Auto do 60 tyś FULL PAKIET

14 Lis 2018, 22:30

Witajcie,
interesuje mnie kupno nowego samochodu do kwoty 60tyś. Proszę o porady który lepszy samochód wybrać.

Najlepiej gdyby było:
-bogate wyposażenie m.in.
*czujniki tylne, przednie, martwego pola, zmiany pasa, deszczu i zmroku
*kamera cofania ewentualnie 360
*telefon
*ew. usb, jack
-pojemność do 1,8 (nie chcę płacić więcej)
-skrzynia manualna
-diesel
-moc powyżej 100KM
-rocznik min 2014
-przebieg max 120tys
Zależy mi aby mało palił, ponieważ główny tryb jazdy to
miejski , od czasu do czasu trafi się dłuższa trasa.

Przeglądałem i skupiłem się na 3 modelach crossoverów. Opel Mokka 2015, Peugeot 2008 2016, Mitsubishi ASX.

Bogate wyposażenie to plus dwóch pierwszych, ASX może tylko wygląd. Użyteczność tych modeli chyba kieruje się w stronę minusa, duże spalanie ASX, głośne wnętrze Mokki, odklejające się elementy Peugeota.

Żaden nie przekonał mnie do końca. Przejrzałem wiele ofert, obejrzałem sporo testów. Zwyczajnie się zgubiłem i szukam porady, drogowskazu, który wskaże w jakim kierunku się udać.

Pytanie brzmi, co jeszcze podobnego można wybrać za podobną cenę z podobnym wyposażeniem? Czy może lepiej wybrać coś z tej trójki?

Głównie celuje w Suv-a, aby wygodnie się wsiadało. Lecz sedany, hatchbacki i combi również zaakceptuję! Nowy czy używany nie ma różnicy.
Hugen
Nowicjusz
 
Posty: 2

15 Lis 2018, 07:11

Małolitrażowy diesel
Głównie do miasta
Niski przebieg w max 4 latku za dobrą cenę
Brakuje tylko słowa bezawaryjny.
To się kupy nie trzyma ;)

Zacznijmy od tego, że dziś nie płacisz OC za pojemność. Diesle małolitrażowe nie są solidne, a jazda miejska tylko pogorszy temat. Jak chcesz kupić coś w dobrej cenie to albo ma jakaś wadę albo wysoki przebieg.

Kamerę czy czujniki można dodać bez problemu akcesoryjne, a od razu łatwiej będzie znaleźć coś ładnego. Mówię o dołożeniu z radiem opartym na android, które wygląda często jak seryjne. Diesel w mieście mało nie spali, bo ciągle jeździsz z niedogrzanym silnikiem (chyba, że jedzisz po mieście tylko odcinki po 10km, a nie 2-5)

Ile km rocznie robisz, że tak liczysz spalanie?
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

15 Lis 2018, 12:15

Po co Ci bogate wyposażenie i ponad 100 kucy w aucie do miasta? Nie chcesz płacić więcej bo OC, ale bajery których użyjesz dwa razy w roku już są ekonomiczne? :)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

16 Lis 2018, 23:43

20 tysięcy rocznie,

po prostu szukam auta z wyższym standardem niż toyta corrola w hatchbacku 12 letnia, piszę tutaj na forum gdyż nie znam się aż tak dobrze jak wy forumowicze. Szukam porady, a że człowiek nie interesował się tym aż do teraz gdy naszła potrzeba zmiany, to teraz pragnę znaleźć ten złoty środek. ;)
Hugen
Nowicjusz
 
Posty: 2

17 Lis 2018, 00:08

Ja bym brał Audi A5 8T 2010 2.0 benzyna. Auto ma fajne wyposażenie i świetną balistykę zaryzykuje stwierdzenie że tym autem się płynie a nie jedzie.
Haotic
Nowicjusz
 
Posty: 18

17 Lis 2018, 08:10

Jeśli interesują Cię dość młode auta używane to zobacz sobie jaka jest różnica w cenie pomiędzy autem z polskiego salonu od pierwszego właściciela, a czymś ściągniętym z DE. Ostatnio była tu wrzucona Mazda 3 z salonu, rocznik 2013, przebieg 90tys.km, wersjaSky Selection, silnik 2.0 120KM, cena 53 tys.zl.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota ProAce - nowy samochód dostawczy
    Toyota ProAce będzie odpowiedzią koncernu na rosnące zapotrzebowanie rynku europejskiego na lekkie pojazdy użytkowe średnich rozmiarów. Nowy model będzie dostępny z możliwością wyboru dwóch długości i dwóch ...