Auto do 7-8tys zł

08 Kwi 2008, 17:32

Witam chciałbym kupić auto za około 7-8 tys zł w gre wchodzi kupno auta w Polsce lub sprowadzenie z zagranicy. Chciałbym aby auto którego poszukuje było w miarę duże i wygodne, obecnie jeżdżę golfem 3 i jestem raczej niezadowolony z jego wygody ;/ co do dodatkowych opcji, to myślałem nad elektryka, ABS, mile widziana klima i kontrola trakcji i oczywiście gaz lub diesel.
Może to trochę dożo jak na auto za 8tys, ale jednak znalazłem takie.
Moimi typami jak narazie są:
Omega B 2,5 TDS
Mondeo 2,5 6v + LPG
i...

Omega nie podoba mi sie tak bardzo, ale miałem okazje nią jeździć przez tydzień i bylem zadowolony z komfortu i ze spalania, tylko wiem ze osprzęt w tych silnikach jest strasznie awaryjny ;/ i drogie częsci.
Mondeo tez nie wygląda ze rewelacyjnie, ale za 7,5tys można już wyhaczyć nawet w dobrym stanie z sekwencją, pełna elektryka, klima, no i oczywiście być zadowolonym z mocnego silnika.

Za wszystkie propozycje i pomoc z góry dzięki :) Pozdrawiam
matyslubin
Nowicjusz
 
Posty: 18

08 Kwi 2008, 17:35

Zapomnij o Mondeo V6... znam te auto i wiem, że więcej stoi niż jeździ... jeszcze prawdopodobnie będzie w automacie więc wydatki ok 10tyś zł nie są mu obce. Jak już to Omkę polecam.
rządzić na drodze niekoniecznie znaczy być na niej najszybszym...
lukiwch
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 330
Miejscowość: Wałbrzych

08 Kwi 2008, 20:40

Zapomnij o Omedze z dieslem 2.5! Jest już kilka wątków o tym właśnie samochodzie - poczytaj! Samochód jest super, ale ten silnik to tragedia. Będziesz regularnym gościem serwisów i to wcale nie tanie rzeczy tam siadają. Do tego on wcale mało nie pali. Jak pisałem w innym wątku, znam kilku ludzi którzy taki samochód mieli/mają i serdecznie go nienawidzą. Omegę możesz kupić, ale w benzynie np. 2.0. Za ok. 8 tys. może być ciężko dostać coś z takim wyposażeniem jak wspomniałeś (głównie chodzi o kontrolę trakcji), ale poszukaj może Laguny pierwszej generacji - wbrew opinii jest w zasadzie bezawaryjna. Pozdrawiam.
Lancia, lancia i jeszcze raz... saab :)
fennec
Początkujący
 
Posty: 83

08 Kwi 2008, 21:35

Jesli omege to juz lepiej 2.5 lpg niz 2.0, która pali podobnie a duzo mniejsza dynamika
NFSU9
Aktywny
 
Posty: 335
Miejscowość: WWA
Auto: 350z
Silnik: 3.5v6 300km

08 Kwi 2008, 22:03

chodziło o to, że nie diesel, reszta silników wedle uznania, ja też bym wolał 2.5
Lancia, lancia i jeszcze raz... saab :)
fennec
Początkujący
 
Posty: 83

09 Kwi 2008, 14:08

Potwierdziło się to co myślałem ;/ czyli dwa auta odpadają, omege ciężko dostać z dobrym lpg i na dodatek ta blacha w opach tez nie najlepsza. Co do modeo to tylko manual, lubie czasem depnąć jak wiem ze mam czym, a automat nie zdaje egzaminu.

Laguna hyhmm... czemu nie, ale ropniak odpada, trochę słabe silniki mają
Wypatrzyłem taką (nie wiem czy można zamieszczać takie linki, jak nie to niech mod jakiś usunie):
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
trochę duża pojemność bo aż 3 litry ;/
Zastanawia mnie to dlaczego tak mało lagunek 2.0 jest w gazie, prawie same 1,8 lub b.duże np 3.0
matyslubin
Nowicjusz
 
Posty: 18
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wyprzedzać rowerzystę?
    Wyższe temperatury powietrza sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Dlatego kierowcy powinni przypomnieć sobie, co zrobić, by w bezpieczny sposób dzielić jezdnię z rowerzystami, a przede ...
    Śmiertelne selfie - czy warto tak się narażać?
    Brak uwagi i rozkojarzenie podczas prowadzenia samochodu spowalniają czas reakcji i powodują niebezpieczne sytuacje na drodze. Korzystając z telefonu podczas jazdy znacząco zwiększamy ryzyko wypadku. Jeszcze do niedawna to ...

10 Kwi 2008, 14:43

Siema;]

Oto moje propozycje:

Passat
[link do oferty na Allegro wygasł]

Primera
[link do oferty na Allegro wygasł]

A4
[link do oferty na Allegro wygasł]

80
[link do oferty na Allegro wygasł]

Merc 300D
[link do oferty na Allegro wygasł]
Endrju
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3011
Zdjęcia: 449
Miejscowość: Poznań