Auto do 25 tys zl. Co wybrac?

13 Gru 2013, 23:56

Mateusz0001 napisał(a):Nie wiem czy ludzię są tak tepi że nie potrafią zrozumieć że dobry prawnik za samą rozmowę kasują 1 tyś za sprawę np. 5 tyś do tego koszty sądowe i przy apelacji jeszcze raz te same koszty plus czas stracony. Przeciętnego kowalskiego w naszym kraju na to nie stać, a wiec prawo chroni Bogatego i daje po d... biednemu!!!

Nie idziesz do prawnika, a do rzecznika praw konsumentów, którego obowiązkiem jest podjęcie działań.

Mateusz0001 napisał(a):wystarczy że tak jak sam napisałeś sprzedawca się ustosunkuję do tej sprawy i stwierdzi że kupujący nie ma racji i sprawa trafia na proces sądowy. Piszesz coś czego nawet nie potrafisz poprawnie interpretować.

Jeśli nie minęła 6 miesięcy od podpisania umowy to zakłada się że wada istniała w chwili kupna i w tym wypadku to sprzedający musi się tłumaczyć.

Ustawodawca dał nam narzędzie do walki z nieuczciwymi handlarzami to je wykorzystujmy.
Trudniej dowieść swoich racji jeśli kupiliśmy pojazd od osoby prywatnej gdyż wtedy chronią nas jedynie przepisy dotyczące rękojmi, lecz nie znaczy to że nie da się wygrać ;)

Miałem spotkać się z nieuczciwym sprzedawcą co skończyło się tym że sprzedawca ten zapłacił za dokładną naprawę auta :ok:
Są nawet ludzie co zarabiają w ten sposób że kupują w nie najlepszym stanie technicznym, remontują je za pieniądze sprzedawcy i sprzedają z zyskiem.

Edit
Mateusz0001 napisał(a):A nawet jak była jakaś wada ukryta musisz udowodnić ,że sprzedawca Ci o niej nie powiedział co bardzo ciężko udowodnić. bo sprzedawca powie np w sądzie że Ci o tym mówił i jakiś jego znajomy co widział transakcje to potwierdzi, a ty i twój znajomy powiecie że nie mówił i sprawa z braku dowodów rozwiązana i masz auto w plecy prawnika czas koszty sądowe nerwy itp.

"Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili
jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności
przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała
ona w chwili wydania."
W ciągu 6 miesięcy większość wad powinna się ujawnić ;)
KonradMB
Aktywny
 
Posty: 251
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Subaru
Silnik: H6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

14 Gru 2013, 00:06

1 pytanie zapłacił za dokładaną naprawę po interwecji rzecznika, opisz sytuację, czy głupio mu było a ? ile Ci oddał może koszt nie duży to się zgodził ? jak trafisz na handlarzyne który nie będzie zamierzał Ci nic oddawać i będzie chodzić o grubszą sumę to zobaczysz jak po urzędach będziesz latał i nic nie wylatasz
Mateusz0001
Nowicjusz
 
Posty: 31
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: AUDI
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Gru 2013, 11:06

Mateusz0001 ja nic nie chce mówić ale jakiś nadwrażliwy jesteś... wszystkich handlarzy stawiasz pod 1 kreską do tego widzę że wszystkich handlarzy zaginasz gadką i działaniami, a sam nie kupiłeś porządnego auta ośmielam się twierdzić :) chyba sam się nadziałeś że taki ostry jesteś hehe

ok ja już z Tobą nie dyskutuje :D
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2013, 16:41

kolego widzisz bo wszyscy handlarze jedną ściemę walą w dzisiejszych czasach, objechałem wielu żadnego uczciwego nie znalazłem w całej okolicy. Jeden gorszy oszust od drugiego

Kolego moje auto było sprawdzone najpierw czujnikiem lakieru, potem sprawdzałem w różnych dziwnych miejscach tam gdzie to się zwykle robi czy nie jest składany, patrzałem nawet na śrubki czy są oryginalnie powkręcane czy nie było przy tym grzebane. Później działanie poszczególnych podzespołów przez pana (krewny) z serwisu który jest doświadczonym mechanikiem i kilku ludzi pod nim robi, dlatego musi się znać bo cały serwis na jego barkach spoczywa.

Wy w większości bronicie handlarzy bo pewnie sami handlujecie i podsuwacie swoje auta na forum np jakąś skode ... Dziwne jakbyś Cie sami na siebie donosili.

A ostry jestem bo piszesz mi o jakiś prawach konsumenta, A Prawda taka że jak handlarz chce to Cie wyrucha tak że później przez pół życia będziesz żałował. Sprzeda Ci auto np kradzione na zasadzie kopii, jako osoba widmo. Policja Ci zatrzyma auto i [...] mu zrobisz bo taka osoba nie istnieje. I nic nie udowodnisz osobie która nie istnieje. A jeszcze problemy będziesz miał z wytłumaczenia się z takiego auta. I tym podobnych sposobów są miliony na obejście prawa i wyskubaniu klienta
Mateusz0001
Nowicjusz
 
Posty: 31
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: AUDI
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Gru 2013, 18:35

Mateusz0001 napisał(a):Wy w większości bronicie handlarzy bo pewnie sami handlujecie i podsuwacie swoje auta na forum np jakąś skode ... Dziwne jakbyś Cie sami na siebie donosili.


dobry jesteś ;-D chyba za dużo TVN TURBO oglądasz :D aż mi się śmiać chce

dla Ciebie kolego moja skoda może być nie wiem czym - jakąś łupiną SPOKO MASZ DO TEGO PRAWO

jakbym miał cokolwiek do ukrycia NIC BYM NIE POKAZYWAŁ żadnych zdjęć jak były ściągnięte zderzaki jak wyglądają podłużnica belka przednia wzmocnienie itp...

ZDERZAKÓW PLASTIKOWYCH NIE SPRAWDZISZ czujnikiem więc być nawet nie wiedział że były malowane

przynajmniej pokazuję odważnie auto i sto razy wolę taka skodę z oryginalnym przebiegiem 90tys na oleju 5W30 po delikatnej naprawie niż wadliwe 2.0TDI z przebiegiem 180 buhaha bo padnę na ziemię :lol:

lecz to nie miejsce o tym co wolę czego nie bo o gustach się nie dyskutuje

fakt moją skodę sprzedaję na zasadzie kopii jako osoba widmo itp w dodatku była po powodzi zalana aż po dach miała spa gratis no i jest składana z 2 egzemplarzy sorry z 3 bo drzwi ma od trzeciej hahaha :lol:
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2013, 21:53

valia napisał(a):dobry jesteś ;-D chyba za dużo TVN TURBO oglądasz :D aż mi się śmiać chce


Problem w tym, że nie oglądam tvn turbo

valia napisał(a):przynajmniej pokazuję odważnie auto i sto razy wolę taka skodę z oryginalnym przebiegiem 90tys na oleju 5W30 po delikatnej naprawie niż wadliwe 2.0TDI z przebiegiem 180 buhaha bo padnę na ziemię :lol:


wybacz mi ale to auto nie ma takiego przebiegu
Mateusz0001
Nowicjusz
 
Posty: 31
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: AUDI
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Gru 2013, 21:57

Mateusz0001 napisał(a):wybacz mi ale to auto nie ma takiego przebiegu


o którym aucie mówisz o moim czy o swoim ???
valia
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 142
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: FORD FOCUS mkII
Silnik: 1.6tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

14 Gru 2013, 22:05

o swoim
Mateusz0001
Nowicjusz
 
Posty: 31
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: AUDI
Silnik: 2.0 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004