Auto do 18 tys. Segment D.

14 Mar 2020, 21:58

Panowie przecież polerujemy takich amatorów używek i nie ważne że ma kupić coś za 5k czy za 7k czy za 20k...jemu wszystko się należy... :D
Przecież ciężko pracował...właściciel sprzedawanego auta nie ciężko pracował i musi doprowadzić go do stanu lepszego niż nowa sztuka z salonu. Bo przecież kupujący jest wymagający i zmęczony tą ciężką pracą...
I zgadnijcie kto na tym traci... ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Mar 2020, 13:01

To są już jaja.
Później ludzie się dziwią, że u nas są auta z samymi niskimi i wręcz nierealnymi przebiegami i wyglądają dosłownie jak nówka z salonu, po kilogramach motochemii, która działa cuda.
Najczęściej właśnie takie wylizane egzemplarze sypią się już po pierwszym przejechanym tysiącu km.
mateo199214
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 962
Zdjęcia: 48
Prawo jazdy: 31 07 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Audi 80 2.0ABK B+G Climatronic
Silnik: 2.0 ABK
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

15 Mar 2020, 14:02

mateo199214 napisał(a): ale jak się tak przyglądam i z tego co mówił to co roku zostawia jakieś 1000zł na remont takiego zawieszenia i co roku przy nim robi.

Czyli co roku wymienia po 2 wahacze :)

Invi idealnie to podsumował, kolega wpisuje sie idealnie w te realia

Invi napisał(a): A jakikolwiek serwis będzie po kolejnych kilku wypłatach jeśli cokolwiek zostanie po zapłaceniu raty za 55 calowy telewizor smart 4k zakupiony żeby ojca mateusza w dobrej jakości obejrzeć poprzez naziemną tv.
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

15 Mar 2020, 18:30

No sorry panowie milionerem nie jestem i jeśli wy za przeproszeniem sracie kasa to gratuluję. Oczywiście nie oczekuje nówki z salonu, nie przeszkadzają mi jakieś zadrapania a nawet niewielkie wgniecenia. Po prostu chce auta w miarę bezawaryjnego do którego nie będę dokładał nie wiadomo ile to chyba niewiele, stąd te pytania aby się upewnić i nie wpakować w minę. Mam 20 kilka lat i nie zarabiam nie wiadomo ile stąd właśnie też konieczność gazu itd.
Rayso
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 0- 0-2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

15 Mar 2020, 19:10

To masz napisane, że powinieneś kupić Corolle e12 i przestań powtarzać bzdury od Rafałka z najbliższego warsztatu.

Gadasz o ciężko zarobionych pieniądzach i wyskakujesz z A4. Gdybym Ci powiedział, że takie Audi jest bee, a jakiś staroć od Tojoty jest lepszy (np. Yaris) dla budżetu :shock: :shock: :shock:

Mondeo to samo - problem z gazem w aucie do którego się nadaje, multum sprzeczności i prosisz się o nabicie na minę.

Więc albo zostajesz przy mitach i kupujesz minę albo zaczniesz się słuchać kogoś bardziej doświadczonego w autach np. Szybki, a on przy Toyotach akurat sporo siedzi.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 435
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

15 Mar 2020, 19:22

Wiec jesli ma byc segment D to bierz Avensisa, kolega posiada kilka lat 1.8 z gazem, nic w tym aucie sie nie dzieje oprocz standardowych materialow eksploatacyjnych wiec to auto nie powinno puscic Cie z torbami.

2 sprawa, koszty przy zakupie auta zawsze jakies beda, nie licz ze ktos w jednym miesiacu zrobil olej, rozrzad i klocki z tarczami i za miesiac go sprzeda, takich przypadkow jest bardzo malo i najczesciej ida takie auta po znajomych, wiec licz jakies 3tys w zapasie na start
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volvo FH16 - toczący się mocarz
    Szesnastolitrowy silnik Volvo D16K rozwijający 750 KM to obecnie najmocniejsza jednostka napędowa oferowana w seryjnym pojeździe ciężarowym. Tak ponadprzeciętnie mocne samochody wybierane są przez klientów stosunkowo ...

16 Mar 2020, 15:03

Gadasz o ciężko zarobionych pieniądzach i wyskakujesz z A4. Gdybym Ci powiedział, że takie Audi jest bee, a jakiś staroć od Tojoty jest lepszy (np. Yaris) dla budżetu Mondeo to samo - problem z gazem w aucie do którego się nadaje, multum sprzeczności i prosisz się o nabicie na minę

Po prostu szukam alternatyw skoro ta tojota była odradzana przez tego mechanika ale widać innego lepszego auta nie ma więc zacznę szukać sensownego egzemplarza w serwisach a potem dobrego gazownika. Dzięki za opinię mam nadzieję że mi to auto długo posłuży.
Rayso
Nowicjusz
 
Posty: 16
Prawo jazdy: 0- 0-2013
Przebieg/rok: 30tys. km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna

17 Mar 2020, 08:03

To ja polecę Volvo S60. Miałem np. Lexusa IS200, wcześniej inne Japończyki. Jeśli w Avensis jest tak samo kiepskie wyciszenie jak w Accordzie to bym odpuścił.
Gaz znosi bardzo dobrze - u mnie 362kkm przebiegu w tym na samym gazie już ponad 150kkm i silnik nie ruszany, pracuje bardzo dobrze.
Karoseria zabezpieczona rewelacyjnie przed rudą ścierą. Do żołtkowych produkcji nie ma co porównywać.
Na minus duży promień skrętu, spasowanie plastików (ale z tym można sobie poradzić) i czasami koszty, ale to jak w każdym aucie z tych lat.
rbkt666
Początkujący
 
Posty: 158
Zdjęcia: 5
Prawo jazdy: 11 04 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4 170KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001