Auto klasy średniej lub wyższej do 11-12 tys

Re: Auto klasy średniej lub wyższej do 11-12 tys

12 Cze 2016, 11:12

Godna obejrzenia :)
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

12 Cze 2016, 18:18

Byłem i zobaczyłem.
Po krótce podzielę sie wrażeniami
; Auto lakierniczo raczej ok, kilka małych wyglądających niegroźnie ognisk korozji na karoserii i podwoziu. Jeden bok był malowany, podobno był przerysowany. Miernik nie wykrył mi tam szpachli. Po włączeniu silnika słyszalne było lekkie terkotanie kół pasowych paska wieloklinowego. Wnętrze zadbane z wyjątkiem mocno wytartych podłokietników na drzwiach. Stan licznika 225 tys km. Delikatne stuki w przednim zawieszeniu, wyglądało to na stabilizator. Przejechałem sie nim kilka km, skrzynia automat, jechało mi sie tak jakoś dziwnie bo nigdy nie miałem porównania ani doświadczenia w automatach. Gdy dodałem mu mocno gazu to silnik wkręcał się ponad 5 tys obr/min potem zmienił bieg ale zanim była zmiana biegu to auto za specjalnie zrywne nie było, silnik wył a auto przyspieszało bardzo przecietnie jak na V6 2.7.
Po przeskoczeniu na wyższy bieg obroty spadły do jakieś 3-3,5 tys obr/min i wtedy auto szło jak z katapulty.
Czy takie cos jest normalne czy może skrzynia i sprzęgło nie pracuje prawidłowo, albo może ja nie umiem jeździć automatem ?
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8

12 Cze 2016, 19:40

Automaty z reguły mają tak , że zaraz po starcie słabo "idą" bo olej w skrzyni jest zimny i aby zmienić bieg na wyższy trzeba mu "depnąć" na wyższe obroty.Dopiero po przejechaniu kilku kilometrów i rozgrzaniu oleju biegi są przerzucane przy niższych obrotach.
Mój poradnik na temat konserwacji podwozia
konserwacja-podwozia-w-samochodzie-poradnik-velcapone-vt95713.htm
velcapone
Początkujący
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 77
Miejscowość: Kraśnik
Auto: Seat/Fiat
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

12 Cze 2016, 20:07

krikus napisał(a):Czy takie cos jest normalne czy może skrzynia i sprzęgło nie pracuje prawidłowo, albo może ja nie umiem jeździć automatem ?

Jazda starymi automatami bardzo spowalnia auta i podnosi spalanie.
Co do "pierwszego razu" mógłbyś coś powiedzieć jak dłużej byś pojeździł tym autem. Skrzynia automatyczna zbiera różne info więc często potrafi zmienić bieg a Ty nawet nie będziesz wiedział czemu.

Najważniejsze żeby nie szarpała po włożeniu D i R oraz żeby płynnie zmieniała biegi.
szybki
Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Cze 2016, 20:14

Co się stało że zainteresowałeś się silnikiem V6 o pojemności 2.7?
Cybul99
Początkujący

Auto: Nie mam

12 Cze 2016, 20:48

Cybul99 napisał(a):Co się stało że zainteresowałeś się silnikiem V6 o pojemności 2.7?

Mały wybór modeli Sonaty z lat 2002-04, dlatego nie pojemność ma znaczenie tylko stan auta.

Szybki, auto wcale mi nie szarpało, zmian biegów prawie nie było czuc, tylko po obrotomierzu i wyświetlaczu wiedziałem ze była zmiana.
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi Motors Corporation, stanowiący wyposażenie nowej generacji modelu Outlander, która zadebiutowała w Europie kilka miesięcy temu, otrzymał wyróżnienie Euro ...
    Audi Design Close-Up - wzornictwo Audi obiera nowy kierunek Audi Design Close-Up - wzornictwo Audi obiera nowy kierunek
    Wzornictwo Audi obiera nowy kierunek. Z jednej strony jego celem jest zwiększenie różnic pomiędzy poszczególnymi seriami modelowymi, z drugiej w stylistyce przyszłych generacji Audi mają być bardziej widoczne ...

• Re: Auto klasy średniej lub wyższej do 11-12 tys

13 Cze 2016, 01:45

krikus napisał(a):Szybki, auto wcale mi nie szarpało, zmian biegów prawie nie było czuc, tylko po obrotomierzu i wyświetlaczu wiedziałem ze była zmiana.

To jest gitara, przypilnuj zmiany oleju i tyle w temacie...
    A tak sobie luźno pomyślałem że jak V6 to może galant V6 bo bywają w manualu i fajnie jedzie.??? :naughty:
    szybki
    Moderator - Tuning

Prawo jazdy od: 19 07 1994
    Auto: Toyota
    Typ: Sport/Coupe

13 Cze 2016, 13:45

Nie żebym specjalnie szukał V6, a Galantem nie jestem zainteresowany.
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika

14 Cze 2016, 14:11

Wcześniej wspomniana Sonata tanieje, było 11300zł a dzis już 10500zł.
    Czyżby nie było kupców ? :roll:
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika

14 Cze 2016, 16:55

Chłopaki rzućcie okiem na to, jestem umówiony na oględziny, gościu jest pierwszym włascicielem, auto krajowe. [link wygasł]
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika

14 Cze 2016, 17:27

Alemra N16 nie jest udana, ruda, elektryka czy silniki które piją olej. I zdecydowanie za droga swoją drogą.
    Koniu
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
    Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

14 Cze 2016, 17:31

Też te niepochlebne opinie czytałem, ale zajadę ją obejrzeć bo bardzo blisko mam, na zdj ładnie wygląda, pierwszy właściciel i krajowa jest z bogatym wyposażeniem. Jak pooglądam i wrócę to dam znać co i jak.
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika

14 Cze 2016, 20:33

szybki napisał(a):Najważniejsze żeby nie szarpała po włożeniu D i R oraz żeby płynnie zmieniała biegi.

Uważajcie z powtarzaniem takich opinii, bo ludzie nie odróżniają szarpania od "spięcia" napędu przy włączaniu D i R. Autem delikatnie zakołysze zazwyczaj, ale tak jakby zwolnić ręczny hamulec i to jest normalne. A jak kopnie w plecy - wtedy nie jest normalne I to trzeba zaznaczać.

Stuknąć też potrafi. Nasze firmowe auto stukało od nowości przy włączaniu R i stuka nadal. Gdyby coś poważnego, to już by wyszło przez tyle lat i prawie 250tys. km.

Z kolei moje stukało przy R i wyszło szybko, że to luz w napędzie przy łączeniu ze skrzynią. Nie jest to kosztowne, więc nie ma strachu. W porządnym serwisie płaciłem chyba 300zł za te elementy oraz uszczelki. Po dużym przebiegu to nic dziwnego. I nie jest to poduszka skrzyni jak twierdzi 99% mechaników. W sieci też ludzie piszą, że to poduszka, a potem wymieniają i stuka nadal. :)

Jak szukasz z automatem pierwszy raz i się nie znasz, daj auto do serwisu skrzyń automatycznych. Zweryfikują Cię skrzynię i będziesz mieć pewność.
    OW05
    Początkujący

Prawo jazdy od: 07 03 2005
    Przebieg/rok: 5tys. km
    Auto: Volvo
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna

14 Cze 2016, 20:41

Wróciłem z oględzin Almery. Technicznie wszystko ładnie pięknie tylko nie znalazłem nigdzie pod maską tabliczki znamionowej. Z to była na słupku od strony pasażera naklejka z danymi VIN, itp. Czy to jest normalne, czy musi być na ściance grodziowej pod maską blaszana ?

ok, sam znalazłem tu odpowiedź almera-ii-brak-tabliczki-vin-vt93783.htm :ok:
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika

15 Cze 2016, 13:26

Gościu od Almery to stary fanatyk, OC i przegląd mu sie kończy ale z ceny za bardzo nie zejdzie, a jest to najdroższa oferta Almery w Polsce :D więc odpuszczam sobie bo szkoda tyle kasy.

Znalazłem tez takie coś, warto sie zainteresować ? http://ogloszenia.ox.pl/ogloszenie,3304 ... 2005r.html
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika

• Mercedes-Benz S65 AMG Coupe
      Lexus RC F V8 477KM, podwójne wydechy
      Peugeot Traveller, odsuwane drzwi boczne
      Chevrolet Corvette 4x4 Turbo, silnik