Auto do 3tyś, ekonomiczne i wygodne.

06 Sty 2016, 11:10

Cześć :)
Poszukuje auta, jak w temacie. Posiadam prawo jazdy od prawie 4lat i w końcu nadarza się okazja do kupna czegoś. Mieszkam z niepełnosprawną mamą dlatego potrzebne jest mi wygodne auto, gdzie mama wsiadając nie będzie musiała kłaść się na glebie. Moje wymagania wobec auta? Ekonomia (nie wiem czy diesel w tej cenie wchodzi w grę, więc zapewne LPG), wygoda (tak jak pisałem), wspomaganie. Cała reszta mile widziana. Nie chce też auta starszego niż ja czyli poniżej 1994.
Was prosiłbym o pomoc, co proponujecie, jakie macie doświadczenie.
Jeżeli macie coś do zaproponowania, poszukuję czegoś w okolicach Torunia +75km, to myślę, że jest maksymalny zasięg moich poszukiwań, no chyba, że trafi się jakaś perełka :)
Dzięki z góry za odpowiedzi :) i przepraszam jeżeli były podobne wątki a były, ale ze względu na potrzebę komfortu założyłem nowy temat.
Wielkość auta nie ma dla mnie większego znaczenia, jeździłem IVECO Daily, i śmiem twierdzić, że im większe auto tym lepsze prowadzenie :)
melon66
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 12 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam
0

06 Sty 2016, 13:27

Zerknij na te oferty:
[link do oferty na Olx wygasł] - ładnie utrzymana i sądząc po tablicach długo jeżdzi po jednym mieście.
[link do oferty na Olx wygasł] - prawy próg do zrobienia i konczące się OC to dobre argumenty do zbicia ceny.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - było coś z przodem ale czego wymagać za te pieniądze.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
1

06 Sty 2016, 20:15

Kolega chyba naprawdę perełki znalazł bo dwie już nieaktualne :)
Vectra A do sprawdzenia. Już dziś nie będę dzwonił bo w końcu dzień wolny.
Dzięki za odpowiedz.
wiem że napisałem że diesle to nie najlepszy pomysł, ale może wrzucę coś do sprawdzenia:
[link do oferty na Olx wygasł]

albo może vectra B

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
melon66
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 12 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam
0

06 Sty 2016, 20:26

TDSy w E36 są podobno kiepskie ale jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi a co do tego modelu z linku to według mnie na 90% jest to mina,97rok za 2600zł? Do tego sporo oglądających i nic? Nikt nawet na handel nie wziął?
Vectra wygląda ok tylko nie z tym silnikiem,kompletny muł w tej budzie a mocniejsze 16v 100km chlapie olej poza tym za 3k dobrej viki B nie kupisz,80-90% egzemplarzy będzie już mniej lub więcej przegnite.

Kolejny Golf do sprawdzenia [link do oferty na Olx wygasł] świeży gaz i dobre wyposażenie.
Ładna Primera tylko coś tanio i stary gaz ale czego wymagać za te pieniądze.
[link do oferty na Olx wygasł]
I Astra kombi tylko ktoś się pomylił i napisał że w ocynku a te aśki go nie miały.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
1

07 Sty 2016, 11:59

Mam możliwość pojechania po auto do Niemiec. Znajomi mają tam rodzinę więc wszystko załatwiane po znajomości, można złapać po prostu okazję. Czy sądzicie, że warto? ponad 1tyś bym musiał wydać na zarejestrowanie go w kraju. W takim wypadku musiałbym kupić taniego benzyniaka i w polsce zalozyć mu gaz. Jakie są koszty takiej operacji?
melon66
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 12 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam
0

07 Sty 2016, 15:01

Mając 3 tys. zł chcesz jednocześnie kupić, sprowadzić i zagazować auto? :unsure:
BrutusM
Początkujący
 
Posty: 125
Auto: Japonia
Skrzynia biegów: Manualna
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Manewr skrętu na skrzyżowaniu
    Manewr skrętu – kierowcy często nieprawidłowo wykonują ten manewr, nie dostosowują prędkości, nie biorą pod uwagę warunków pogodowych i zapominają o zatrzymaniu się, gdy skręt jest warunkowy. "Po pierwsze, przed ...

07 Sty 2016, 15:15

To Daewoo wygląda ciekawie, tylko troche rejestracja przygięta, ciekawe czemu?
zielonek
Aktywny
 
Posty: 490
Auto: P 206
0

07 Sty 2016, 15:22

W tej cenie polecam ciągle siedzieć na OLX/ allegro itp i szukać aut, które są wrzucone niedawno i jechać jeszcze tego samego dnia. Dobre auta schodzą w 2 godziny ( mój tak sprzedałem). Auto, które kupiłem 2 miesiące temu (HYUNDAI ACCENT 1.5, 2001 rok, 0 rdzy, elektryczny szyby/ lusterka, klima, wszystko działa jak należy i zapłaciłem za niego 2900 pln.) Moim zdaniem można w tej cenie coś dobrego kupić, ale tak jak pisałem, wymaga to sporej cierpliwości i na pewno nie patrzenie na wygląd auta, tylko na stan.
Peugeot 307 SW 2.0 HDI 110 km + Hyundai Accent lc 1.5 16v 102 km
Amica1
Początkujący
 
Posty: 72
Miejscowość: Żyrardów
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Peugeot 307 SW
Silnik: 2.0HDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
1

07 Sty 2016, 18:35

tutaj tez e36 z 97 za 2400 a poszło w godzinę, spóźniłem się
[link do oferty na Olx wygasł]
melon66
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 12 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam
0

07 Sty 2016, 18:42

Amica1 napisał(a):Auto, które kupiłem 2 miesiące temu (HYUNDAI ACCENT 1.5, 2001 rok, 0 rdzy, elektryczny szyby/ lusterka, klima, wszystko działa jak należy i zapłaciłem za niego 2900 pln.)

okazja, bo poprzednią generację prawie bez wyposażenia opyliłem za 3500zł :)
Dziś go widziałem - dalej jeździ
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0

07 Sty 2016, 20:37

melon66 Ty poważnie mówisz bo nie wierzę w to co widzę :shock: masz 3000zł i chcesz sprowadzać auto? Do tego dobiłeś mnie tym BMW,serio myślisz że handlarz odda Ci sprawną za 2k? Takie chodza po 6-7k..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

08 Sty 2016, 06:02

Jak masz kogoś dobrze ogarniętego mechanicznie to możesz szukać auta za 3tys.z jakąś małą usterką, może ktoś będzie taniej sprzedawał, ale nie licz na cuda. W tym budżecie to jakiś mniej popularny/renomowany model np. Peugeot 405, Ford Mondeo Mk1, Renault Laguna I Ph I, Fiat Marea, VW Vento, Citroen Xsara I itp. W tym budżecie najważniejsze, żeby nie był przerdzewiały na wylot i jeździł prosto.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

08 Sty 2016, 09:55

dzida napisał(a): Amica1 napisał(a):
Auto, które kupiłem 2 miesiące temu (HYUNDAI ACCENT 1.5, 2001 rok, 0 rdzy, elektryczny szyby/ lusterka, klima, wszystko działa jak należy i zapłaciłem za niego 2900 pln.)


okazja, bo poprzednią generację prawie bez wyposażenia opyliłem za 3500zł :)
Dziś go widziałem - dalej jeździ


Wiesz co, z tego co orientowałem się na rynku to po tyle one chodzą, choć patrząc na stan mojego auta ( tfu tfu nie zapeszając) to chciałem go od razu po zakupie wystawić na sprzedaż za 5 tys., ale stwierdziłem, że jest to bez sensu pomysł, bo znów będę szukał kolejne 2-3 miesiące dobrego auta do jazdy.

Poprzednie auto ROVER 214si, które również koledzy z tego forum mi polecili kupiłem 4 lata temu za 2800 pln. 1996rok, gaz wtedy był 3 letni (sekwencja), elektryczne szyby, wszystkie progi podłoga, nadkola zdrowe, bez rdzy, za każdym razem jak jeździłem na przeglądy to ludzie się pytali czy wymieniałem przewody pod autem i czy robiłem już blacharkę, bo nie wierzyli, że tak stare auto może jeszcze tak wyglądać dobrze, jedynie rdza pojawiła się na podszybiu z przodu i to wszystko. Jeździłem nim do września 2015 bez żadnych problemów, do końca nie bałbym się nim jechać nad morze czy w góry. Ale tak jak pisałem, nie żadne BMW e36 czy golfy III bo to już wszystko przeżarte jest i zajechane przez młodzików, tylko w tej kwocie celowałbym w coś mało chodliwego, co jest dość łatwo kupić.
Peugeot 307 SW 2.0 HDI 110 km + Hyundai Accent lc 1.5 16v 102 km
Amica1
Początkujący
 
Posty: 72
Miejscowość: Żyrardów
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Peugeot 307 SW
Silnik: 2.0HDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
0

08 Sty 2016, 15:28

Barol, z tego co wiem w Niemczech za Vectre B w dobrym stanie zapłacisz 600zł + 1200zł koszty sprowadzenia + założenie gazu. Na co albo odłożę albo pożyczę od kogoś brakującą kwotę :)
Powiem tak ile osób tyle opinii. Znajomy kupił e36 320i za niecałe 3tyś. Silnik igła, sprowadzony z niemiec. Jedyny mankament to rdza, bo już trochę blacha zjedzona. Ale przecież to nie ma być samochód na resztę mojego życia. A bardziej widzę moją mamę wsiadającą do BMW niż wciskającą się z bólem do saxo.
melon66
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 12 07 2012
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam
0

08 Sty 2016, 16:43

melon66 napisał(a):w Niemczech za Vectre B w dobrym stanie zapłacisz 600zł + 1200zł koszty sprowadzenia + założenie gazu. Na co albo odłożę albo pożyczę od kogoś brakującą kwotę :)

no i pomyśl, czy warto pakować 2x więcej w sprowadzenie niż warte jest auto... przecież to głupota, bo za 600zł na bank nie będzie doba, a jak nawet coś się uda to nie masz na pakiet startowy :?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
0