Auto do szkoły 5-6 tyś.

13 Paź 2013, 21:33

Pikasek napisał(a):Samochód bez duszy? Mułowaty :D . Fakt demonem prędkości to nie jest, ale wole tysiąc razy Astrę niż Uno (kompletnie mi się nie podoba ten fiat).Lepiej jeżdzić 1.4 na samej benzynię, niż szpanować jakąś Bmw w Lpg która tylko wyje a wogóle nie jedzie ( i teraz se posypią Negatywy od włascicieli Beemek :) ale mam to głeboko w 4 literach ) Każdy kupuje auto na jakie go stać,śmigam astrą bo stać mnie żeby ją utrzymać, fakt Bmw fajnie auta ale nie jestem zwolennikiem Lpg do aut żeby zakładać.Takie jest moje zdanie :)

Troszkę się wnerwiłem.Przepraszam chłopaki :) juz nie będę heh



Kolego ale w temacie nie ma ani słowa o bmw więc skąd to porównanie?

Rozumiem, że astre uważasz za ekstra samochód bo dla kierowcy każdy pierwszy samochód jest ekstra i to doskonale rozumiem :mrgreen: Również uważam opelka za dobry samochód ale mając bardzo dużą skale porównawczą oceniam go obiektywnie dostrzegając zarówno plusy jak i minusy.
Też wolę astre od uno, miałem astre, uniakiem też mam okazje pojezdzić od czasu do czasu.

Porównania astry f do jakiegokolwiek bmw w tym temacie nie rozumiem, porównanie bez sensu.
Zagazowane bmw nie jedzie? Wskaż mi chociaż jedno jedyne bmw może być styrane i zagazowane, które jedzie wolniej od astry f 1.4 8 zaworowej :mrgreen:
Zapewniam Cię, że nawet zagazowany większy i mocniejszy silnik zapewni Ci więcej frajdy z jazdy niż mały benzyniak.

A wracając do tematu.
Barol napisał(a):Tylko że Astra będzie już zgnita :)


Obawiam się, że zarówno astra jak i uniak mogą być zgnite choć opel rdzewieje nieporównywalnie bardziej.
Mam za sobą szpachlowanie astry, gnije błotnik od strony wlewu paliwa szczególnie, reszta błotników tez lubi rdzewieć. Gniją progi, bywa że klapa bagażnika. Natomiast w uniaku przeważnie doły przednich błotników i nagminnie progi. Tydzień temu łatałem uno babci i nieźle się nagimnastykowałem. Swoją drogą nigdy nie pojme oznaczeń koloru lakieru we fitach, niby był ok a wyszedł zupełnie inny :mrgreen: Uniak rocznik 1995 oryginalny przebieg 45tys.km od zawsze garażowany a mimo to była już dziura w błotniku i progu.
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

14 Paź 2013, 06:17

W Uno gniją też doły drzwi :)
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Paź 2013, 10:04

Pikasek napisał(a):Troszkę się wnerwiłem.Przepraszam chłopaki juz nie będę heh

Chyba prawda zabolała, czemu nawiązujesz do bmw i obrażasz użytkowników skoro nikt nic o bmw nie wspomniał.. :)
Autorowi tematu poleciłbym Lagunę I 1.8 8v, prosty silnik dobry do gazu, auto wygodne, przestronne i jakoś wygląda, ruda go nie zjada jak astry.
dominik89
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 320
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Liverpool
Auto: bmw
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

14 Paź 2013, 11:43

Ok spoko, Astra jest moim pierwszym wozem i narazie nie śmigałem niczym innym.No trochę prawda zabolała :) generalnie silnik nie jest taki muł,ale żeby pod górke wjechać takie małe pojemności się nie nadają.Tak uważam, wiadomo że beemka pojedzie lepiej niż taka astra bo ma dużo większy silnik i lepszego kopa,ale nie śmieszy was jak słyszycie że ktoś kupuje auto w benzynie po to żeby je zagazować? Jak ktoś chce mieć Lpg to niech znajdzie auto które już ma instalację,wiadomo że lepiej założyć samemu instalacje bo wiadomo ile na gazie to auto naprawde zrobi kilometrów. Jeszcze raz przepraszam Panowie,wczesniejszym postem nie chciałem nikogo urazić :)

Aha i ja mam aste ten silnik 1,4 na wtrysku pełnym a nie na Monowtryskach także trochę lepiej jedzie od zwykłej astry 1.4 :) (Monowtrysk ma 65 km a u mnie jest niby 82km :) ) Ale słyszalem że w takich paru autach ubywa trochę koni tz: "Parę koni zdechło" tak mi niektórzy mowią wiece o co chodzi takim osobom??
Pikasek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 08 04 2013
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Paź 2013, 12:03

Niby 82km? sprawdz w dowodzie ile masz kw :) konie zdychaja bo silnik sie zużywa jak ktoś nie dba, pałuje na zimnym silniku, leje słaby olej itd itp.. nawet zapchany filtr powietrza czy katalizator obniza moca, a lpg to juz indywidualna sprawa jedni nie narzekają, drudzy tak. Ja osobiscie nie popieram lpg, jesli silnik jest robiony na bene tzn ze na tym ma chodzić, po co fabryke poprawiac, ale to tylko moje zdanie. Kazdy jezdzi tym co mu odpowiada wzgledem kosztow.
Ostatnio edytowany przez dominik89, 14 Paź 2013, 12:17, edytowano w sumie 1 raz
dominik89
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 320
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Liverpool
Auto: bmw
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009

14 Paź 2013, 12:11

Pikasek, a co jest dziwnego w tym, że ktoś chce jeździć taniej?:) Skoro można, to czemu nie?
matiit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 05 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW e39
Silnik: m52b28
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

14 Paź 2013, 12:15

Chyba, że te twoje 1.4 w astrze to jest 16V ecotec. ;)
Citron
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 547
Zdjęcia: 14
Prawo jazdy: 02 03 2010
Auto: Lexus IS250 II
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2006

14 Paź 2013, 12:24

A nawet nie wiem ci szczerze powiem xD ale chyba to jest 16v :) Ale czy Ecotec to nie wiem :mrgreen: Nic w tym dziwnego że każdy chce jeżdzić taniej, ale np: jesli jezdze po mieście to faktycznie ołaca się miec auto na lpg czy gaz raczej jest bardziej w trasy zalecany ? Bardziej jestem przekonany do gazu niż do diesla :)

W dowodzie pisze 60 KW :), tak podejrzewałem że konie zdychaja przez wiek silnika ale aż tak żle nie jest, Astra daje radę jeszcze :)
Ostatnio edytowany przez Pikasek, 14 Paź 2013, 12:29, edytowano w sumie 1 raz
Pikasek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 08 04 2013
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Paź 2013, 12:25

1.4 16v 90km - 66KW
1.4 8v 60km - 44KW
1.4 8v 82km - 60KW
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Paź 2013, 12:30

No ta ja mam ten po środku 1.4 nie za mocny i nie taki słaby :D moj Opel to jest wersja 82km
Pikasek
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 151
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 08 04 2013
Auto: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 16 v
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

14 Paź 2013, 12:38

Nie tyle zdychają co po prostu silnik, a częściej chodzi o rzeczy typu dolot, wylot, świece itd. nie jest już w stanie nowości. Najlepiej wymienić świece, sprawdzić szczelność dolotu, wydechu, wymienić filtry i jechać na hamownie. Można się trochę nauczyć o swoim aucie.
matiit
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 128
Miejscowość: Wrocław
Prawo jazdy: 01 05 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: BMW e39
Silnik: m52b28
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

14 Paź 2013, 13:00

dominik89 napisał(a):Ja osobiscie nie popieram lpg, jesli silnik jest robiony na bene tzn ze na tym ma chodzić, po co fabryke poprawiac, ale to tylko moje zdanie.

Jak by Ci spalanie benzyny w mieście przekraczało 20l benzyny to lpg traktował byś jak zbawienie, uwierz :mrgreen:
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

14 Paź 2013, 13:21

ja to bym chyba nie kupił auta używanego z lpg... jak coś kupić benzynę i założyć samemu, ale to nie zawsze się opłaca...
gracz24ha
Początkujący
 
Posty: 223
Auto: Peugeot

14 Paź 2013, 14:14

Pikasek jak byś chciał się pozbyć alusków ze swojej astry to chętnie kupie te piękne exipy ;)
kirin88
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2137
Zdjęcia: 10
Prawo jazdy: 0- 0-2006
Auto: BMW & ROVER
Silnik: V8 :D
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1995

14 Paź 2013, 14:38

kirin88 napisał(a):Jak by Ci spalanie benzyny w mieście przekraczało 20l benzyny to lpg traktował byś jak zbawienie, uwierz

20 w mieście to już jest sens :D mój pali w okolicach 14 w mieście i to diesel, ale nie rujnuje bo więcej tras robie jak miasta. kirin88 tak poza tematem, 4.4 z e39 w e30? jak tak to niezły potwór :D
dominik89
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 320
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Liverpool
Auto: bmw
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009