Auto do 30 tys o n.w. wymaganiach

06 Paź 2013, 18:27

Czesc. Poluje na samochod do 30 tysiecy zl. Szukam przede wszystkim samochod z napedem na tyl, ze wzgledu iz lubie sie bawic na torach, opuszczonych lotniskach itp. co z napedem na przod niestety jest bardzo ograniczone, dlatego naped na przod odpada. Ze wzgledu, iz ogolnie uczeszczam na niemieckich drogach/autostradach moge sobie pozwolic na cos szybkiego. Chcialbym cos do +-8sek na 100. Rocznik tak mysle od 2005 lub mlodszy.

Glowne cechy:
-naped na tyl
-4/5 lub nawet 3 drzwiowy
-sedan/hatchback
-paliwo diesel
-skrzynia biegow manualna

Co, do wyposazenia to wiadomno od modelu do modelu jest rozne, ale:
• Elektryczne szyby
• Regulowana kierownica
• Regulacja wysokosci fotela
• Kierownica wielofunkcyjna
• Klimatyzacja (najlepiej automatyczna)
• Podgrzewane fotele
• Wspomaganie kierownicy

Osobiscie myslalem nad BMW seria 3 E46 330d, ale z tego co widze on ma naped 4WD(staly). I nie wiem, jak to jest z zabawami na 4x4. Nie wiem, czy Audi brac pod uwage, bo podobno sa bardzo drogie w utrzymaniu i naprawami. Dlatego glownie wzialem pod lube BMW, ale jak mozecie cos poleciec o tych kryteriach to z checia wezme pod uwage.
owocowy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

11 Paź 2013, 12:53

owocowy napisał(a):Nie wiem, czy Audi brac pod uwage, bo podobno sa bardzo drogie w utrzymaniu i naprawami.


Co do napraw Audi to będą na poziomie BMW więc tu raczej problemu nie ma, ale znaleźć Audi z napędem na tył to już jest wyzwanie :)

To paliwo "diesel" które wymieniłeś bardzo nam zawęża możliwości.
Na pewno może to być BMW E46 (nie wszystkie miały stały napęd na cztery koła), Mercedes C, Opel Omega.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

12 Paź 2013, 16:07

Bo sam nie wiem, jak lepiej. Jezdze rocznie 15 tys km, wiec nie wiem czy w takim razie Diesel, czy Benzyne. Przy tej ilosci km rocznie.
owocowy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

12 Paź 2013, 18:17

To ja bym proponował rozejrzeć się za jakąś fajną benzyną z napędem na tył z możliwością instalacji LPG w przyszłości, bo jak bedzie drogo na benzynie, a jeździło będzie się fajnie to zawsze będziesz miał wyjscie awaryjne.

Co do samochodu z napędem na tył to fajną alternatywą dla BMW jest Lexus IS200 z silnikiem benzynowym umieszczonym wzdłużne ma 155km i można go zagazować no i ma 6 biegów. Tylko sa to samochody produkowane przed 2005 rokiem ktory podałeś. W zakupie takiego spokojnie zamieścisz się w założonym budżecie i jeszcze zostanie na ewentualne doszykowanie auta :)
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

12 Paź 2013, 19:54

e46 328Ci kupisz w tych pieniądzach i banan z twarzy nie będzie Ci znikał :)
matiit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 05 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW e39
Silnik: m52b28
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

13 Paź 2013, 11:33

A po czym poznac, ktory samochod mozna zrobic w gazie? Musi miec odpowiednio duzo mocy, czy zalezy do od innych czynnikow? Duzo kosztuje takie zamontowanie na gaz?
I co sadzicie o nastepcy e46, czyli e90?
owocowy
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam