej samemu podwyższę moc jak by brakowało.

Mam na oku
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Jak pytałem o przebieg to "jakaś książeczka jest"... Zanim się będę wybierać poproszę o nr VIN i zdjęcia z tej "książeczki".


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Silnik ASZ ma 130km. Więc albo napisał ktoś więcej lub coś jest przy nim dłubane. Telefonu nie odbierał właściciel ale będę jeszcze dzwonić.



Jak dwoma będzie coś nie tak może jakaś ASTRA/VECTRA C z 1.9CDTI albo coś z Włoch na 1,9 jtd.
0312549
 
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Technika jazdy i nasze nowe drogowe postanowienia
    Technikę, umiejętności oraz kulturę jazdy można poznawać i doskonalić latami. Początek roku jest dobrym czasem, żeby zastanowić się, co jako kierowcy możemy zmienić, aby za kierownicą czuć się bezpieczniej, pewniej i jak ...

01 Wrz 2015, 16:32

Mając takie zapędy mocowe mam nadzieje, że nie jesteś z tych co siedzą na zderzaku poprzedzającemu pojazdowi - osobiście bym Cie postraszył hamulcem co zawsze robię takim pajacom :mrgreen:
Ostatnio ścigałem się z Alfą 159 1,9JTDm 150KM, bo 1m to dla niego za mała odległość i chyba "rajdowiec" z dieslem się zdenerwował jak mu przyhamowałem :D Trochę się zdziwił odejściem Lexusa mimo, że miał taką samą moc i 2x większy moment :mrgreen: Jego ego sprowokowało go do wyprzedzenia mnie na 3ciego gdy zwolniłem w terenie zabudowanym to stwierdziłem "niech sam ginie" ;)
3 dni temu tak samo kretyn w Audi A3 trzymał się mnie na autostradzie A4 i potraktowałem go jedynie światłami hamowania (lekko zwolniłem) aby zrobił dystans ;)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

01 Wrz 2015, 19:24

A o to się nie masz co martwić. W mieście jeżdżę bardzo oszczędnie. Na trasach trzymam dystans by mieć miejsce do rozpędzenia się jak będę wyprzedać. A na autostradzie trzymam dużą odległość mimo że jadę szybko bo wolę spalić trochę więcej niż ryzykować życie ^^ Grunt to jeździć z głową bo wcisnąć pedał w podłogę to każdy głupi potrafi ;P
0312549
 
0

01 Wrz 2015, 19:37

i to się chwali :ok: :yes:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

01 Wrz 2015, 19:49

Na daniach ruszam po autko jak coś kupię na pewno się pochwalę ;P

@mike1735 Pisałeś coś że pozer i chcę kupić najtaniej byle kupić... Jak kupię chętnie Ci pokażę osobiście nowy nabytek, kupuję go właśnie by podróżować całkiem często do miejscowości którą masz wpisaną w profilu ;)
0312549
 
0

01 Wrz 2015, 20:14

9452130 napisał(a):Pisałeś coś że pozer i chcę kupić najtaniej byle kupić... Jak kupię chętnie Ci pokażę osobiście nowy nabytek, kupuję go właśnie by podróżować całkiem często do miejscowości którą masz wpisaną w profilu
zapraszam :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

01 Wrz 2015, 21:18

No to jak będę jechać to dam znać. :) Nie za bardzo tam okolicę znam ale będę w Hotel Zawiercie raczej.


Temat do zamknięcia raczej. Wybór podjęty . Będzie coś z VAGA z 1.9TDI ARL/ASZ. Wezmę to co będzie miało potwierdzony przebieg w ASO i dobry stan. Na dniach jadę zobaczyć Leona. Gadałem z sprzedawcą i wydawał się ok. Pogadam jeszcze z tym od Toledo bo toledo nie modyfikowane. Tylko na tekst o "jakiejś książeczce" mnie trochę zamurowało i nie byłem w stanie zapytać o wszystko co chciałem :D
0312549
 
0

01 Wrz 2015, 22:22

Hotel Za-cie spoko i wszędzie blisko bo to w mieście a nie na obrzeżach :wink:

Wedle życzenia zamykam
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0