Auto do 80 tys PLN.

16 Kwi 2012, 16:06

Witam. Na wstępie napiszę, że szukałem już podobnego tematu, ale wszystkie które znalazłem są z ubiegłego roku, albo dotyczy innego typu auta.
Więc głównie interesuje mnie SUV do 80 tys PLN. Alternatywą może być jakieś inne auto. Silnik powinien być diesel oraz auto powinno w miarę mało palić. Może być używane.

Zaciekawił mnie Volkswagen Tiguan, co o nim sądzicie?
Myślałem również na nową Dacią Duster.
Z innych aut takich jak sedan, sport/coupe myślałem o Passacie CC, jakimś Mercedesie lub Audi, Opel Insignia.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Xolex
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Polska

16 Kwi 2012, 17:30

Moje propozycje:
SUVy z wyprzedaży rocznika:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tiguana w tej cenie nowego nie dostaniesz więc będziesz musiał szukać coś z używek 2010r w dół i łatwo się wpakować w powypadkowe auto, a ww modele będą większe w środku i pewniejsze. Ale jeśli z pewnych rąk to czemu nie - auto ogólnie nie jest złe.

Z limuzyn klasy średniej to dodam od siebie z używek Hondę Accord ze względu na wysoką trwałość w porównaniu do konkurencji.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Z nowych to może Peugeot 508
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Kwi 2012, 18:53

tiguan jest bardzo tandetny i plastikowy w środku jak dla mnie.

Passat CC bardzo fajny wybór jeżeli nie ograniczają cię 4 miejsca. Nie pamiętam czy w modelu Passat cc była możliwość domówienia 5 miejsca siedzącego jak w obecnym VW CC.

Peugot prowadzi się dla mnie koszmarnie, a silnik 2.0 HDI 160km jakoś nie pokazuje że ma te 160km.

Opel Insignia z 160km dieslem jest naprawdę dynamiczna, prowadzi się naprawdę fajnie, szczególnie z flex ride. Widoczność dość ograniczona. Pozycja za kierownicą świetna. Fotele dość twarde(sportowy wariant z wysuwanymi podudziami) aczkolwiek wygodne nawet w dłuższej trasie. Wygląd zdecydowanie na plus, namawiał bym jednak do dwulitrowej benzyny. Co do napędu bardzo również podoba mi się sprzęgło w tym aucie, jest krótkie i zdecydowanie bierze. I w tej cenie na pewno szukałbym Insigni. Kolejnym plusem jest to że możesz wyrwać dość świeży rocznik.


Co do aut które przedstawił dzida @dzida, no niestety są to golasy, a silniki o mocach do 120KM w dość ciężkich autach raczej nie zachęcają do szybszej jazdy. Jeździłem Hyundaiem Santa Fe z silnikiem 2.2 CRDi 150km i mocy nie było za wiele. IX pewnie jest trochę lżejszy do santa fe, ale myślę że też fajerwerków nie będzie. Plus dużo wyższe spalanie jak w opcjach sedanowych.
pkierownik
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 18 08 2010

16 Kwi 2012, 19:09

Z SUVów ciekawa jest jeszcze Skoda Yeti w wersji Street z 2.0 TDI [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ewnetulanie znajdzie się również Peugeota 3008 z 1.6HDi

Z nowych sedanów warto rozejrzeć się za Laguna. W miarę dynamiczna, dobrze wykonana, z naprawde dobrym wyposażeniem.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

lub za Jettą [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Przestronny, ładnie wyposażony, oszczędny, jeśli przymkniemy oko na zawiasy w bagażniku to całkiem przyjemny samochód.

Choć z tego co widzę, można wyrwać naprawdę fajnie wyposażone demówki 508 z mocnym silnikiem. W tej cenie jest to prawie bezkonkurencyjna oferta.
Libre
Aktywny
 
Posty: 336
Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

16 Kwi 2012, 19:17

No niestety przyznam, że będa to podstawowe wersje ale w kwestii wyposażenia będą na poziomie najbogatszej Dacii Duster a wykończenia o wiele przewyższają ja :) Ale fakt faktem, że nowe to nowe i pewne dlatego podałem te propozycje.
Jeśli szukać dynamiki to tylko używki ale nowoczesne diesle, źle znoszą duże przebiegi niestety.

Podsumowując to albo nowy z salonu w podstawie i wiesz co masz albo używany dynamiczny ale niepewny w kwestii traktowania.
Osobiście jestem za nowym ...w benzynie - będzie lepiej wyposażony za tą cenę:)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Kwi 2012, 20:34

@Libre- Yetti- dorzucę moje dwa grosze. Według mnie bardzo fajne autko, aczkolwiek dość małe. W środku przestronne. Zawieszenie dobrze zestrojone. Nie za twarde nie, za miękkie. Czuć wielowahacz z tyłu, zdecydowanie na plus. Trochę za czuły układ wspomagania. Nie czuć masy przy szybszych zakrętach. Generalnie prowadzenie na plus. Materiał wykończeniowe jak za ten pieniądz i klasę również na plus. Jeździłem 1.4TSI 122 konie bodajże. Do miasta wystarczający. Jedynie do czego bym się przyczepił to pozycja za kierownicą, ciężko mi było dobrać odpowiednią.

Laguna- mechanicznie ok, stylistyka wedle gustu, niestety materiały wykończeniowe bardzo słabe, znajomemu po 15tysiącach wytarła się skóra na kierownicy aż do rdzenia. I generalnie plastiki szybko się również niszczą.

@Dzida- No to już kto co woli. Ja bym wolał kupić auto używane ale jednak z dobrym wyposażeniem. No i w benzynie. WIadomo że nie wiem do końca dco dostaniemy, aczkolwiek warto trochę dłużej poszukać i znaleźć egzemplarz w dobrym stanie. Gdy ja po pewnym czasie poszukiwania znalazłem swoje auto miało niecałe 100 tysięcy przebiegu, nikt ze znajomych nie wierzył że to nie auto z salonu.

A co do Dacii Duster- Jeździć nie jeździłem, ale siedziałem w środku, no i myślę że pod względem wykonania, przestrzeni i materiałów i pozycji za kierownicą to...dramat? Przenigdy nie wydałbym ciężko zarobiony 80 tysięcy na takie auto. A jest to już pieniądz naprawdę spory dla zwykłego zjadacza chleba.
pkierownik
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 18 08 2010

16 Kwi 2012, 20:39

W takim wypadku zwróciłbym uwagę na Toyotkę Rav-4, bo to lider bezawaryjności lub wspomniana przeze mnie wyżej Hondę Accord bądź nową Mazdę 6 - też ciekawe auto, jednak diesle są drogie w serwisie niestety.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Kwi 2012, 20:53

Decydujac się na Yeti warto poczytać o jego awaryjności i niskiej jakości:
[link do AutoGaleria wygasł] pomijając problemy z silnikami to ten samochód ma nawet problem z korozją i uszczelkami.
Ja bym brał 508, co do prowadzenia to mam znajomych testerów akurat rozmawiałem z Grześkiem jak testował 508 i według niego Peugeot prowadzi się bardzo dobrze, tutaj link do testu tego konkretnego egzemplarza:
[link do AutoGaleria wygasł]
" 508 układ kierowniczy zbiera najlepsze noty. Jest precyzyjny, wspomaganie odpowiednio dozowane, a wspomniana wcześniej kierownica dokłada się do przyjemności prowadzenia Peugeota."
"W Peugeocie odzywa się dynamiczny charakter, który dodatkowo wzmocniono podwójnymi wahaczami z przodu, zamiast kolumn MacPhersona. Różnica jest momentalnie wyczuwalna. Co prawda 508-ka nie jest przesadnie sportowa i twarda, potrafi zaoferować komfort podróżowania, ale od razu widać, że szybsza jazda leży w jej naturze. Jest przewidywalna, nie prowokuje nerwowych sytuacji, kontrola trakcji nie jest zbyt agresywna, a auto po prostu daje dużo frajdy z prowadzenia.

Ważny aspekt, kiedy się mocno przyspiesza i szybko jeździ, to hamulce. I w tej kategorii także wygrywa 508. Bez problemu utrzymuje zadany tor jazdy, brutalnie wgryzając się w asfalt, nawet mokry. Osobiście przekonałem się, co znaczy awaryjne hamowanie w Peugeocie, gdy z lasu wybiegły mi trzy sarny na środek drog"
W tym samym czasie Marcin testował Passata B7 i narzekał na zbyt miękkie zawieszenie.
Kto jak kto ale oni akurat mają porównanie.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Maj 2012, 21:28

bez pudła... bierz 508!

poczytaj opinie obecnych użytkowników w necie i się przekonasz sam!
Pzdr from ŁDZ,
Basiu
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość:
Prawo jazdy: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007