Auto do 60 tyś FULL PAKIET

Auto do 60 tyś FULL PAKIET

14 Lis 2018, 22:30

Witajcie,
interesuje mnie kupno nowego samochodu do kwoty 60tyś. Proszę o porady który lepszy samochód wybrać.

Najlepiej gdyby było:
-bogate wyposażenie m.in.
*czujniki tylne, przednie, martwego pola, zmiany pasa, deszczu i zmroku
*kamera cofania ewentualnie 360
*telefon
*ew. usb, jack
-pojemność do 1,8 (nie chcę płacić więcej)
-skrzynia manualna
-diesel
-moc powyżej 100KM
-rocznik min 2014
-przebieg max 120tys
Zależy mi aby mało palił, ponieważ główny tryb jazdy to
miejski , od czasu do czasu trafi się dłuższa trasa.

Przeglądałem i skupiłem się na 3 modelach crossoverów. Opel Mokka 2015, Peugeot 2008 2016, Mitsubishi ASX.

Bogate wyposażenie to plus dwóch pierwszych, ASX może tylko wygląd. Użyteczność tych modeli chyba kieruje się w stronę minusa, duże spalanie ASX, głośne wnętrze Mokki, odklejające się elementy Peugeota.

Żaden nie przekonał mnie do końca. Przejrzałem wiele ofert, obejrzałem sporo testów. Zwyczajnie się zgubiłem i szukam porady, drogowskazu, który wskaże w jakim kierunku się udać.

Pytanie brzmi, co jeszcze podobnego można wybrać za podobną cenę z podobnym wyposażeniem? Czy może lepiej wybrać coś z tej trójki?

Głównie celuje w Suv-a, aby wygodnie się wsiadało. Lecz sedany, hatchbacki i combi również zaakceptuję! Nowy czy używany nie ma różnicy.
Hugen
Obserwowany

Re: Auto do 60 tyś FULL PAKIET

15 Lis 2018, 07:11

Małolitrażowy diesel
Głównie do miasta
Niski przebieg w max 4 latku za dobrą cenę
Brakuje tylko słowa bezawaryjny.
To się kupy nie trzyma ;)

Zacznijmy od tego, że dziś nie płacisz OC za pojemność. Diesle małolitrażowe nie są solidne, a jazda miejska tylko pogorszy temat. Jak chcesz kupić coś w dobrej cenie to albo ma jakaś wadę albo wysoki przebieg.

Kamerę czy czujniki można dodać bez problemu akcesoryjne, a od razu łatwiej będzie znaleźć coś ładnego. Mówię o dołożeniu z radiem opartym na android, które wygląda często jak seryjne. Diesel w mieście mało nie spali, bo ciągle jeździsz z niedogrzanym silnikiem (chyba, że jedzisz po mieście tylko odcinki po 10km, a nie 2-5)

Ile km rocznie robisz, że tak liczysz spalanie?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 452
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Lis 2018, 12:15

Po co Ci bogate wyposażenie i ponad 100 kucy w aucie do miasta? Nie chcesz płacić więcej bo OC, ale bajery których użyjesz dwa razy w roku już są ekonomiczne? :)
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

16 Lis 2018, 23:43

20 tysięcy rocznie,

po prostu szukam auta z wyższym standardem niż toyta corrola w hatchbacku 12 letnia, piszę tutaj na forum gdyż nie znam się aż tak dobrze jak wy forumowicze. Szukam porady, a że człowiek nie interesował się tym aż do teraz gdy naszła potrzeba zmiany, to teraz pragnę znaleźć ten złoty środek. ;)
Hugen
Obserwowany

17 Lis 2018, 00:08

Ja bym brał Audi A5 8T 2010 2.0 benzyna. Auto ma fajne wyposażenie i świetną balistykę zaryzykuje stwierdzenie że tym autem się płynie a nie jedzie.
Haotic
Nowicjusz

17 Lis 2018, 08:10

Jeśli interesują Cię dość młode auta używane to zobacz sobie jaka jest różnica w cenie pomiędzy autem z polskiego salonu od pierwszego właściciela, a czymś ściągniętym z DE. Ostatnio była tu wrzucona Mazda 3 z salonu, rocznik 2013, przebieg 90tys.km, wersjaSky Selection, silnik 2.0 120KM, cena 53 tys.zl.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Chcesz zmienić pas? Pamiętaj o pięciu ważnych zasadach! Chcesz zmienić pas? Pamiętaj o pięciu ważnych zasadach!
    Bardzo często przy wzmożonym ruchu na autostradzie czy na innej wielopasmowej drodze kierowcom wydaje się, że warto zjechać na sąsiedni pas, bo samochody poruszają się po nim szybciej. Dlaczego czasami nie warto tego robić? ...
    Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej Hyundai i30 nowej generacji w wersji 3-drzwiowej
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcia nowego modelu i30 w wersji 3-drzwiowej, którego oficjalna premiera będzie miała miejsce 27 września, podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. 3-drzwiowa wersja i30 jest ...

•