Auto do 15k. 200KM+ i dobrze wyposażone.

30 Sie 2015, 11:35

W takim razie A6 odpada... Bo z niczym innym niż 2.7TT nie wezmę. Może jak byłby w bdb stanie a turbo tylko siadało to da radę bo i tak w planach zmiana na inne.


A4 patrzyłem B5 i B6. Są tylko z 3.0 którego na pewno nie wezmę przez koszta napraw które są sporo większe niż 1.8t, 2.7tt, 2.8.

Omega B chyba z tego co zostaje do mnie najbardziej przemawia.

Jakiś passat może? Nikt nie podał przykładu a ceny mają w miarę przystępne. Uda się jakieś v8/w8 dostać? Wszystkie mocniejsze mają napęd na 4 więc pasują do wymagań.

Co będzie miało lepszy automat Omega czy passat?
0312549
 
0

30 Sie 2015, 11:39

W8 jest głupim wyborem w Passacie - koszty serwisu są horrendalnie drogie i z łatwością przewyższą wartość auta. W dodatku ciężki silnik jeszcze szybciej wykańcza przedni zawias.
Drenuje kasę jak jakiś Mercedes, a to dalej pastuch.
Inna sprawa, że te najtańsze są od ludzi, którzy się na tym przejechali właśnie

Co do A4 B5 to starczy na 1,8T Quattro i jakiś mod. Na S4 za mało. B6 z 1,8T ciężko znaleźć w tej cenie.
Z audi szukałbym A6 C4
Ostatnio edytowany przez dzida, 30 Sie 2015, 11:44, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

30 Sie 2015, 11:41

A co z Lexem i innymi co podałem?
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam
0

30 Sie 2015, 11:53

A6 C5 to minimum. Auto musi mi też się podobać z zewnątrz.

A4 jak wpiszę budżet i moc to nie ma żadnego. 2.8 tylko ale z 2.8 mogę mieć A6 więc A4 odpada też.


Kieł napisał(a): A co z Lexem i innymi co podałem?

Pisałem już.
Lexusy odpadają przez gaz. A raczej niską tolerancję na niego.

Mazda którą podałeś za mało mocy.

Honda legend dopisana do pierwszego posta i brana pod uwagę.
0312549
 
0

30 Sie 2015, 12:10

9452130 napisał(a):Lexusy odpadają przez gaz. A raczej niską tolerancję na niego.

a ja pisałem, że Lexy bardzo dobrze jeżdżą na LPG. Połowa forumowiczów jeździ na tym paliwie.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

30 Sie 2015, 12:27

[link do oferty na Allegro wygasł]

Jedyny który mieści się w wymaganiach. Mało informacji o nim, przebieg duży.

Ile mi to jeszcze pojeździ bez swapa/remontu całego silnika? Jak ten silnik znosi tuning?
0312549
 
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Policja w Londynie stawia na samochody zasilane wodorem
    Historia walki londyńczyków ze smogiem i zanieczyszczeniami powietrza sięga lat 50. ubiegłego wieku. Zaczęło się od ustawy o czystym powietrzu, a w latach 90. zakazano w mieście palić węglem. Dzisiaj poczyniono kolejny ...
    Wolniej! - nie zawsze znaczy bezpieczniej
    Nadmierna prędkość należy do najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Czy jednak oznacza to, że im wolniej jedzie kierowca, tym lepiej? W wielu sytuacjach taka zasada się nie sprawdzi. Znaki określające ograniczenie ...

30 Sie 2015, 12:48

Przebieg śmieszny w tym Lexie... Co wchodzę gdzieś na forum to mają przeważnie po 600-700k :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

30 Sie 2015, 13:04

Jakby przebieg był realny to sie tylko cieszyć, bo to nic dla tych samochodów. Wnętrze w GSia po 700tys. świetnie wygląda, gdzie o takiej jakości może pomarzyć Audi
Nie szukaj aut z przebiegiem do 200tys., bo to żadna ujma jak ma powyżej.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

30 Sie 2015, 13:25

Jak z audio w tym lexusie? Jest możliwość zmiany na zwykłe bez utraty sterowania z kierownicy? Średnio pasują mi egzotyczne auta bo to średnia baza pod tuning no i kto mi to naprawi jak się popsuje? Jechać do aso 17 letnim autem i zostawić tam tyle co auto kosztuje średnio mi się widzi. Z grupy VW mam znajomego rodziny który większość mi zrobi za free. W przypadku hondy za to sporo znajomych fanatyków marki i tu też bym miał pomoc.
0312549
 
0

30 Sie 2015, 13:34

Po co wywalać radio jak świetnie gra? Lexusy słyną z wyciszenia i super audio właśnie -jedynie zawodzi zmieniarka CD ale to można łatwo obejść. Spójrz w stopkę u mnie i pomyśl, że wszystko można sprzęgnąć ze sobą bez pakowania radia z allegro.

Kosztowo w naprawach wyjdzie Cię taniej niż jakieś Audi A6, bo się nie psuje tak często. Zobacz sobie na ceny rozrządu. Auta są proste jak cep gdzie w A6 co chwile będzie robić wahacz.

Mówisz, że słabo z tuningiem ale to Lexus w ISie miał szperę w pakiecie (u mnie jest 15%) czego BMW nie oferowało oraz jako opcję kompressor do wersji 2l. Również jest spora rzesza osób, która pakuje turbiny do ISów. W kwestii tuningu Lexusów najlepiej uświadomiłby Cię użytkownik szybki.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

30 Sie 2015, 13:56

Dobra powoli się przekonuję do LEXUSA. Niestety telefon wyłączony. Napisałem już do sprzedającego o więcej informacji. Jednak jakoś ciągnie mnie do czegoś z DE. A6 i A4 już odpadły bo wiem że nie dostanę tego czego chcę. A3 jak mam zabierać komplet osób też raczej odpada. Nikt się nie wypowiedział o Leonie...

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
0312549
 
0

30 Sie 2015, 14:59

Leon to jest praktycznie to samo co twoje obecne toledo tylko w wersji hatchback. Ja bym nie schodził do segmentu C skoro chcesz brać komplet pasażerów, tylko brał minimum segment D. :ok:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

30 Sie 2015, 17:59

Coś poza tym lexusem mam brać pod uwagę?

[link do oferty na Allegro wygasł]
Ma LPG raczej dobre bo widać że robiony z głową. W komplecie koła na zimę i kolejne opony na lato

Trochę śpieszy mi się z zakupem bo mam kilka tras do zrobienia w najbliższym czasie i jadąc swoim autem koszt będzie zerowy a pociągiem albo zabierając się z kimś wydam całkiem sporo na to.
0312549
 
0

30 Sie 2015, 22:12

Odpowiedź co do lexusa gs 300 z linku.

[link do oferty na Allegro wygasł]


lexusem jezdze od 2008 roku przy przebiegu 200000 załozyłem gas sekwencja olej do 300000 tys jezdziłem na syntetyku castrola teraz naleny juz jest półsyntetyk wymiana co 15 tys. swiece olej w skrzyni oraz w moscie jest wymianiany co 60 tys tapicerka w aucie co widac na zdjeciach jest w dwóch kolorach bo orginalny jest kremowy a z drugiego jest szara wymieniona jest kierownica podłokietnik oraz fotel kierowcy i tylna kanapa stare mam sa do zabrania . do wymiany jest dolny wachacz po prawej stronie lekkie stuki oraz do naprawy tylny błotnik co widac na fotce . a tak poza tym wszystko jest sprawne działajace spalanie 14l gazu . czekam na pytania jeszcze chetnie odpowiem niczego nie ukrywam.



Warto czy nawet nie patrzeć?
0312549
 
0

30 Sie 2015, 22:35

9452130 napisał(a):Warto czy nawet nie patrzeć?


Patrzeć warto bo i tak za tą kasę niczym się nie zbliżysz do komfortu tego auta nie wspominając już o toledo itp... natomiast szukanie na szybko szczególnie wśród lexów może się zemścić nie przewidzianym wydatkami chociaż nie są to mityczne sryliony złotówek z powodu znaczka :mrgreen:

Wspominałeś coś o tuningu to w GSie nic nie zrobisz w kwestii mocy, możesz ewentualnie zapodać lekkie fajne felgi.

Co do Twoich rozważań to s4 w Twoim budżecie bida do tego jeszcze starter możesz na spokojnie dodać 5k.
Zwyklaki 1,8t niby ok ale w porównaniu do Lexa to takie stołki na kołach...

Ja bym przeanalizował wszystkie za i przeciw... i jestem fanem lexa ale ogólnie boje się szybkich zakupów.

p.s

Co do tuningu to GS300 w ramach najtańszego z możliwych tuningów możesz zamienić na GS430 który już robi konkretny wiatrak i to za normalne pieniądze w użytkowaniu...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10403
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0