Auto do 20 tysięcy dla 20 latka.

04 Lis 2015, 14:53

Witanko , mam 20 lat i po półtorej roku spędzonym w ciasnym VW Polo pora na cos nowego, i przede wszystkim wygodniejszego. Cena to 20.000 OKOŁO bo kupuje w niemczech. Benzynka bez gazu.
Na czym mi zależy?

1. WYGODA- Auto ma być bardziej wygodne ! To ważniejsze dla mnie niż osiągi, które w sumie mi zwisają, bo nawet osiągi polo 1.4 mi wystarczyły, i chociaż nie płaciłem mandatów, noge mam niestety ciężką gdy otrzymam auto z duzą iloscią koni :oops:
1 Ex Aequo. NIEZAWODNOSĆ- Auto ma być w miare obeznane, mało awaryjne, miałem dosć wożenia sie po warsztatach z VW Foxem a pan z warsztatu już obsługiwał mnie poza kolejką :?

2. W miarę oszczędnosc- Wiem, że wygoda kosztuje, chciałbym aby nie było to za dużo, bo nie jestem dzieckiem mamusi i auto kupuje za moje zarobione pieniądze, a na paliwo też mi sie niikt nie będzie dorzucał :(

3. W miarę możliwosci cos ciekawego ! Nie chcę passata, octavii ani golfa w tedeiku, krącą mnie japońce, ale może być cos innego.

No dobra, a teraz co upatrzyłem to 3 modele.

-Lexus IS200- piękny, ciekawy, super wyposażony i to lexus ! Brałbym bez pytania, ale boje sie spalania 10l/100 km, jeżdząc 120-130 po autostradzie moje polo pali 6 litrów, Lexus wziałby pewnie z 11l ?

-Volvo- Wygodne autko, jechałem S80 2.9 silnik, i było naprawdę milusio. Ale spalanie to już wieksza masakra niż Lexus...

-Avensiss- Wydaje mi sie dosc wygodnym autem. Podoba mi sie, jest ponoc niezawodne i mało pali w wersji 1.8 VVTI

Oczywiscie myslałem o klasykach gatunku czyli A4/BMW 3, ale one chyba też nie palą o wiele mniej niż lexus?

Czekam na wasze opinie, pomoc, propozycje :naughty:
erni13
Początkujący
 
Posty: 103
Auto: Mercedes C klasa W204
Silnik: 2.2 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 17:11

erni13 napisał(a):-Lexus IS200- piękny, ciekawy, super wyposażony i to lexus ! Brałbym bez pytania, ale boje sie spalania 10l/100 km, jeżdząc 120-130 po autostradzie moje polo pali 6 litrów, Lexus wziałby pewnie z 11l ?

polo na autostradzie pali 6l :o coś ściemniasz :D
Do rzeczy:
ciekawy - o tak, ludzie się obejrzą
super wyposażony - większość ma taki wypas, o którym marzą właściciele BMW czy Audi. W tej cenie kupisz full wersję z xenonami, skórą, navi, szperą, świetnym audio itd.
lexus - nie lubię opisywania typu "i to Audi" "i to Lexus" ale jednak Lexus lepiej brzmi niż Audi... no może nie na wsi pod remizą :D
Spalanie tak średnio pali 10l. Ale jak chcesz mieć pięknie brzmiącą rzędową szóstkę to musisz się z tym pogodzić. Mój pali 11l, a głównie jeżdżę po mieście. Zawsze możesz założyć LPG i wyjdzie Cie taniej niż Polo :) BMW 320i i A4 1,8T palą podobnie :)
Jak szukasz komfortu to w tej kwestii jest dobrze mimo 17 calowych kół. Jak będzie za twardo to wrzucisz 16tki. Jednak większy komfort tworzy najlepsze wyciszenie w klasie i zero trzaskania plastików.
Manualne skrzynie to najsłabszy punkt ale szukając komfortu bierz automat - masz wtedy pancerne auto :ok:
Co Ci będę pisał - przejedziesz się to nie zechcesz reszty :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 17:43

Pytanie do autora za 100 pkt..czy Lexus I200 podoba się na poważnie? Czy sugerowanie się czyimś zdaniem na forum? Bo mam poważne wątpliwości..

A tak poza tym jak taki Lexus 2,0 R6 155 KM spali 11l w mieście to ja jestem dr hab. nauk ekonomicznych...jak on 13-14 spali to będzie dobrze..on na trasie pewnie ledwo schodzi do 9l..
To tak apropo tego co wczoraj poruszaliśmy ale ja wiem że VW niezależnie czy 1,2 czy 3,2 V6 palą po 30 litrów na 100 na trasie i nic tego nie zmieni tutaj na forum..

Zamiast Lexusa wolałbym jakiegoś japońca np Honda Accord?
A Audi A4 to jedynie B6 1,8T dobre auto..
Ale zaraz zaraz po co właściwie audi skoro:
erni13 napisał(a):3. W miarę możliwosci cos ciekawego ! Nie chcę passata, octavii ani golfa w tedeiku, krącą mnie japońce, ale może być cos innego.

a to przecież ta sama rodzina te same silniki, inne opakowania jedynie.
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

04 Lis 2015, 18:03

Lovato34 napisał(a):Zamiast Lexusa wolałbym jakiegoś japońca np Honda Accord
a Lexus to niby jaki jest? :sly: honduraski? :naughty:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Lis 2015, 18:12

Lovato34 napisał(a):A tak poza tym jak taki Lexus 2,0 R6 155 KM spali 11l w mieście to ja jestem dr hab. nauk ekonomicznych...jak on 13-14 spali to będzie dobrze..on na trasie pewnie ledwo schodzi do 9l..

ja mierzę spalanie pod dystrybutorem, a Ty komputerkiem, więc się nawet nie błaźnij :mrgreen: Ja mam 11l jeżdżę głównie 4km do pracy więc wiekszość na zimno. Mam Ci wkleić zdjęcie moich raportów spalania z ponad 2000 km abyś nie dyskutował bez sensu :D
13-14 to pali LPG albo wersja IS 300 :ok:

Lovato34 napisał(a):Lexus I200 podoba się na poważnie? Czy sugerowanie się czyimś zdaniem na forum?

Niektórym podoba się lexus i potrafią stwierdzić, że Golf i A3 to paskudztwo z jeszcze gorszym środkiem - to jest gust :ok: Zakładam, że to właśnie Ty uległeś psychologii tłumu i wybrałeś co typowy Polak zaślepiony znaczkiem chce i sobie wmawia "taaaaak to jest to" :D Ja np. nic nie widziałem w A4, które oglądałem, a nad którym Ty ołtarzyki stawiasz... :D Cieszy mnie to jak ludzie odwracają głowy za Lexusem, a jak z Twoim szarakiem? :D


Levato, wiem, że chcesz się odgryzać za te złe słowa na forum jak opisujesz VW ale różnica między nami jest taka, że mogę CI udowodnić to co napisałem i mam porównanie, bo jeździłem i Lexusem, którego widziałeś tylko na zdjęciu i Audi :D
Ostatnio edytowany przez dzida, 04 Lis 2015, 18:16, edytowano w sumie 1 raz
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 18:14

polo na autostradzie pali 6l :o coś ściemniasz :D

No nie, nie przyspieszam jak d...l, nie hamuje jak d...l, jadę 120 i tyle, i spalanie wychodzi 6 litrów. :) 1.4 MPI, 6n2.

Mój pali 11l, a głównie jeżdżę po mieście

To nie jest źle, moje polo w takim miescie łyknie z 8-9, co to za miasto? :D

Pytanie do autora za 100 pkt..czy Lexus I200 podoba się na poważnie? Czy sugerowanie się czyimś zdaniem na forum? Bo mam poważne wątpliwości..

Przysięgam na koran 8) Najpierw spodobał mi sie lex, a potem zaczałem czytać pochlebne opinie.
Zamiast Lexusa wolałbym jakiegoś japońca np Honda Accord?

Pomysle w sumie, chociaż ciężko znalezc jakiegos w nowszej budzie do tej ceny.

a to przecież ta sama rodzina te same silniki, inne opakowania jedynie.

Wiem, silniki mi nie przeszkadzają, tylko fakt, że jestem za młody na octavie , a nie na Audi :)

no może nie na wsi pod remizą :D

Zdaję sobie sprawę, że tam więcej wyrwałbym moim sportowo zawieszonym Polo :naughty:


Ale czy automat nie pali więcej niż manual? Akurat eco driving mam kozacko opanowany :naughty:
erni13
Początkujący
 
Posty: 103
Auto: Mercedes C klasa W204
Silnik: 2.2 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi i-MiEV najlepszym ekologicznym pojazdem
    Model i-MiEV, oferowany przez Mitsubishi Motors Australia Limited (MMAL), został ogłoszony przez magazyn Green Lifestyle najlepszym ekologicznym pojazdem na rynku w Australii. Ten w pełni elektryczny model wywalczył najwyższe ...

04 Lis 2015, 18:19

erni13 napisał(a):No nie, nie przyspieszam jak d...l, nie hamuje jak d...l, jadę 120 i tyle, i spalanie wychodzi 6 litrów. :) 1.4 MPI, 6n2.

jak mierzysz spalanie? :sly:

erni13 napisał(a):To nie jest źle, moje polo w takim miescie łyknie z 8-9, co to za miasto? :D

Małe - Biłgoraj. Rano śmigam, po południu stoję w korku, bo wszyscy kończą pracę :D Ale gorsze jest to, że silnik przez większość czasu jest zimny i więcej pali.

erni13 napisał(a):Ale czy automat nie pali więcej niż manual? Akurat eco driving mam kozacko opanowany

z 0,5-1l ale wygoda bez porównania - troche żałuje, że nie mam automatu, bo głównie w mieście jeżdżę, a tam jest idealny
W manualu fajnie wbija się biegi za to z takim metalicznym oporem (oczywiście jak masz sprawne synchronizatory co jest wadą tej skrzyni)

Dokładnie opiszę CI spalanie i przy okazji Lovato niedowiarek poczyta:
Zdjęcie
1. Jazda czysto miejska - 11,5l
2. Jeden wypad do Zamościa ok. 100km trasy - 10,62l
3. Jazda miejska na małych dystansach z warczeniem pod czerwone pole - wakacje, dziewczynki itp. :D - 12l
4. Wypad do Lublina ok. 180km trasy - 10,3l

Lovato mierzy komputerem to ja na komputerze mam 7-8l na trasie :mrgreen: W mieście nie wiem, bo wskazówka za szybko wzrasta i opada :?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 18:41

Mierze w ten sposob, że zapamietuje za ile zatankowałem, resetuje licznik, i potem wbijam w obliczanie spalania na necie i tyle.

Biłograj oczywiscie znam, sam jestem ze wschodu, wiec trasy do LBN i Zamoscia masz bez autostrad, to ja bym zszedł może na 8-9 na autostradzie :naughty:
erni13
Początkujący
 
Posty: 103
Auto: Mercedes C klasa W204
Silnik: 2.2 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 18:46

erni13 napisał(a):Mierze w ten sposob, że zapamietuje za ile zatankowałem, resetuje licznik, i potem wbijam w obliczanie spalania na necie i tyle.

no to prawidłowo i zaskoczenie niskim spalaniem, bo pali tyle co mój stary Accent 1,3 - w takim razie po co komu TDI :mrgreen: Ale zapamiętuj litry jak coś nie za ile :D

erni13 napisał(a):Biłograj oczywiscie znam, sam jestem ze wschodu

to wiesz jak jest - jedna główna ulica, bo reszta w remoncie zamknięta godzina 15ta i wszystko stoi :D

erni13 napisał(a):to ja bym zszedł może na 8-9 na autostradzie :naughty:

nie wiem, mi przy 150km/h licznik mi pokazywał 14l, czyli z 15l a wolniej nie chce się jechać, bo cicho jest :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 18:53

no to prawidłowo i zaskoczenie niskim spalaniem, bo pali tyle co mój stary Accent 1,3 - w takim razie po co komu TDI :mrgreen: Ale zapamiętuj litry jak coś nie za ile :D


Może być, teraz w cyklu mieszanym, plus raz autostrada by zamknąć licznik w polówce (autostrady bez ograniczen ^^ )to mi 7 wziął. Na autostradzie oczywiscie mniej pali.

Jezdziłem też dwu litrowym audi 80 cabrio, i tam spalanie to była masakra musze powiedzieć, auto nie jechało a łykało jak szalone :unsure:
erni13
Początkujący
 
Posty: 103
Auto: Mercedes C klasa W204
Silnik: 2.2 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 18:57

dziwne, że na autostradzie mniej pali, bo każde auto więcej pali ze względu na wyższe opory powietrza i obroty silnika - za TIRem jeździsz jakimś? :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 19:01

Własnie auto najwięcej pali podczas przyspieszania i hamowania. Jadąc przy 3 tysiacach obrotów ciągle spalanie jest niskie. Chyba, że raz jedziesz 190, a potem zwalniasz do 120, to i polówką bym z 10 litrów ogarnął. Polecam wypróbować na autostradzie następnym razem, i przejechać 100km równą prędkoscią, bez hamowania niepotrzebnego, używać tego gdy auto sie toczy, i nie dodawać gazu, bo wtedy auto bodaj nie pali nic itd :naughty:


No ale dobra, jak jest z tym volvo i avensisem?
erni13
Początkujący
 
Posty: 103
Auto: Mercedes C klasa W204
Silnik: 2.2 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 19:04

silnik Avensisa lubi olej niestety

Volvo warto szukać z 2,5T. Tutaj tylko manuale za to, bo automaty słabe

erni13 napisał(a):przejechać 100km równą prędkoscią, bez hamowania niepotrzebnego,

w PL się nie da
ostatnio jechałem Octavią 1,9TDI 200km autostradą i wyszło mi 6,5l średnio przy średniej prędkości 130-140km/h :?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 19:33

dzida napisał(a):polo na autostradzie pali 6l coś ściemniasz

Czy ja wiem że ściemnia moje Polo też przy około 110 może 120 km/h pali te 6 litrów na autostradzie jak już będzie szybciej to spali już więcej.
Ogólnie kiedyś mierzyłem spalanie tak mniej więcej licząc ilość zatankowanego paliwa i dzieląc to przez ilość przejechanych km to wyszło jakieś 6,2 litra na 100 km z czego tak 50/50 była jazda z czego trasa to 12 km drogą krajową z prędkościami 80-100 km/h w mieście normalka kilka świateł i bez korków praktycznie.
Ale przechodząc do tematu to wybrałbym właśnie lexusa albo BMW ze względu na RWD i przyzwoite wyposażenie :ok:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

04 Lis 2015, 20:33

W ogóle jak wygląda sprawa z Saabami? Też są ciekawe, dobrze wyposażone, ponoć mało awaryjne, ale nie wiem co z częsciami ...
erni13
Początkujący
 
Posty: 103
Auto: Mercedes C klasa W204
Silnik: 2.2 CDI
Paliwo: Diesel
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010